Tv do salonu/sypialni

brayniak

New member
Witam,

Kiedyś dzięki Waszym poradom kupiłem bardzo dobry tv lg 42LB650v, który działa do dzisiaj znakomicie, jednak od jakiegoś roku zauważyłem dziwne mignięcia rozjaśniające cały ekran na dosłownie ułamek sekundy, zdarza się to bardzo rzadko, tak jakby jasność ekranu uruchamiała się na maks. Pomimo tego, że to mignięcie pojawia się od dłuższego czasu to częstotliwość nie zwiększa się. Ze względu na miejsce potrzebuję tv o przybliżonej przekątnej w okolicach 42'-55', zależy od poleconego tv i rozstawu nóżek, będę musiał sprawdzić czy się zmieszczą na szafce.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Salon wielkości 5.3m x 3.6m czyli około 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Dystans od telewizora do łóżka/fotela 2.7-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Trochę na ukos, 1 osoba nie całkiem na wprost, a druga jeszcze bardziej z boku będzie patrzyła na ekran, więc dobre kąty widzenia są wskazane.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać na szafce rtv.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Przez trzy okna na prawej ścianie od TV. Słońce wpada do pokoju na około 2h dziennie (sporo drzew na zewnątrz). Jest dosyć ciemno tak, że czasem w ciągu dnia trzeba zapalać światło.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
LG 42LB650v
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Minimum 3 wejścia HDMI (mile widziane 4), wysoka rozdzielczość, przyda się w końcu 4k, dobra czerń (do tej pory miałem szarość), minimum 3 wejścia USB, . Dźwięk? Mam soundbar ale rzadko z niego korzystam, więc aby tylko nie był gorszy od tego co mam. Możliwość optycznego podłączenia kablem do soundbara (mam na stałe podłączony chromecast do tv poprzez hdmi). Ze względu na chromecast nie potrzebuję jakiegoś super systemu w tv, ponieważ nie będę z niego w ogóle korzystał, tak samo pilot może być byle jaki, ponieważ używam wyłącznie tego z chromecast. Ledy mam za tv, więc nie musi być ambilight ale jeśli coś ciekawego jest to może być.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
HDMI, optyczny kabel do soundbar, usb (dyski twarde itp)
10. Jakie urządzenia ?
Nintendo switch (bardzo rzadko), soundbar (rzadko), dysk twardy często, chromecast codziennie, przy każdym uruchomieniu tv.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 5-6 godzin. TV jest włączany po południu i często działa w tle.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
Oglądane są wyłącznie serwisy streamingowe tj. Netflix, Disney, Skyshowtime, Max, Prime Video, nie ma w nich ikonek na górze ekranu jak w telewizji naziemnej, więc nie powinno być wypalania obrazu. Telewizja naziemna w ogóle nie jest oglądana.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy/seriale, dokumenty (rzadko). Zero sportu, bardzo, bardzo rzadko gry z konsoli nintendo switch. Czasem teledyski lub inne programy z youtube.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie. Raz na kilka miesięcy na nintendo switch podłączonym do tv.
16. Preferencje co do marki?
Raczej nie. Chciałem podkreślić że rok produkcji nie ma znaczenia. Mogą być starsze roczniki, aby wszystko się zgadzało z moimi oczekiwaniami.
17. Preferencje co do wielkości?
42-48 cali. Miejsca na szafce mam: szerokość nie więcej niż 110cm, a na wysokość 77cm maks. Dobrze by było, żeby nie wypełnił całej przestrzeni podanej ale jeśli trzeba to się dostosuje.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Jeśli wszystko działa to nic. Odkąd używam chromecast nie interesuje mnie system ani długość uruchamiania się tv.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Przeważnie w godzinach 16-23. Wieczorem mam ustawioną mniejszą jasność.
20 Ile masz max kasy ?
Chciałbym zmieścić się w 3500zl. Biorę też pod uwagę starsze roczniki z dobrymi specyfikacjami. Chce płacić za jakość i komfort, a nie za nowość. Oczywiście im mniej tym lepiej, nie jestem wymagający jeśli chodzi o jakość obrazu.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Aż zaczyna padać lub padnie. Obecny ma około 9 lat. Zależy mi na trwałości, dlatego nowoczesne 'ficzery' nie są potrzebne.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
Nie używam systemu wbudowanego w tv, tylko chromecast, który ma wszystkie potrzebne aplikacje tj. Netflix itp, youtube.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej bez dopłaty masz :
- 65C745 z matrycą VA i odświeżaniem 144 Hz.
Masz też niski Input Lag do grania na konsoli, Jest na Google TV , więc nie masz problemów z serwisami streamingowymi.
Oglądasz głównie wieczorami więc matryca z dobrą czernią, spełni też Twoje oczekiwania.

Z dobrych masz jeszcze 65gr84465 - ale za dopłatą

Kiedy planujesz zakup ?
 

brayniak

New member
Z zakupem mogę się wstrzymać, bez różnicy.

Ale tak jak napisałem powyżej, nie będę praktycznie grał , więc niski input lag mnie nie interesuje. System to samo, nie musi być tak naprawdę żadnego systemu, ponieważ używam chromecast 4k.
 
Do góry