Svideo-euro czy vga-euro co lepsze?

alex326

New member
Witam. Chce podlączyc lapka do tv. Mam lapka i tv plazmowy (panas p50x20e). W tv nie mam wyjścia vga. W laptopie jest wyjście sviedo i vga i teraz pytanie. Którym wyjściem uzyskam lepszą jakość obrazu? Z góry dzięki
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam. Chce podlączyc lapka do tv. Mam lapka i tv plazmowy (panas p50x20e). W tv nie mam wyjścia vga. W laptopie jest wyjście sviedo i vga i teraz pytanie. Którym wyjściem uzyskam lepszą jakość obrazu? Z góry dzięki
Na wyjściu VGA laptopa masz dostępną pełną gamę rozdzielczości karty graficznej, w tym pewnie i 1920x1080. Na wyjściu s-video tylko rozdzielczość SD (maksymalnie 720x576). Tak więc na wyjściu VGA obraz może być znacznie lepszej jakości.
 

alex326

New member
akurat w tym panasonicu rozdzielczośc jest 1024x768. Najlepiej kupić dwa kable i sprawdzić:) ale po co mam w błoto wyrzucac kase jak moge tu zapytać
 

JackS.

New member
Bez reklam
a co bedzie lepsze vga-euro czy vga-chincz? czy to nie ma znaczenia?
O czym ty piszesz? Na wyjściu VGA laptopa nie ma sygnałów charakterystycznych dla łącza EURO, ani sygnałów doprowadzanych cinchami takich jak component lub composite.

Skoro w twoim modelu telewizora zaoszczędzono na złączu D-SUB, więc możesz zapomnieć o przesyłaniu do tego TV sygnału z wyjścia VGA, no chyba, że dokupisz sobie konwerter VGA->HDMI lub VGA->YPbPr.

Kablowo możesz co najwyżej podpiąć wyjście s-video swego laptopa (o ile je faktycznie ma) do wejścia s-video telewizora. Tą drogą niczego więcej niż obrazu SD oczywiście nie uzyskasz.
 

pkomp

New member
pierwszy zadziała...ten drugi wątpię tym bardziej że gośc pisze o dźwięku którego przecież dsub nie przesyła
 
Do góry