Telewizor 37" lub większy do PS3 i filmów HD

Kikuc

New member
Witajcie Drodzy Forumowicze,

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze nowego tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 3,5x3m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2 os.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć (będę musiał pomyśleć nad zakupem wysięgnika)
6. Jak słońce świeci w pokoju? - okna od str. północnej, w lecie wpada dużo słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - najważniejsze żeby dobrze się na nim grało po podłączeniu PS3, czyli niski input lag, wysokie odświeżanie, brak smużenia. Byłoby super, gdyby tv mógł wczytywać zawartość dysków innych urządzeń w sieci wf np. PC (nie wiem czy jest możliwość oglądania filmów w jakości HD z PCeta, jeśli tak - genialnie, eliminuje to konieczność łączenia kablem komputera z telewizorem) oraz odtwarzał filmy przez usb z napisami.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - mam kablówke w UPC, ale nie będę jej podłączał, w głównej mierze ps3, filmy z PC, kanały telewizyjne z dvb-t
10. Jakie urządzenia? - ps3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 2-3 godz.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy z PC lub usb, może czasem jakiś mecz z dvb-t
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - czasem tak, gdyby wyświetlał filmy z youtube w jakości HD byłoby super
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 85%
16. Preferencje co do marki? - Philips, Panasonic, Sharp (na pewno nie chcę Samsunga)
17. Preferencje co do wielkości? - większy niż 37"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - zamulanie w menu, wolne wczytywanie się kanałów, brak obsługi wszystkich formatów wideo, "kasztaniaste" audio, słaba jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? - może mieć (pasywne).

Po lekturze forum natrafiłem na dwa interesujące modele:
1. PHILIPS 42PFL4007H/12 - 2050 zł (bardzo atrakcyjna cena, sporo cali, zero input laga w trybie KINO, martwi mnie jedynie 100 Hz częstotliwość odświeżania, ale czy różnica jest odczuwalna pomiędzy 100, a np. 400 w grach?)
2. Philips 42PFL 6007 - nie ukrywam, że bardzo napaliłem się na ten tv (przede wszystkim to zasługa recenzji kiki :krol:, ale czy warto płacić 1300 zł więcej za ambilight, czy faktycznie ten model miażdzy poprzednika pod każdym względem i różnica w jakości obrazu, płynności wyświetlania i funkcjonalności będzie mega odczuwalna?).

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i wskazówkę:)

Pozdrawiam,
Kikuć
 

Kikuc

New member
Po krótkim researchu zawęziłem spektrum poszukiwań, i tak:
Philips 42PFL4007H (42", matryca błyszcząca, 0 input lag w trybie KINO, 250 zł tańszy, 200 Hz)
czy
Philips 40PFL5507K (40", matryca matowa, 40ms input lag, 250 zł droższy, 400 Hz, 3D pasywne, "nowszy model").

Doradzicie który z tych dwóch brać?
Pzdr,
Kik
 
Do góry