TCL zaniża szczytową jasność telewizorów?

myszczopyszczek

New member
Witam, szukając informacji na temat c855 znalazłem taki temat na forum :
https://www.avforums.com/threads/tcl-is-limiting-the-hdr-peak-brightness-in-europe.2497057/
Oraz
Urzytkownicy informują w nich o ograniczaniu jasności maksymalnej ze względu na przepisy unijne.
Tcl na stronie dla rynków poza europejskich podaje wartosci "HDR 3300 nits" a jesli przelączymy się na kraj europejski podaje w tym samym miejscu "4K HDR PREMIUM 3300 " ale już bez słowa nits... czyli defakto bez jednostki. W teście c855 na naszym forum też wyszła wartość maksymalna HDR 2200nitów.

Proszę o zapoznanie się i komentarze mądrzejszych.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Tak, nawet napisał użytkownik do TCL żeby to wyjaśnili ale zbyli go pokrętnie. To też wyjaśnia dlaczego w porównaniu C855 vs Bravia 7 TCL nie świecił jaśniej choć według danych ma jasność prawie dwukrotnie większą. W Australii w testach 3500 wyciągają spokojnie a u nas około 2000.
 

Jam Nius

piszę
Witam, szukając informacji na temat c855 znalazłem taki temat na forum :
https://www.avforums.com/threads/tcl-is-limiting-the-hdr-peak-brightness-in-europe.2497057/
Oraz
Urzytkownicy informują w nich o ograniczaniu jasności maksymalnej ze względu na przepisy unijne.
Tcl na stronie dla rynków poza europejskich podaje wartosci "HDR 3300 nits" a jesli przelączymy się na kraj europejski podaje w tym samym miejscu "4K HDR PREMIUM 3300 " ale już bez słowa nits... czyli defakto bez jednostki. W teście c855 na naszym forum też wyszła wartość maksymalna HDR 2200nitów.

Proszę o zapoznanie się i komentarze mądrzejszych.
W celu doprecyzowania, skoro wg podanych danych TV potrafi wyciągnąć ponad 3000 tylko prawo nie pozwala mu na stosowanie takiej mocy to co masz na myśli pisząc zaniżaniu? Chodzi o dostosowywanie się do lokalnego prawa?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jestem ciekaw , czy kolega spełnienia wszystkie normy:)
Żona , dziewczyna , kochanka - były dziewicami z ,,plombami" ?
Robiłeś testy , wywiady , doświadczenia ? :)

To się robi ...
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
W celu doprecyzowania, skoro wg podanych danych TV potrafi wyciągnąć ponad 3000 tylko prawo nie pozwala mu na stosowanie takiej mocy to co masz na myśli pisząc zaniżaniu? Chodzi o dostosowywanie się do lokalnego prawa?
Tak ale TCL to zatuszował. Reklama jest, że świeci 3500 nitów tylko w danych na rynki UE usunięto słowo nitów. Dlatego w testach face to face nie za bardzo widać różnicę między C845 A C855. Tak piszą na zagranicznych forach.
@mac-ony ja za prąd płacę takie rachunki, że żaden tv nie spowoduje, że zauważę jakąś zmianę :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
W jakimś temacie płakałeś , że Tcl potrzebuje więcej watów.niz Sony .
To , po co bić pianę ?
Nie lepiej pobawić się ,,małym" ?:)
 

myszczopyszczek

New member
Złego słowa użyłem tzn. powinno byś TCL dopasowuje jednostki do norm...

W tej reklamie TCL jest tak...
jakby sprzedawać samochody na świat z reklamą pisząc Vmax-220km/h
I sprzedawać na rynek europejski, pisząc w reklamie Vmax-220 speed a samochód ma ustawioną Vmax-110km/h i tłumaczyć że takie prawo i "Vmax-220 speed" to taka nowa jednostka...
nity to jednostka mierzalna a 4K HDR PREMIUM 3300 chyba nie...
przepisy przepisami, ja rozumiem producenta
niby to samo a jednak nie, i nie czepiam się tylko to niedomówienie wprowadza w błąd kupujących...

w poście:

Również jest podawana informacja o wartość HDR 3500 nit
a na załączonym zdjęciu z prezentacji 4K HDR PREMIUM 3300

mało tego wszystkie sklepy sprzedające przepisują te wartości:

Cytat ze strony media ex...
"
Jasność 3500 nitów
Dzięki szczytowej jasności do 3500 nitów możesz cieszyć się bezstratnym obrazem. Lśniące jezioro, intensywne słońce, a nawet iskierka na gwiaździstym niebie mogą stać się jeszcze bardziej realne i wciągające.
"

w sklepie electr...

Idealnie zrównoważone światło i cień
Procesor TCL AiPQ usprawnia optymalizację obrazu poprzez rozpoznawanie wielu obiektów na obrazie. Osiąga szczytową jasność na poziomie 3500 nitów i współczynnik kontrastu do 35 000 000:1. Dzięki 2304 lokalnym strefom przyciemniania możesz cieszyć się żywym i przyjemnym obrazem z harmonijną jasnością i ciemnością.

Tak samo..

Nie czepiam się tylko chyba nie dostaję tego za co płacę,
myślę że płacę za "HDR 3300 nits" a dostaję "4K HDR PREMIUM 3300 " niby to samo...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na stronie energyrating, c855 85" ma 4 na 6 gwiazdek.
Tylko jakie to ma znaczenie, średnia w rachunkach i tak wyjdzie max w okolicach 50zl/msc i to też przy założeniu, że ten TV będzie latał wiele godzin dziennie 6-12h w zależności, czy będzie to hdr, czy sdr.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Na stronie energyrating, c855 85" ma 4 na 6 gwiazdek.
Tylko jakie to ma znaczenie, średnia w rachunkach i tak wyjdzie max w okolicach 50zl/msc i to też przy założeniu, że ten TV będzie latał wiele godzin dziennie 6-12h w zależności, czy będzie to hdr, czy sdr.
Dla mnie nie ma to znaczenia bo przy kwocie jaką płacę co dwa miesiące będzie to i tak niezauważalne. Z czystej ciekawości zastanawia mnie dlaczego większość modeli TCL ma dużo większe zużycie energii od konkurencji.
 

Jam Nius

piszę
Złego słowa użyłem tzn. powinno byś TCL dopasowuje jednostki do norm...

W tej reklamie TCL jest tak...
jakby sprzedawać samochody na świat z reklamą pisząc Vmax-220km/h
I sprzedawać na rynek europejski, pisząc w reklamie Vmax-220 speed a samochód ma ustawioną Vmax-110km/h i tłumaczyć że takie prawo i "Vmax-220 speed" to taka nowa jednostka...
nity to jednostka mierzalna a 4K HDR PREMIUM 3300 chyba nie...
przepisy przepisami, ja rozumiem producenta
niby to samo a jednak nie, i nie czepiam się tylko to niedomówienie wprowadza w błąd kupujących...

w poście:

Również jest podawana informacja o wartość HDR 3500 nit
a na załączonym zdjęciu z prezentacji 4K HDR PREMIUM 3300

mało tego wszystkie sklepy sprzedające przepisują te wartości:

Cytat ze strony media ex...
"
Jasność 3500 nitów
Dzięki szczytowej jasności do 3500 nitów możesz cieszyć się bezstratnym obrazem. Lśniące jezioro, intensywne słońce, a nawet iskierka na gwiaździstym niebie mogą stać się jeszcze bardziej realne i wciągające.
"

w sklepie electr...

Idealnie zrównoważone światło i cień
Procesor TCL AiPQ usprawnia optymalizację obrazu poprzez rozpoznawanie wielu obiektów na obrazie. Osiąga szczytową jasność na poziomie 3500 nitów i współczynnik kontrastu do 35 000 000:1. Dzięki 2304 lokalnym strefom przyciemniania możesz cieszyć się żywym i przyjemnym obrazem z harmonijną jasnością i ciemnością.

Tak samo..

Nie czepiam się tylko chyba nie dostaję tego za co płacę,
myślę że płacę za "HDR 3300 nits" a dostaję "4K HDR PREMIUM 3300 " niby to samo...
Ja to się trochę gubię, przecież ten twój samochód (w tym wypadku TCL) sam mówisz, że potrafi jechać te 220, co mówią, a to że na drodze masz blokadę do 150...

Przy okazji czy możesz powiedzieć jakie filmy mają postprodukcję wykonaną powyżej 1000 nitów?
 

M.

hdtv.com.pl
Chciałbym przypomnieć, że prezentowane przez nas pomiary dotyczą trybu po kalibracji, gdzie temperatura punktu bieli jest ustawiona tak, by była jak najbliżej 6500K. W przypadku opisanego niedawno modelu TCL 65 C855, maksymalny, zmierzony poziom jasności, w ustawieniach nie mających zbyt dużo wspólnego z naturalnym obrazem, dla sygnału HDR (Dolby Vision) wynosił blisko 3000 nit (dokładnie 2994). Nie wspominałem o tym, ponieważ w naszych opisach skupiamy się na tym, jak prezentują się telewizory w trybach filmowych, którym z reguły najbliżej do wiernego oddawania założeń twórców.
Dużo ważniejsze niż chwilowa wartość szczytowa, w naszym odczuciu jest sterowanie "typowym poziomem jasności". Poza tym, blisko nam do podejścia prezentowanego przez studio wspomniane w poniższym wpisie ;)

 
Do góry