TVHD na HDD.Ile godzin się zmieści ?

ernet

Active member
Bez reklam
Poniewaz nie jestem zadowolony z obecnie posiadanego Tunera DVB-C zamierzam kupić DigiCorder HD K2 z HDD. W ofercie jest wersja z 160GB oraz ( od razu ) 500GB ( żadnej wielkości HDD pomiędzy niestety). I tu pytanie; ile się zmieści godzin programów nadawanych w HD na tym pierwszym, a ile na tym drugim. Zdaję sobie sprawę, że to pytanie jest bardzo teoretyczne, jednak proszę o BARDZO PRZYBLIZONE informacje w oparciu o techniczne dane nadawanych w Polsce programów TVHD. Pytam, bo może wystarczy ten mniejszy dysk. Jednocześnie dodaję, że zamierzam ten Tuner mieć baardzo długo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
odpowiedź

Ernet ja bym brał z tym większym dyskiem z prostej przyczyny. Jak sam piszesz ma to być sprzęt na długie lata.... Dlatego lepiej teraz zainwestować niż za dwa lata się denerwować, że mało miejsca na dysku. A 160GB to w tej chwili do SD nie za wiele a co tu mówić o HD! / mam w tej chwili nagrywarkę z dyskiem 250GB i na początku wydawało mi się, że to tak dużo.... A jednak wcale nie!!!/

Pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
marciniozo, dokładnie tak samo pomyślałem. Jednak podtrzymuję swoje pytanie dotyczące ilości godzin materiału HD na każdym z wymienionych dysków. Tak dla orientacji. Goście - jeśli tu są- z Fergusonami+zewnętrzny HDD- powinni wiedzieć. PS. Ten Tuner jest cholernie drogi, ale też opinie w necie+testy ma doskonałe ! Menu znam z wydania Technisat'a do programów SD - bajka !

Nie cytujemy poprzednika
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ile godzin

Ile godzin się zmieści tego nie wiem. Nie posiadam tunera SAT z dyskiem, dlatego nie mogę się w tej kwestii wypowiadać.

Ale patrząc tak, chcesz nagrywać program HD w dobrej jakości co by nie mówić plik musi być duży!!! Na 160 GB dużo się nie zmieści.

Ale faktycznie niech w tym temacie wypowie się ktoś bardziej kompetentny niż ja.
 
Do góry