TV 47 lub 55 cali ??

GregorK3

New member
Witam.
Przymierzam się do kupna nowego telewizora. Będzie wisiał na ścianie. Odległość oglądania to jakieś 3,5-3,8m. Cały salon ma około 18,5m kwadratowych. Sygnał jest z satelity HD i SD (Cyfrowy Polsat).
Zastanawiam się nad TV 47 lub 55 cali. Najchętniej kupiłbym 55 cali tylko się obawiam, że z tej odległości będzie za duży. Proszę pomóżcie mi w wyborze. Kiki proszę Ciebie również o pomoc w wyborze optymalnej wielkości TV do tej odległości oglądania.
 

jasssu

New member
Jest generalna tabelka, która określa jaka powinna być przekątna ekranu telewizora w stosunku do odległości od telewizora. Na pewno ją łatwo znajdziesz w Google. Zacznij od tego, ale również rozważ inne aspekty, bo np Philips ma lepsze skalowanie obrazu, więc spokojnie będziesz mógł sobie pozwolić na 55 cal w przypadku oglądania zwykłego ekranu. Być może spodoba Ci się ambilight (też Philipsa), a więcej miejsca na ścianie nie masz, więc dobrym wyborem będzie 47 cali.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Lekko przesadzona tabelka
l0ysgwuto5a4jbjh.jpg


Przy 4metrach od ekranu zdecydowanie warto postawić na 55".
 

GregorK3

New member
Dzięki wszystkim za info.

Kiki, oto moje dane:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18,5m2 pokój 4,30m x 4,30m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-3,8m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost i trochę z boku (siedzimy na narożniku w kształcie litery L)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku (dokładnie z prawej strony)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32 cale LED Philips
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambilight, dlatego raczej w grę wchodzi tylko Philips
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? z satelity-Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? Blue-ray 3D Philips i dekoder HD Cyfrowego Polsatu
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej chyba matową. Generalnie taką która nie odbija światła.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Większość HD, mniejsza część w SD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? TAK
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16.Preferencje co do marki ? raczej Philips
17.Preferencje co do wielkości ? od 47 do 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne działanie Menu i Internetu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max. 6000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? ma mieć 3D, aktywne czy pasywne bez znaczenia. Zresztą które bardzie polecacie? Słyszałem, że aktywne lepsze tylko bardziej męczy oczy?

Kiki doradź proszę jaki model będzie dla mnie optymalny przy tych warunkach.
Generalnie jestem zwolennikiem dużych TV tylko nie chcę jednak przesadzić z wielkością.
Palnowałem od początku zakup Philips 50-55 cali. Jednak w większości modeli wyższych serii Philips posiada tylko TV w romiarach 47,48 cali lub od razu 55 cali. Nie ma nic pośredniego typu 50-52 cale.
Przeskok będzie duży bo z 32 cali.
 

GregorK3

New member
Czyli jednak wg Was 55 cali do tej odległości i innych danych, które podałem wcześniej mogę brać spokojnie? Nie trzeba będzie ruszać głową na boki, żeby objąć ekran wzrokiem? :)
 

GregorK3

New member
Dzięki Kiki.
Biorę więc 55 cali. Chyba poczekam na tego Philipsa z serii 7509. Mam trochę miejsca na ścianie więc ambilight by się też fajnie prezentował. Będzie jakiś test z twojej strony Kiki na łamach hdtv.com.pl? Kiedy te telewizory będą w sprzedaży?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test ciężko, bo było naprawdę dużo innych obowiązków właśnie skończyłem.
Na pytania mogę już odpowiadać. Będę wpisywać dziś w nocy..
W sprzedaży w czerwcu.
 

GregorK3

New member
To, że biorę 55 cali to już pewne. A powiedzcie mi czy ewentualnie warto chodzić w UHD przy tej wielkości? Czy przy mojej odległości oglądania będzie widać różnicę między FullHD a UHD?
Wiem, że będzie drożej. Zastanawiałem się ewentualnie nad Philipsem 55 cali 7809.
Tylko, że matryca chyba jest 50Hz w tym modelu a nie 100Hz? No i tylko podwójny ambilight.
Co myślicie o tym?
Kiki jakie masz zdanie na temat tego modelu i UHD w ogóle przy 55 calach?
 

RAF1977

Banned
Powinieneś lepiej wydać te pieniądze na większą przekątną, nie na uhd.
Śmiało 80" możesz kupować.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie skończyłem testy Samsunga, Thomsona, Toshiby 4K i ja jestem zachwycony technologią 4K.
Nawet z aparatu smartfona.
Jak są dobre nagrania (chodzi o pomysł) to masz wrażenie że jesteś na żywo.
Coś niesamowitego.
Ten Philips przyjechał dziś - ale nie wyjąłem go idę kończyć Sharpa i Samsunga . Jutro pracujemy - to jutro z ciekawości się przyjrzę i porównam bo wyjąłem też Panasonica AX800.
 

GregorK3

New member
To czekam w takim bądź razie Kiki na test Philipsa 7809. Czy orientujesz się jaką matrycę posiada? 50 czy 100Hz?
 

GregorK3

New member
Kiki,
Kiedy skończysz testy modeli Philips 7509 i 7809 i zamieścisz je na stronie?
Wstrzymałem się z zakupem tv aż zobaczę te testy.
 
Do góry