TV do sypialni do max. 1900zł

legómina

Member
Witajcie, jestem tutaj nowy, także na początek przywitam się ze wszystkimi.

Potrzebuję porady co do zakupu telewizora, szczegóły poniżej:
odległość od ekranu ? 2,5 metra
jak słońce świeci w pokoju ? słońce nie świeci w ogóle, okna zasłonięte żaluzjami
Jak duży jest pokój ? 3x4 m
jaki masz obecnie telewizor? CRT 21 cali Philips
jakie programy najczęściej oglądasz? wszystko oprócz sportowych, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wyłącznie wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 37 - 42 cali (nie wiem czy 42 nie będzie za dużo)
preferowana marka ? brak, ma być solidna :)
czego nie lubisz w telewizorach? długiego przełączania programów, buczenia
jakie urządzenia będą podłączone ? czasami komputer, jeśli jednak będzie możliwość oglądania filmów bezpośrednio z TV to tylko DVD przez eurozłącze
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 95% TV (w tym filmy z USB) 5% DVD
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
Czy ważne jest wifi ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów ? tak, jest to dla mnie bardzo ważne! Jeśli jednak cena TV będzie umożliwiała dokupienie media tanka i nie przekroczy łącznie 1800-1900zł to TV bez możliwości oglądania filmów z USB wchodzi w rachubę
jakimi złączami ? HDMI, D-SUB
jaki masz sygnał ? kablówka analogowa UPC
ile programów HD ? 0
ma stać czy wisieć ? na razie będzie stał, możliwe że z czasem zawiśnie :)
jaka klasa cenowa ? max 1900, preferowana cena ok. 1700

Telewizor będzie sprzętem przeznaczonym do zrelaksowania się przed snem, główny TV (codzienny) stoi w innym pokoju i podłączony jest do lepszego źródła. Nie będzie podłączany do TV cyfrowej, ma jedynie bezstresowo pozwolić na obejrzenie filmu w wygodnej pozie (głównie Divx, 720p) :) Im mniej pilotów i urządzeń w sypialni tym lepiej, dlatego wolę żeby TV miał jak najwięcej udogodnień wbudowanych (np. USB i możliwość oglądania filmów przezeń). Odległość od ekranu to 2,5 metra, nie będzie ani więcej ani mniej :) nie wiem czy 42 to nie za dużo? Nie musi mieć pięknej obudowy - w pokoju jest dość ciemno, więc i tak pewnie nie będzie rzucała się w oczy :)
 

don111

Banned
filmy z usb czytają tylko LG PJ550 i Samsung 42C450 (tutaj loteria czy trafisz na hałasujący egzemplarz czy nie)
najlepiej wybrać tańszy tv bez bajerów + dodatkowy player HD typu Asus O!play/Ariva 110 (większe możliwości, więcej ustawień do napisów itd) - w tej opcji z tv miałbyś do wyboru LG PJ350 lub Panasonic 42X20
 

legómina

Member
Byłem dzisiaj w dużym sklepie RTV z pendrivem i dwoma filmami. Chciałem przetestować na żywo jak spisują się telewizory z odtwarzaniem materiału filmowego. Niestety żaden nie widział filmu w kontenerze .m2ts, natomiast film z rozszerzeniem .divx (podejrzewam, że był to zwykły kontener avi) został rozpoznany jedynie przez LG, Samsung stwierdził, że on takiego czegoś nie obsłuży...
Jeśli odtwarzanie filmów ma tak działać to ja dziękuję i chyba rzeczywiście wybiorę coś bez bajerów.

Jedna rzecz mnie zaniepokoiła - szara biel na plazmach. Nie wiem czy to jest naturalne, na ile można to skorygować ustawieniami (podświetlenie było na maksa), ale w porównaniu do LCD było to bardzo widoczne.

Czy 37 cali będzie odpowiedniejsze niż 42 do tej odległości oczu od panelu? Bo jeśli tak, to zdecyduję się na Panasonica 37 calowego i zacznę zbierać na media tanka :)

A tak przy okazji - czy są zauważalne różnice pomiędzy plazmami Panasonika, Samsunga i LG w tym przedziale cenowym? Szczerze powiem, że w sklepie nie widziałem większej różnicy :)
 

legómina

Member
Oczywiście nie ograniczam się wyłącznie do plazm. Niestety zaproponowany przez Ciebie model znacznie wykracza poza moje możliwości finansowe, cena LD450 jest do zaakceptowania. W plazmach przekonuje mnie współpraca z telewizją analogową oraz większa naturalność barw, co w ciemnym pokoju odgrywa duże znaczenie - nadmierna jaskrawość i nienaturalność może męczyć, no chyba, że tanie LCD nie mają tego problemu i powinienem przyjrzeć się bliżej i nim?
 

LUPO78

Banned
Oczywiście nie ograniczam się wyłącznie do plazm. Niestety zaproponowany przez Ciebie model znacznie wykracza poza moje możliwości finansowe, cena LD450 jest do zaakceptowania. W plazmach przekonuje mnie współpraca z telewizją analogową oraz większa naturalność barw, co w ciemnym pokoju odgrywa duże znaczenie - nadmierna jaskrawość i nienaturalność może męczyć, no chyba, że tanie LCD nie mają tego problemu i powinienem przyjrzeć się bliżej i nim?
przyjrzyj się lepiej bliżej lcd,a tutaj masz ceny Telewizor LCD LG 42LD650 - porównanie cen w sklepach internetowych chyba że to dalej faktycznie za dużo LD450 brak lan,dlna,100hz,usb tylko jpeg i mp3
 

legómina

Member
Za dużo. Jeszcze w tym przedziale mieści się Samsung LE40C530.
W głównym pokoju mam LCD Samsunga, nie pamiętam jaki model, swego czasu kosztował kilka ładnych tysięcy. Obraz HD wygląda bardzo dobrze, SD też ok, ale oglądany jest z odległości 5 metrów, więc wszystkie artefakty z tej odległości się zamazują, zresztą źródło jest cyfrowe a nie analogowe. DLNA czy inne udziwnienia mnie nie interesują, USB byłoby fajne gdyby rzeczywiście działało, po przetestowaniu tego dzisiaj mam jednak mieszane uczucia.
 
Do góry