Telewizor 75 cali do salonu, 5000 zł, jaki wybrać?

Cześć,

Przymierzam się z zakupem TV do nowego mieszkania.

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? ~25 m kw.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~4 m (nie ma możliwości zmniejszenia), podczas grania na konsoli odległość dowolna (będę dostawiał fotel)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu, czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasami z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obojętnie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce oświetla salon od południa, okna i drzwi balkonowe na prawo od TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Dostęp do aplikacji typu: Netflix, Prime, Max, Disney+, youtube, w miarę dobry obraz, uniwersalność - do gier i codziennego oglądania
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka 4k + internet wifi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - Xbox series X, dekoder, jeśli dźwięk z TV nie będzie wystarczający nie wykluczam soundbaru
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 7 godzin dziennie, czasami dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, programy przyrodnicze, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Konsola, około 2 godziny dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami zdecydowanie więcej
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali. TV ma stać na szafce RTV albo wisieć nad szafką na ścianie pomiędzy regałem z prawej i komodą z lewej, między którymi odstęp to 184 cm. Odleglość między szafką RTV a półką nad TV wynosi ~110 cm, także miejsce na TV ma na szerokość ~180 cm i na wysokość ~110 cm
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zacinianie się aplikacji, częste usterki
19. Preferencje co do marki ? Brak preferencji
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł, jeśli duża różnica w parametrach to ewentualnie mogę dopłacić kilkaset złotych.
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak

Prośba o propozycje telewizorów spełniających wymagania. W domu rodzinnym miałem Philips PUS8536, ambilight robi wrażenie, ale z racji, że będzie mało miejsca wokół TV zdecydowałem się zrezygnować z modeli z tą technologią, ponieważ wyczytałem, że minimalna zalecana przestrzeń to 20 cm wokół telewizora z każdej strony urządzenia.

Z tego widziałem w tym budżecie polecanym modelem jest TCL 75C745. Ktoś może wypowiedzieć się na temat tego modelu oraz wypowiedzieć się, czy są lepsze propozycje w podanym przedziale? Z góry dzięki za odpowiedzi!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak w tej klasie , dobrze wybrałeś.
Masz teraz dla członków forum TCLa 75C745 za matrycą 144Hz, pełnym wyposażeniem za 4899 zł i to dodatkowo z pełnym pakietem o wartości 500 zł :
  • Kalibracja profesjonalna
  • wtyczki
  • sprawdzenie
  • aktualizacja
  • montaż
  • dostawa naszym transportem
Tak, spełnia wszystkie Twoje opisane potrzeby

Kiedy planujesz zakup i jaka to miejscowość - bo wozimy własnym transportem
 
@kiki Jestem gotowy do zakupu od zaraz, aby wybrać odpowiedni model :) Jeśli nie ma innych propozycji w tym segmencie godnych polecenia to jestem zdecydowany na TCLa 75C745. Miejscowość to Łęczna, województwo lubelskie. Proszę o kontakt na priv w celu dogadania szczegółów zakupu.
 
Do góry