Tv 65 cali pomoc w wyborze

Jawor86

New member
dzięki za pomoc.
1. jeśli wybiorę lcd, będzie to Sony Bravia KD-55XF9005, jednocześnie zaoszczędzę trochę w budżecie.
2. jeśli wybiorę oled, będzie to Phillips 55OLED803, jest trochę ponad mój budżet 5k, ale udało się znaleźć ofertę za 5200.
3. czy ktoś oglądający piłkę nożną na tv oled może potwierdzić, że na oled występują problemy ze znikającą lub migającą piłkę, a software'owo można to tylko zniwelować, a nie wykluczyć całkowicie?
4. czy to prawda, że software'owo musimy wykonywać te wszystkie działania mające na celu ochronę matrycy? jak często się to wykonuje i jak długo trwa taka akcja?
5. ile szybciej wypalają się/"niszczą" matryce oled w stosunku do lcd zakładając, że oba tv używamy z taką samą intensywnością? Zaznaczam, że nie chodzi o oglądanie wiadomości z paskiem informacyjnym 12h/dobę.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled Philips kosztował 4750 zł
Nie występują już dawno znikające piki na OLed TV
Telewizor sam Cię informuje o konieczności odświeżania matrycy.
Większość wykonuje też sam.
OLED i czas pracy określany przez producentów t=e sam = 100.000 godzin , czyli 31, 5 roku oglądania jeśli oglądasz 8 godzin dziennie.
Wcześniej zmiana technologi nadawania zmusi Cie do wymiany ekranu.

Oled każdy nawet Hitachi 55HL9000 za 3999 zł wygra z LCD Sony.
 

Jawor86

New member
Rozumiem. To chyba jednak przekonałeś mnie to technologii OLED ostatecznie, opcja Ambilight na ścianę też jest ciekawym dopełnieniem.

Jeszcze jedno pytanie, czy jako osoba głównie korzystająca z Netflixa w godzinach wieczornych, powinienem się jednak rozglądać za wsparciem Dolby Vision, którego de facto Philips OLED 803 nie ma, co zresztą jest napisane w dedykowanym temu TV wątkowi, druga sprawa to HDR10+, czy on działa w tym TV na Netflixie? W wątku dedykowanym przeczytałem, że nie działa HDR10+ w aplikacji YT, o Netflixie nic nie mogłem odszukać, więc nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Z drugiej strony w wątku o TV Phillips chyba też wspominałeś, że 804 ma wsparcie HDR10+/Dolby Vision, co jednak przekracza znacznie mój budżet i nie mogę sobie pozwolić na zakup 804. Obecnie kosztuje chyba około 7k.
 

BigCactus

New member
Rozważam również tego Philipsa 803, ale wczoraj oglądając go w salonie zobaczyłem piękne wypalenie - zdjęcie poniżej. Telewizor stoi w salonie mniej niż 3 miesiące z tego co mówił sprzedawca.

 

FanKosmosu

New member
Rozważam również tego Philipsa 803, ale wczoraj oglądając go w salonie zobaczyłem piękne wypalenie - zdjęcie poniżej. Telewizor stoi w salonie mniej niż 3 miesiące z tego co mówił sprzedawca.


A wiesz że w salonie telewizory OLED nigdy nie są na "stand-by" i jakie są tego konsekwencje? Stąd wypalenia, bo te TV albo są włączone przez 10h non stop na tym samym puszczanym w kółko materiale demonstracyjnym, albo są wyłączone z prądu jak sklep jest zamknięty, więc nie przechodzą żadnej kompensacji czyszczącej matryce OLED. Poproś sprzedawcę żeby wszedł do service menu tego TV i sprawdź ile kompensacji przeszedł (przeszedł 1-2, a powinien był około 100 w ciągu 3 miesięcy od instalacji).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak by dopilnowali normalnie a nie 12 godzin dziennie ten sam program , bo się nie chciało ruszyć.... To oled działa świetnie.
 
Do góry