Tv 50 cali, gry, filmy, sd

Mardok

New member
Witam, przejdę od razu do konkretów. A więc mam wielki dylemat jeśli chodzi o odpowiedni dobór tv, wiem tylko jedno, chciałbym 50 calowego monstrum z kwotą nie przekraczającą 3 tys. zł. Nie trzymam się konkretnej marki, jestem gotów na każdą dobrą ofertę. Tak więc tv przeznaczony będzie w głównej mierze do gier (ps3), zaznaczam przy tym, że to będą bardzo długie seanse, nawet z jedną grą sięgającą 10 godzin dziennie, może dłużej, może krócej, a także filmów z cyfrowego polsatu i hd (filmy ściągnięte z neta, anime). Odległość od tv to od 1 metra do nawet 6, pokój średnio nasłoneczniony z możliwością półmroku xD No i jeszcze jeden bardzo istotny dylemat, a więc full hd czy jednak hd ready? Czy grając na tv fhd w gry o rozdziałce 720p, gdy obraz będzie pomniejszany do tej rozdzielczości stracę na jakości w porównaniu do takiego samego tv, tylko w hd ready? Każda konkretna opinia będzie bardzo pomocna w wyborze tv, w góry dziękuję za pomoc ^^ Aha, ewentualnie kiedy różnice między hd ready i full hd będą bardzo małe i jakość obrazu większa rozważam zakup jakiegoś 42 calowego hd ready, więc nawet sporo zaoszczędzę xD
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
10h lub więcej ? przeczytaj temat obok o powidokach po nieprzezroczystych elementach na ekranie, które są ciągle w tym samym (paski, wskaźniki w grach)
jednorazowe 10h nie będzie niebezpieczne dla plazmy ale jakaś kumulacja kilku dni z rzędu, w tą samą grę, która takie elementy posiada - możliwe że już tak
jeśli nie będziesz rozdzielał tych sesji na jednej grze, graniem w coś innego lub oglądaniem tv (tak aby po tych 10h grania, na tv przynajmniej przez kilka h pochodził później zmienny obraz tam gdzie te statyczne elementy były) - to odpuść sobie plazmę i zwiększ budżet, bo za 3 tys. żadnego sensownego LCD 50' nie kupisz, może jakiś średniej jakości 46'
 

Mardok

New member
No i właśnie w tym też problem, ponieważ nie będę wykładał nie wiadomo jakiej sumy na tv, te 3 tys. to max jaki postanowiłem wydać jeśli nie znajdę już czegoś dobrego, temat o powidokach czytałem i trochę jestem zawiedziony tym, że pozostanie mi tylko lcd do długich seansów, bo te całe technologie zapobiegające wypalaniom i powidokom to chyba pic na wodę. W każdym razie dzięki za odp, mam jeszcze 2 miesiące czasu, może coś znajdę dla siebie. No i jeszcze martwi mnie czas reakcji lcd, a chciałbym uniknąć rozczarowań .
 

don111

Banned
z plazm do 3k masz wybór w zasadzie tylko jeden - Panasonic 50x20
LG na pewno odpada, ewentualnie jakiś Samsung (plus w stosunku do Panasonica to obsługa full hd), ale tu ryzyko wyższe

zastanów się w co grasz i czy te gry mają stałe elementy, no i przede wszystkim czy oglądasz coś pomiędzy graniem w tą samą grę :)
bo jeśli grasz ciągle w jedną grę, wyłączasz tv i następnego dnia włączasz z powrotem to samo, to zapomnij o plaźmie
 

Mardok

New member
No więc tak, kiedy gra mnie naprawdę ostro wciąga, trudno jest ciągnąć osobny wątek, czyli zapuścić w czytnik inną grę, ja potrzebuję ekranu bardzo wytrzymałego na elementy statyczne i plazma chyba w tym przypadku odpada, oczywiście jeszcze dochodzą do tego seanse filmowe czy też zwykły cyfrowy polsat, ale przeznaczeniem głównym jest konsola. Długo zastanawiałem się, ponieważ pokój mam spory, mogę siedzieć 1 metr od tv a także 6 metrów leżeć na łóżku i np oglądając jakiś film i doszedłem do wniosku, że nie muszę mieć aż tak dużego ekranu. Widziałem na allegro jakiegoś samsunga 46 cali chyba albo 47 lcd do tej ceny, może nawet lekko przebijając 3 tys. No więc w strefę zainteresowania wszedł ekran tv lcd lub lcd led, a z racji tego, że nie wiem wiele o led nie mam żadnego pomysłu. Fhd raczej mnie nie zainteresuje z racji pułapu cenowego jaki sobie postawiłem i myślę, że ekranik 42 calowy powinien być odpowiedni. Proszę o jakieś propozycje dobrego w miarę ekranu, nie jestem wybredny, mam już 32 calowego lcd hd ready i powiem, że nie narzekam na obraz sd lub z konsoli, ale teraz szukam czegoś do swojego pokoju.
 

plast

New member
z plazm do 3k masz wybór w zasadzie tylko jeden - Panasonic 50x20
LG na pewno odpada

Dlaczego LG odpada?

jeśli grasz ciągle w jedną grę, wyłączasz tv i następnego dnia włączasz z powrotem to samo, to zapomnij o plaźmie

Nie musi zapominac, wystarczy, ze po kazdym seansie wlaczy 'czyszczenie kolorem' na pare godzin, do tego mozna ustawic auto wylaczenie telewizora i isc spac. O ile spi sie w osobnym pokoju oczywiscie ;). Troche wzrosnie zuzycie pradu, ale co tam.
 

Mardok

New member
Przestudiowałem allegro za jakimś tv i w dobrej cenie trafiły się:

PANASONIC TX-L42S20E

PHILIPS 42PFL5405H

Qualia SONY KDL-40EX501

(Są jeszcze inne typu Samsung, Sharp, Phillips, są nawet 46 czy 47 calowe, które mieszczą się do mojego przedziału cenowego).

Chociaż Soniacz ma dla mnie zbędne bajery, co z pewnością podnosi cenę tv. To są dobre modele warte jakiejkolwiek uwagi? I czy wyrwę coś solidnego z matrycą 47 cali, czy jednak zostać przy wielkości 42 i lepszych parametrach, jeśli takowe są lepsze?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
do gier szukaj tv z małym input lagiem
Toshiba i Sharp mają niski, z tej drugiej firmy nic nie znajdziesz w tej cenie więc może ten model byłby ok:
Toshiba 46xv733
 

don111

Banned
do gier szukaj tv z małym input lagiem
Toshiba i Sharp mają niski, z tej drugiej firmy nic nie znajdziesz w tej cenie więc może ten model byłby ok:
Toshiba 46xv733
 

don111

Banned
do gier szukaj tv z małym input lagiem
Toshiba i Sharp mają niski, z tej drugiej firmy nic nie znajdziesz w tej cenie więc może ten model byłby ok:
Toshiba 46xv733
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeżeli spuściłeś do 42'' to spokojnie bierz plazmę panasonica g20.Słuchając dobrych rad ''dona111'' będzie to najlepszy wybór,na g10 nieraz też mnie wciągało na ładnych parę godzin i nie było problemu z powidokami a nawet jeśli to znikają(poczytaj wątek g10-g20).
 

Mardok

New member
No tak, najlepiej byłoby wybrać plazmę i ja już sam nie wiem jak to jest z tymi powidokami, bo opinie tak się od siebie różnią, że szkoda gadać. Jakieś śmieszne docieranie, to przecież nie jest nowy samochód że przez jakiś okres czasu trzeba go docierać. Tv ma grać, jak chcę katować go 10h przez kilka dni tą samą grą, to nie chcę widzieć żadnych odbitych HUD-ów czy innych duszków, które by mi przeszkadzały (lub świadomość, że gdzieś one są, choć ich wcale nie widać). No i właśnie ten świat jest jakiś dziwny, niech producent wreszcie zadeklaruje się jak to jest, wypala się czy nie, dociera się czy nie, bo jedni mówią tak a inni inaczej i człowiek później naczyta się tych wypocin i w głowie mu się wszystko miesza.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Pamiętaj że wcześniej czy pózniej gry się znudzą i będziesz częściej korzystał z niego przy tv i filmach,a w tym rozmiarze i cenie g20 jest bezkonkurencyjny i jeszcze raz powtarzam nie martw się o powidoki.Lepiej kupić 42'' i się cieszyć z jego odbioru niż wielką kichę i potem żałować.
 

Mardok

New member
Doceniam to, lecz na allegro sprawdzałem i g20 przekracza mój max 3 tys. Nie chcę płacić za tv więcej, bo tak można w nieskończoność. I uważam, ze nawet z zakupu lcd będę zadowolony, ponieważ już w domu jest takowy na stanie, który kosztował 2 lata temu tylko 1,5 tys. i nikt na niego nie narzeka, wybredny nie jestem. Mam jeszcze troszkę czasu i z pewnością postaram się go dobrze wykorzystać, no i dzięki za wszystkie rady.
 

Mardok

New member
Jakieś inne propozycje co do lcd tv 46 cali lub 42? Nie potrzebuję bajerów typu internet w tv, które jednak dla mnie sztucznie podnoszą cenę odbiornika. Przydałoby się dobre skalowanie sygnału sd, z przeznaczeniem głównie do konsoli. Dobre rady się przydadzą xD
 
Do góry