Telewizja w HD

razzor

New member
Witam, mam telewizor Lg42 pt81 i właśnie zakupiłem telewizje n.Mam kabel hdmi vivanco i nie wiem co zrobić, aby telewizor odbierał tą telewizje w HD, dlatego że gdy podłączam zwykłe EURO to wszystko działa, gdy jednak wyciągne Euro i zamienie kabel na hdmi obraz znika i pokazuje się "brak sygnału". Proszę o pomoc.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Musisz na dekoderze przyciskiem RES zmienić rozdzielczość - naciskając ten przycisk do czasu, aż ci się wyświetli na wyświetlaczu komunikat: hdmi 1080i
 

razzor

New member
Nie próbowałem, ponieważ jeszcze nie mam aktywowanych programów dopiero dzisaj została założona satelita, a w telewizorze mam po prostu oznaczone wejście AV1(wejście satelity) i jest one oznaczone jako HDMI/DVI, chociaż nie wiem czy to dobrze.
 

razzor

New member
tak czytałem, i po włożeniu kabla hdmi do dekodera i telewizora, a odłączeniu euro i zmianie roździelczości na 720p wyświetla mi się na dekoderze "Problem HDCP". Co to znaczy?
 

mok

New member
Nic nie znaczy po prostu te tunery tak mają z niektórymi tv, soft coś nie styka w nim.Ja mam kdf-a i też występował ten problem więc podłączyłem po komponencie i jest miodzio zero stresu. Różnicy w jakości nie widać.
 

Foxxx24

New member
razzor napisał:
tak czytałem, i po włożeniu kabla hdmi do dekodera i telewizora, a odłączeniu euro i zmianie roździelczości na 720p wyświetla mi się na dekoderze "Problem HDCP". Co to znaczy?


HDCP ( High-bandwith Digital COntent Protection ) czyli zabezpieczenie przed kopiowaniem i niestety dekodery N ze sporą częścią starszych niż tegoroczne modele tv miały właśnie taki problem przy podłączeniu przez HDMI więc może się okazac,że pozostanie Ci Euro lub component.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nie euro tylko Component jak już i nie będzie miał VOD (ale widzę, że ma dekoder bez nagrywarki to VOD i tak nie będzie miał). Co do błędu HDCP to nie znika on po paru sekundach?
 

razzor

New member
Błąd HDCP nie znika.Dekoder jaki posiadam to nbox HDTV recorder. Aha czyli nie można jakoś pozbyć się tej blokady?I to jest wina telewizora czy dekodera?
 
Do góry