Tv 42-52" do 7tys.

piotr78

New member
Witam!
Szukam dobrego tv 42" 46" 47" 50" lub 52" z ostrym i kolorowym obrazem:)
Zanim podam telewizorki chcę przekazać że tv chcę zawiesić na ścianie w odległości do 3.5m używać będe go głównie do grania na ps3 i oglądania fimów hd dlatego wydaję mi się że 52" z takiej odległości nie powinno się rozmazywać.
A więc tak myślałem szczególnie o:

Sony bravia KDL-52Z5500 52" Full HD 200Hz
PHILIPS 47 47PFL8404H AMBILIGHT
philips_42pfl5604h
SONY KDL-46Z5500K

Co powiecie o tych tv? może macie coś lepszego?
Z góry dzięki:)

Ps. Co to są te mpeg 2 i 4? czym to się różni i czy nie przeszkadza to jedno do grania na ps3?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli stać Ciebie na telewizor do 7 tys. to proponuję Ci bardzo dobry telewizor Philipsa 47 9664.
Jest to naprawdę bardzo udany telewizor Philipsa i nie powinien Ciebie zawieść.

A te MPEG 2 lub 4 nie ma nic wspólnego co by negatywnie wpływało na granie na PS3.
 

piotr78

New member
Ok dzięki. Ale czy nie lepiej za tą cene kupić sony bravia 52? i czytałem że ten philips z 3 metrów to lipa a ja mam gdzieś tyle do tv:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a wziąłeś pod uwagę input lag ?
Bo do grania ma on duże znaczenie.
I wówczas możesz sięgać po 55"zv 635 Toshiby
Albo 52 HD1 Sharpa.
Ale w tej klasie najlepszym sposobem wyboru jest podejmowanie decyzji samodzielnie
widząc modele i to we własnym domu.
I pamiętaj o kalibracji obrazu .
 

piotr78

New member
Acha już rozumiem dzięki:)
Podajcie mi jak najlepsze tv od 42 do 47" do ps3 i cyfrowego polsatu HD ,a jak możecie to kino domowe dobrze grające 5:1 i ładne:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

do kina:
jaka wielkość pokoju?
Jaka klasa cenowa?
głośniki duże czy małe ?
tylko do kina czy również do muzyki ?
jaki rodzaj muzyki ?
jaki kolor kolumn i elektroniki ?
 

daro101

New member
Ja posiadam Sony 46W4500 to starszy model sony niz te o ktorych piszesz ,juz niedostepny, ale bardzo poszukiwany podobno przez graczy .Podejrzewam ,ze nowsze beda rownie dobre .Mozna ustawic kolory i inne parametry specjalnie do gier .Sam duzo gram ,mam tez "n"-ke a tam 14 programow HD .Obraz piekny zarowno w HD jak i w grach .Nie bierz Philipsa z AMBILIGHT bo bedziesz zalowal .To inna klasa sprzetu .W sony dadza Ci tez 5-letnia gwarancje i w razie co to masz jeden z najlepszych serwisow .Strasznie sparzylem sie na Philipsie .Nie dosc ze padl po roku to jeszcze z serwisem problem .Straszna kicha .Moze wyglada ladnie ale jak wlaczysz HD i postawisz przy sobie oba to zrozumiesz o czym mowie.Mam tez caly system audio i BD Sony i wszystko pieknie wspolpracuje przy uzyciu jednego pilota. Komputer polaczony z ampli po HDMI bezposrednio z karty graficznej .Masz i dzwiek i obraz przez jeden przewod .Przegladanie stron internetowych na 46'' z 3m -bajka .Litery ostre i czytelne. Jak wrzucisz np.Crysis w max detalach z dzwiekiem przestrzennym ,zwali Cie z nog.Ja polecam Sony jako TV i monitor ,a wybor nalezy do Ciebie.Co do tych Mpeg2 i 4 ,to juz raczej nie ma innej alternatywy jak brac mpeg 4 ,bo to juz norma (naziemne nadawanie cyfrowe) o Mpeg 2 zapomnij ,kupisz taniej bo tego bedzie niedlugo sie trudno sklepom pozbyc. I tylko FULL HD (1080p) to tez juz standard. Sa tez inne marki z pieknym obrazem ale 7000 za 50'' to troche malo. Poprzegladaj tez testy TV .Zanim zmienilem TV na Sony duzo czytalem i porownywalem .TV posiadam ponad rok i ktokolwiek do mnie nie zawita ,zachwyca sie odbiorem .I najlepiej wszystko ustawic samemu i nie bazowac na ustawieniach fabrycznych .I jeszcze cos .Jesli masz dostep tylko do kanalow SD ,TV Sony dobrze przetwarzaja obraz ,tzn nie bedziesz mial takiej "pikselozy" jak w innych markach. Udanych zakupow.Pozdrawiam.
Zestaw kina domowego Sony HTP-BD 8350 B ,TV KDL-46W4500
 
Ostatnia edycja:

piotr78

New member
Dzięki wielkie za pomoc! :)


odległość od ekranu ? 3.5m
jak słońce świeci w pokoju ? dosyć mocno ale mam rolete:)
Jak duży jest pokój ? 5m x 4m
jaki masz obecnie telewizor? PHILIPS 32 PFL 5604 H
jakie programy najczęściej oglądasz? Discovery HD , Muzyczne sd , tvn turbo, polsat HD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Po południu i wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 42-52
preferowana marka ? Sony Philips Sharp
czego nie lubisz w telewizorach? Słabej ostrości:)
jakie urządzenia będą podłączone ? ps3 , Cyfrowy polsat HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? -----
jakimi złączami ? -----
jaki masz sygnał ? HD
ile programów HD ? Około 10 nie pamiętam
ma stać czy wisieć ? Wisieć
jaka klasa cenowa ? do 7tys.

do kina:
jaka wielkość pokoju? 5m x 4m
Jaka klasa cenowa? do 2500tys.
głośniki duże czy małe ? Duże i małe.
tylko do kina czy również do muzyki ? do tego i tego.
jaki rodzaj muzyki ? 70% Hip hop 10% regge 20%pop
jaki kolor kolumn i elektroniki ? Drewno to takie rózne kolory a jak plastik to czarny

Myślałem o kinie tego typu:
Sony HTD-A105SF Kino domowe 5.1 + Nagrywarka DVD (914118805) - Aukcje internetowe Allegro
Qualia Kino domowe SONY DAV-DZ680 HDMI moc 850W (903350049) - Aukcje internetowe Allegro
SONY STR-DH500 / 718 / FCR6000 Kino domowe (909790469) - Aukcje internetowe Allegro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mistrzem ostrości jest Sharp .
Dla Twoich potrzeb skorzystałbym z prezentacji w domu .
Do prezentacji poprosiłbym :
Sharp lcd led 52 LE700
Sony 46 w 5740
JVC 46 Dv1
Toshiba 47 ZV 635

Z tych telewizorów znajdziesz extra dla swoich potrzeb.
 
Do góry