Streaming przez Bluetooth

Ziół

New member
Na początek witam wszystkich forumowiczów...

Mam pytanie do znawców tematu odnośnie streamingu audio przez Bluetooth.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem wymarzonego zestawu (póki co stereo) Amplituner Onkyo TX-NR636 + kolumny frontowe Quadral Signo Avantgarde 70.

Korzystam z okresu próbnego WiMP Hi-Fi, który udostępnia utwory w formacie flac. Dla wygody za odtwarzacz służy mi smartfon (Sony Z3), którym przesyłam audio do ampli przez Bluetooth. I tutaj pojawiają się moje wątpliwości co do jakości transmisji.

Sam Bluetooth zapewnia wystarczającą prędkość transmisji aby strumieniować flac.

Zdania w internecie są jednak podzielone. Niektórzy twierdzą, że Bluetooth absolutnie nie nadaj się do strumieniowania audio wysokiej jakości, a jedynym rozwiązaniem jest zewnętrzny DAC.

Czy ktoś z Was potrafi mi wyjaśnić w czym tkwi problem? Czy Bluetooth, jako sam protokół faktycznie pogarsza jakość pomimo tego, że prędkość transmisji jest wystarczająca?

Kupowanie zewnętrznego DAC to spory wydatek, o małej wygodzie korzystania z niego nie wspominając...

Jeżeli Bluetooth faktycznie nie nadaje się do transmisji audio to, mając na uwadze posiadany przeze mnie sprzęt, jak bezstratnie i wygodnie odtwarzać audio z urządzeń przenośnych?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, uwagi i sugestie...
 

collider

New member
Bez reklam
Ja słucham plików Flac przez bluetooth i jak dla mnie brzmią bardzo dobrze. Czuć wyraźną różnicę w stosunku do klasycznych mp3. Jedynie mp3 320 kbps ciężko odróżnić.
Przepraszam, reflektuję się, słucham przez DLNA na ampku tyle, że z telefonu.
Sprawdzałem bluetooth na JBL Flipie i nawet na tak małym głośniczku czuć różnicę pomiędzy zwykłem mp3 a FLAC.
 
Ostatnia edycja:
Do góry