Splitter HDMI typu 'kostka'

Wiirek

New member
Witam
Mam pewien problem. Potrzebuję połączyć dwa kable hdmi i puścić je w jednym. Jeden kabel będzie szedł od komputera, a drugi od konsoli. Później jednym kablem do projektora. Splitter ten musiałby być w miejscu bez dostępu - w puszcze instalacyjnej o wymiarach okolo 15x15x5cm za kanapą. Z tego co wyszukałem, to jak dla mnie najlepiej sprawdziłby się splitter, którego zdjęcie jest w załączniku. Ale czy to na pewno będzie działać? Czy ktoś miał do czynienia z takimi splitterami?Wiem, że gdy będą włączone obydwa urządzenia naraz to sygnał będzie się gryźć, ale wątpie zeby były razem włączone. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
 

Attachments

  • 555922838.jpeg
    555922838.jpeg
    45,4 KB · Wyś: 7719

matias2004

New member
Z tego co zrozumiałem to potrzebujesz switch , a nie splitter.Splitter jest to rozgałęźnik np.z 1 hdmi na 2 odbiorniki.To co na zdjęciu to prawdopodobnie splitter ale nie jestem pewien.Na allegro cieżko znaleźć bo też mylnie to nazywają ,switch nazywają splitterem.
http://www.allegro.pl/item555836635_hdmi_auto_switch_przelacznik.html
Ty potrzebujesz pewnie coś takiego.
Do puszki instalacyjnej za bardzo się nie będzie nadawal , bo z mojego doświadczenia to żaden z tanich (drogich pewnie też) nie pracuje bezobsługowo lubi się zaciąć i trzeba wyciągać 1 hdmi na chwilę żeby załapał.
 

mataman

New member
Bez reklam
Miałem coś takiego ale używałem go jako rozgałęzienie wejscia w tv (dwa urządzenia podłączone pod jedno wejście). Działało bardzo dobrze, oczywiście tylko jeden sprzęt mogł byc włączony naraz. Myślę że w drugą strone też będzie działać
 

Wiirek

New member
Witam i dziękuję za odpowiedź :)

matias2004
Skoro splitter jest to rozgałęźnik to właśnie to jest splitter. Właśnie w tym jest cały senk, że czasem trzeba ręcznie przełączyć kabel itp. a w moim wypadku nie jest to za bardzo możliwe, gdyż musiałbym odsunąć kanape, odkręcić puszke, pobawić się z tymi kablami itd.

mataman
No to właśnie dokładnie mi o to chodzi :) Żeby podłączyć konsole i komputer naraz do projektora :) Co się działo, gdy włączyłeś obydwa urządzenia naraz? Miałeś jakiekolwiek problemy z tym?


Pozdrawiam :)
 

bluray

Banned
Doskonały przykład, że nie należy chować kabli w ścianie.
Przecież uzbrojenie HD-Maniaka jest zmienne w czasie.
Lepiej to maskować.
Mój pomysł jest taki:
Niech zaczepiony na ścianie TV udaje, że jest podwieszony sufitowo na dwuch po bokach czarnych kablach (zamaskowanych).
To ładnie wygląda. Resztę kryjemy nad podwieszanym suficie technologicznym.
 

Wiirek

New member
bluray
Taak. Do tego jeszcze obracana ściana co nie? :) Tak się składa, że kable są położone w peszlach, więc można je wymienić kiedy się chce i na jakie się da. a tv nie będzie bo nie ma sensu wydawać dobrych kilka tysięcy więcej, żeby móc swobodnie oglądać tv w dzień :) Z pewnością takie rozwiązanie było by bardzo fajne, ale u mnie nie da rady :)


Myślę, że temat można zamknąć, gdyż dowiedziałem się to co chciałem. Dziękuje wszystkim, a w szczególności mataman'owi za pomoc. Pozdrawiam :)
 
Do góry