Telewizor do 2500 PLN?

Usambar

New member
Witam wszystkich,
zastanawiam się nad zakupem telewizora, ale ogranicza mnie budżet. Jeżdżąc po sklepach i pytając sprzedawców o pomoc w wyborze telewizora, mając przy tym jakąś wiedzę - co prawda znikomą, ale jakąś, nie dowiedziałem się nic konkretnego, dlatego postanowiłem zapytać Was o poradę.

W dobie bardzo dobrze rozwiniętej technologii nie sposób jest pojechać do sklepu i wybrać telewizor, a jeszcze trudniej jest wybrać dobry sprzęt w sytuacji gdy sprzedawca mówi nam co ten telewizor posiada, a my nie mamy pojęcie czy ta rzecz na prawdę nam się przyda czy jest ona zbędna.

Jak już wspomniałem w temacie, dysponuję ograniczoną sumą pieniędzy, dlatego wybór jest utrudniony.
Pierwszy, podstawowe pytanie brzmi: Jaka technologia będzie odpowiednia?

Próbowałem się czegoś dowiedzieć na własną rękę, ale co sklep, co sprzedawca, co jakiś poradnik czy wypowiedź na forum to inna technologia jest faworyzowana i dość często opinie są bardzo subiektywne.

A więc jaki telewizor będzie odpowiedni dla mnie?
Telewizor będzie stał (nie wykluczam możliwości powieszenie go) w dużym pokoju. Odległość oglądającego od ekranu to ok. 2,5-3 metrów. Pokój jest dobrze oświetlony (okna od strony południowej).

Telewizor będzie służył mi przez najbliższa kilka lat. Chociaż osobiście dla mnie wielkosć telewizora nie gra roli, ale dla innej osoby jest to główny argument - musi mieć on 42'' i więcej. Wiem, że o ile plazmę za taką sumę da się kupić to telewizor w technologii LED już nie, dlatego proszę mi doradzić w jakiej tech. kupować sprzęt (w przypadku LED'a, jeżeli jest lepszy może być to telewizor 37'').
Spotkałem się z opinią, że LED jest lepszy od plazmy, ale czy to prawda?
Ja nie jestem jakimś maniakiem, a wręcz przeciwnie - nie oglądam telewizji w ogóle, ale czasem lubię obejrzeć sobie jakiś film na DVD (głównie z komputera/nośnika USB), natomiast druga osoba ogląda telewizję cyfrową (Cyfrowy Polsat), ale również dosyć rzadko, dlatego telewizor nie koniecznie musi być Full HD. Do telewizora nie będzie podłączona ani konsola do gier, ani Blu-Ray. Zależy mi natomiast, aby można było na nim odtwarzać filmy z portu USB oraz, aby miał on ruchomą podstawkę.

Myślę, że dałem Wam wystarczająco dużo szczegółów, aby móc mi doradzić. A więc prosiłbym o obiektywne porady co do wyboru telewizora. Na prawdę będę bardzo wdzięczny.

Z patriotycznym pozdrowieniem,
Usambar.
 
Ostatnia edycja:

Usambar

New member
Z tego co napisaliście doszukałem się dwóch modeli telewizorów firmy LG wartej uwagi.

Różnią się tym:

LG 42PJ550:
- Przekątna: 42''
- Rozdzielczość: 1024x768 (HD Ready)
- Tryby obrazu z certyfikatem THX: -
- Bluetooth: Nie
- Pobór mocy zgodnie z IEC62087 Ed. 2: 130W
- Współczynnik luminancji (%): 81
- Pobór mocy (wg IEC62087), bez funkcji Eco: 139W

LG 50PK550:

- Przekątna: 50 ''
- Rozdzielczość: 1920x1080 (Full HD)
- Tryby obrazu z certyfikatem THX: Kinowy, Jasne Pomieszczenie
- Bluetooth: Tak
- Pobór mocy zgodnie z IEC62087 Ed. 2: 187W
- Współczynnik luminancji (%): 69
- Pobór mocy (wg IEC62087), bez funkcji Eco: 190W

No i oczywiście wagą.

Natomiast jest dosyć duża różnica cenowa:
LG 42PJ550: od 1800 zł
LG 50PK550: od 2800 zł

Czy jest warto dla tych kilku różnic płacić aż 1000 złoty więcej?
W przypadku gdy telewizja jest rzadko oglądana i raczej wieczorami najwięcej.
Do tego LG 50PK550 jest trudniej dostać.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
a co to w ogóle za wybór, 42' czy 50' ?
napierw określasz rozmiar ekranu jaki Cię interesuje i ramy cenowe... 50' full hd i z bajerami, poniżej 3 tys. to super cena za tv, za tyle nie kupisz nawet średniej klasy 46' LCD bez led
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Dołączę się do poprzedników.

Kup najtańszy PDP (co Cię zadowala).
Ustaw w miarę na naturalny odbiór (czyli nastawy stonowane).
I cisz się obrazem.
(a za parę lat wymienisz znowu na coś taniego i strata będzie minimalna).

Przecież to tylko TV, a tanie PDP (jeszcze w promocji) naprawdę przyzwoicie "chodzą" na każdym sygnale.

Pozdrawiam. ;)
 
Do góry