Telewizor do gier (max. 2000zł)

karolinho2111pl

New member
Cześć ! Chciałbym kupić jakąś plazmę do max 2000zł. Telewizor będzie mi służył przede wszystkim do grania na PS3 , więc chciałbym żeby był w nim w miarę płynny obraz i nie było "efektu migotania" (mam obecnie LCD Samsung LE40a615 i te migotania strasznie męczą oczy). Zastanawia się nad Samsungiem PS42b451 , ale nie jestem do końca pewien czy będzie lepszy od tego Samsunga , którego mam teraz . Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

PS.Myślę że Full HD nie będzie potrzebne ponieważ 90% gier na PS3 jest w rozdzielczości 720p (Uncharted,Killzone itp).
 

piotrflo

New member
Do podlaczania kompa i konsol do grania to raczej nie polecaja plazm. Co Ci tam migocze? Moze masz cos zle ustawione i dlatego masz jakies migotanie. Sprawdz to dobrze ja bym Ci proponowal.
 
Ostatnia edycja:

karolinho2111pl

New member
"Migotanie" można zauważyć min. podczas grania w FIFĘ 10 (gdy ruszamy kamerą to migają kibice) i Uncharted 2 (jak popatrzymy na trawę albo cegiełki i poruszymy kamerką to jest podobnie jak w FiFIE) . Myślę że jest to wina czasu reakcji matrycy albo częstotliwości odświeżania (60 Hz) . LCD'ika mam od lutego 2009 roku i ten efekt występował od samego początku (próbowałem grać na wszystkich ustawieniach i nic to nie dało).Kiedyś pytałem się na forum o ten efekt ale nikt nie odpowiedział.
 

piotrflo

New member
A sprawdzales te gry na innym TV? Moze to jest wina samej gry a nie TV. Jesli nie widzisz tego w innych miejscach to moze cos nie tak z Twoimi egzemplarzami gier. Ja nie bardzo moge Ci pomoc bo nie posiadam PSP ani XBOX, . Wiem, ze Toshiba z serii XV635 radzi sobie bardzo dobrze z konsolami. To opinia uzytkownika, ktory ma podlaczona 46" z PSP. Moze skup sie na ustawieniach w TV jesli ustawienia w grze nie pomagaja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
migotanie technologicznie większe jest na plazmie. Więc dobrze sprawdź tym bardziej że od długiego grania powstaną powidoki na ekranie. Lepiej sprawdź przed zakupem żebyś się nie rozczarował.
 

karolinho2111pl

New member
migotanie technologicznie większe jest na plazmie. Więc dobrze sprawdź tym bardziej że od długiego grania powstaną powidoki na ekranie. Lepiej sprawdź przed zakupem żebyś się nie rozczarował.

No to klops. Naprawdę nieraz żałuję że gry przeszły w wymiar HD . Kiedyś potrafiłem godzinami siedzieć przed CRT i grać na PSX'ie a teraz nie potrafię wysiedzieć nawet godziny przed telewizorem bo tak mnie bolą oczy że aż mi się płakać chce . Myślałem o zakupie plazmy do gier ponieważ większość telewizorków ma 100Hz (i te pseudo 600Hz:p) i na pewno przyjemniej by mi się grało.
 

sokarsg-1

New member
Ale w tej chwili wiekszosc LCD tez ma juz minimum 100Hz i 120 i 200. Wiec w czym problem?
Ta tylko te 100Hz i 120 i 200 to nie ilość mignięć na sekundę tylko ilość wyświetlanych różnych klatek obrazu na sekundę.
Co do tego która technologia bardziej męczy oczy to wszystko zależy od danej osoby (jej wzroku i preferencji). Teoretycznie LCD powinno mniej męczyć oczy bo nie miga wcale (ma stałe podświetlanie) ale za to mocniej świeci i "wali po oczach" natomiast plazma świeci słabiej w sensie " nie wali po oczach" ale za to miga (co do ilości mrugnięć to zależy od producenta). Osobiście radze najlepiej iść do sklepu i postać przed LCD godzinę sprawdzić czy bolą oczy a następnego dnia sprawdzić to samo przed plazmą. A najlepiej zamówić prezentacje u KIKIego i sprawdzić wszystko w domu.
Kiedyś czytałem wyniki testu przeprowadzonego na jakimś japońskim uniwersytecie i z niego jasno wynikało że plazmy mniej męczą oczy ale wiadomo każdy test może być "sponsorowany".
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
przy 50hz widać, przy 100hz nie widzę migotania
w plaźmie widać za to z bardzo bliska takie "mrówki" na ekranie (ruchome piksele) przy statyczny obrazie, z migotaniem to nie ma jednak nic wspólnego
tu jest kwestia coś jakby ze "stabilnością obrazu", dlatego pomijając powidoki to plazma do korzystania np z windowsa się nie nadaje tak jak LCD
za to na ruchomych obrazach przewaga plazmy jest widoczna, bardziej soczyste kolory + płynność + (nie wiem jak to nazwać) coś jakby głębia obrazu, której brakuje w LCD
np gier fpp na plaźmie nie można porównać do tych samych fpp na LCD, kto grał na plaźmie i lcd ten wie o co chodzi z tą plazmową "głębią ekranu"
 

bandi

New member
Dlaczego do gier nie bralibyście plazmy - dane techniczne przemawiają za plazmą przy grach a efekt wypalania? Chyba groźniejszy jest program w tv ze stałym logiem dla plazmy niż gry w których nawet jak są stałe elementy to często są wygaszane na chwilę przez samą grę czy przez nas przy pauzowaniu.

Zresztą - nie powinno się grać długimi godzinami, należy robić kilku minutowe przerwy a wtedy przecież możemy przełączyć plazmę na jakiś spokojny kanał w TV

Efekt migotania? Człowieku :D Ty chyba nie możesz wchodzić do żadnego sklepu - tam są przecież świetlówki, które dopiero męczą wzrok. A na poważnie to radzę na początku przebadać wzrok - na 99% nie jest to wina gier czy TV tylko twojej wady
 

kapsell

New member
Bez reklam
plazma

Migotanie jest wieksze na plazmie i to jest fakt bo taka jest przypadlosc technologii i zadne zaklecia tu nie pomoga (a to czy to komus przeszkadza bardziej , mniej czy wcale - to juz inna sprawa).
Co do powidokow to tez fakty (no chyba ze sie zyje w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci).

Dla mnie oba te fakty (oczywiscie sa i inne) sa dyskwalifikujace plazme jako tv do gier.
 

don111

Banned
na LCD nie ma w ogóle migotania, na plaźmie no właśnie, technologicznie niby jest tylko że jest niewidoczne (może z 10% osób twierdzi że coś widzi) więc w czym problem ?
a do gier plazma się nie nadaje ? czas reakcji i parametry obrazu mówią co innego, a powidoki nie są dużym problemem
grałem nie raz mając podłączony pc i nie widziałem powidoków.. ostatnio jakiś powidok widziałem po długiej sesji tv z australian open na eurosporcie (chciałem specjalnie sprawdzić), po kilku godzinach jakieś delikatne zarysy na czarnym tle były ledwo widoczne, max z 10cm pod pewnym kątem (bo normalnie znaleźć nie mogłem)
teraz kupuję xboxa i niczego się nie obawiam, nie zamierzam wcale jakoś specjalnie traktować tv, o ile cokolwiek zostanie na ekranie to pewnie nawet tego nie zauważę (może znowu jak będę szukał z nosem w ekranie :D), a zniknie równie szybko jak się pojawi
 

bandi

New member
To tak jak kupić wysokiej klasy samochód i nim nie wyjeżdżać z garażu, bo może się zarysować.

Ja właśnie delektuję się przed nową plazmą Panasonica i choć działam w trybie "dojeżdżania plazmy" to jestem bardzo happy z jakości obrazu. W niczym nie przeszkadza mrowienie - mało tego - lubię jak ono jest bo lekko maskuje sterylne do bólu gry.Niektóre gry mają nawet specjalnie zaadaptowane filtry mrowienia aby dodać klimat jak np gta4 czy mass effect

Ogólnie, do gier zdecydowanie wolę plazmę od LCD a jak się nawet pojawią duszki po kilku latach to nie będzie mi żal - kupię po prostu nowy TV a ten dam "do kuchni"
 

kapsell

New member
Bez reklam
powidoki

Kwestia wrazliwosci, nie po to wydaje kilka tysi zeby sie tlumaczyc ze "powidoki to nic takiego". Mialem plazme i ten element (i nie tylko ten) jest dla mnie nie do zaakceptowania.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No to klops. Naprawdę nieraz żałuję że gry przeszły w wymiar HD . Kiedyś potrafiłem godzinami siedzieć przed CRT i grać na PSX'ie a teraz nie potrafię wysiedzieć nawet godziny przed telewizorem bo tak mnie bolą oczy że aż mi się płakać chce . Myślałem o zakupie plazmy do gier ponieważ większość telewizorków ma 100Hz (i te pseudo 600Hz:p) i na pewno przyjemniej by mi się grało.
Żaden klops. Od kilkunastu miesięcy gram na PS50A451 i jest świetnie - 1366x768 pokrywa się z natywną rozdziałką większości gier (42" ma na ten przykład tylko 1024x768). Powidoki? Na początku były, ale po 200-300 godzinach przestały się pojawiać na dłużej niż minutkę i to tylko widoczne w ciemnościach na ciemnym tle (na początku lepiej nie grać w gry, które mają kontrastowe elementy stale widoczne w HUDzie). Z Uncharted nie było problemu, w MoH była strzałka kompasu (sesje po kilka godzin dziennie).

Plazma ma fajny "ficzerek": delikatne rozmycie (co akurat dyskwalifikuje plazmę jako monitor do kompa - zresztą tv LCD też nie jest najlepszy jako MONITOR (wypala gały przy długotrwałej edycji tekstu) - dzięki czemu gry lepiej wyglądają niż na LCD (szczególnie na PS3, która ma problemy z aliasingiem).

Moje zdanie jest takie: wybrać lepszy obraz (subiektywnie) i się nie przejmować.
 

kapsell

New member
Bez reklam
tv..............

Tak to sprawa indywidualna, mnie bardziej podszedl LCD i bardzo sobie go chwale szczegolnie w grach. Ale trzeba samemu zobaczyc i ocenic...
 
Do góry