TV 42 cale do 2000zł - realne czy nie? Pomoc w wyborze telewizora.

Adrian_

New member
Witam. Jestem tu nowy i chciałbym poprosić Was o radę przy kupnie TV.

odległość od ekranu - 4m
jak słońce świeci w pokoju - po południu, okna na zachód, telewizor będzie stał tyłem do okien
Jak duży jest pokój - 6x4m
jaki masz obecnie telewizor - Panasonic 28 cali crt
jakie programy najczęściej oglądasz - odbieram tylko sygnał naziemny analogowy, czyli standardowe tvp1, 2, 3, Polsat, TVN, TV4
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - raczej wieczorem
preferowana wielkość telewizora - chciałbym 42, ale jak się nie zmieszczę w budżecie to będzie 37.
preferowana marka - nie ma
czego nie lubisz w telewizorach? w moim obecnym nie lubię tego że nie widać szczegółów
jakie urządzenia będą podłączone - PS3 i DVD, czasem może laptop przez HDMI, w przyszłości na pewno tuner tv satelitarnej
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 30% TV, 60% PS3, 10% DVD i laptop
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - raczej na wprost
Czy ważne jest wifi ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów ? niekoniecznie
jakimi złączami ? głównie HDMI, zwykły antenowy i być może coś na Euro-złącze
jaki masz sygnał - chodzi o moc? ciężko powiedzieć - na crt nie smuży :)
ile programów HD ? narazie 0
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? do 2000zł - jest to w ogole realne?

Szperając trochę po internecie znalazłem kilka modeli, które by mi pasowały.

LG 42PJ350 - 100Hz niestety tylko Hd Ready, ale za to niska cena - coś za coś
LG 42LD450 - FullHD ale LCD i 50Hz
Samsung LE40C530 - FullHD ale tylko 50Hz no i 2 cale mniej :)
PANASONIC TX-P42C2 - na ostatnim miejscu z powodu nieobracanej podstawy, czasem jest to przydatne, jednak parametry b. dobre.

Te przykładowe telewizory są tak różne ponieważ nie wiem czy lepiej zdecydować się na 42 cale Hd ready czy trochę mniejszy ale Full HD no i powiedzmy z odświeżaniem 100Hz. Telewizor będzie służył głównie do Playstation3. Czynnikiem ograniczającym jest cena i nie chce przekraczać 2000zł. Nie zależy mi na najnowszych technologiach itp.

Oczywiście jestem też otwarty na inne modele. Z góry dziękuje za pomoc.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
''do 2000zł-jest to w ogóle realne?" niestety nie i jeżeli szukasz tv do konsoli to raczej lcd ,z plazm w tej cenie masz 42X20 ale jeśli głównie konsola to na własne ryzyko jeśli będziesz przesadzał z graniem.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
.......
LG 42PJ350 - 100Hz niestety tylko Hd Ready, ale za to niska cena - coś za coś........
.

Tylko w tej kwestii.
Nie ma na rynku PDP ze 100Hz (stałym) odświeżaniem.
Jest to fizycznie niemożliwe.
I wielokrotne powtarzanie fałszywych informacji i nie stworzy z tego prawdy.

Na stronie producenta stoi (cytat):
Kontrola podpól 600 Hz
i tego sie trzymać. :)



Ps - jednak generalnie do gier "bezpieczniejszy" LCD. ;)
 

Adrian_

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam jeszcze kilka pytań :)

''z plazm w tej cenie masz 42X20 ale jeśli głównie konsola to na własne ryzyko jeśli będziesz przesadzał z graniem.

Ps - jednak generalnie do gier "bezpieczniejszy" LCD. ;)

A co może się stać jak będę przesadzał z graniem na plazmie? :) Jeśli radzicie bardziej LCD to niech będzie LCD.

Nie ma na rynku PDP ze 100Hz (stałym) odświeżaniem.
Jest to fizycznie niemożliwe.
I wielokrotne powtarzanie fałszywych informacji i nie stworzy z tego prawdy.

Na stronie producenta stoi Kontrola podpol 600 Hz i tego sie trzymać. :)

Nie za bardzo zrozumiałem, czyli te 600Hz to jego zaleta czy wada?

Panasoniki 42X20 i 42C2E mają tą wadę że nie mają obrotowej podstawy, ale skoro plazmy odrzucamy to już nie wchodzą w grę.
Panasonic 37S20 i LG 42LD465 no własnie nie wiem co wybrać. Jeżeli telewizor ma być głównie do konsoli to full HD i odświeżanie 100Hz jest ważne? Nie ma sensu kupować HD Ready i 50Hz? Jeżeli musiałbym wybierać to który z tych parametrów jest ważniejszy? Jeżeli nie wystarczy na 42 cale to chyba będzie 37.Ten Panas jest obrotowy? bo nigdzie nie znalazłem.
Jeżeli 37 cali LCD to jest jeszcze Philips 37PFL5405H za 2000zł w pewnym znanym sklepie sieciowym. FullHD i 100Hz. Brać go pod uwagę?

lysy25: Możesz podać linki do stron sklepów z TV w UK tak żeby sobie tylko porównać ceny z ciekawości? Ebay'a znam, ale może coś innego podeślesz?
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Generalnie 600Hz to ani zaleta, ani wada, ale podstawa działania każdej współczesnej plazmy.
(zaleta w porównaniu do 400Hz, PDP bo skala szarości się zwiększyła).

Po prostu plazma by wyświetlać zmienną jasność musi mieć 400/600Hz , bo jasność jest sterowana ilością impulsów.
(tak w wielkim skrócie). ;)

"8 sub-field" już opatentowane w 1995roku jako podstawa działania plazmy. ;)
 

Adrian_

New member
A co powiecie o LG 42LD550 (100Hz FullHD i 42 cale) albo jeżeli już 37cali to SAMSUNG LE37C630? Ceny podobne - około 2100 i obrotowe podstawy. Nie odrzuciłem też jeszcze Panasa 37S20 i LG 42LD465. Tego ostatniego głównie z powodu niskiej ceny w porównaniu z pozostałymi. Wyczytałem, że przy grach istotnym parametrem jest tak zwany input lag. Ciężko zdobyć o nim informacje. W którym z tych 4 modeli jest on najmniejszy?

Im więcej szukam na ten temat tym mam trudniejszy wybór. Powiem, że raczej przekonaliście mnie do LCD, ale czytając te forum często można się spotkać z opiniami, że ogólnie plazmy są lepsze od LCD (nie chce wywoływać dyskusji na ten temat :) ) ale często komuś polecana jest plazma a LCD odradzane i jest sugestia żeby LCD zostawić dla niedoinformowanych klientów - pewnie znacie takie wątki. Troche mnie zdziwiło, że odrzuciliśmy plazmy na początku. Wiem, że przy graniu zostają na nich powidoki, ale czy jest to aż tak uciążliwe dla oka i szkodliwe dla plazmy?

Aha i jeszcze przypomniało mi się, że kiedyś znajomy mi mówił, że jak kupować telewizor 42'' i większy to brać plazmę jak mniejszy niż 42'' to LCD. Ma to jakieś uzasadnienie czy to tylko efekt jakiegoś mitu z przeszłości (pierwszych lat produkcji tych telewizorów) czy po prostu ogólnie bzdura?
 
Do góry