telewizor czy tuner sat do amplitunera ?

powidok

New member
Witam,
co lepiej podłączyć do amplitunera telewizor czy tuner tv do amplitunera ? Rozumiem, że jeżeli podłączę czy jedno czy drugie to tak samo będzie dźwięk szedł przez amplituner np. jakbym chciał oglądać vive itp. ? Które połączenie lepsze ? Telewizor mogę podłączyć z amplitunerem kablem optycznym bo takie mam wejścia tu i tu, a tuner koaksjalnym.
Rozumiem, że podłączając tuner sat przez kabel koaksjalny do amplitunera miałbym tylko dźwięk przez amplituner wszystkiego co jest włączone w tunerze sat. Natomiast jakbym podłączył telewizor to miałbym dźwięk i tego co jest włączone przez tuner sat i np. filmu czy gry z laptopa podłączonego do TV przez HDMI ? Czy lepiej podłączając laptopa do TV podłączyć laptopa także z amplitunerem przez chinche i wejście do karty muzycznej ?
Najłatwiej byłoby chyba podłączyć TV z amplitunerem i chyba teoretycznie powinien działać głos przez amplituner i z tunera jak oglądam jakiś progam i jak mam laptopa podłączonego, tak mi się przynajmniej wydaje, ale prosiłbym o potwierdzenie :) Czy dźwięk takiego podłączenia przez kabel optyczny byłby zadowalający ? Czy odpuścić podłączenie TV z ampli i skupić się na tunerze sat z ampli bo priorytetem jest u mnie to żeby oglądając coś w TV słuchać na kolumnach od amplitunera, laptopa rzadko podpinam do TV więc w najgorszym przypadku podłączałbym do ampli przez jack-chinche, ale wiadomo, im mniej kabli tym lepiej ;)
Prosze o pomoc :)
pozdrawiam
 

BD

Member
Bez reklam
pod hdmi out (wejscia) amplitunera podlaczasz tv/projektor- reszte pod hdmi in (wyjscia) podlaczasz bd/dvd/sat itd na ile amp ci pozwoli (ilosc wyjsc) -tak jest optymalnie...
 

powidok

New member
O to chodzi ze mam trochę starszy ampli i nie mam w nim HDMI... w grę wchodzi tylko podłączenie TV z ampli przez kabel optyczny, lub tuner sat z ampli przez kabel koaksjalny...
 
Do góry