spinanie sprzętu....

_lEszEk_

New member
Mam do połączenia następujący sprzęt:
  1. dekoder cyfrowej TV kablwej FERGUSON AC-6200CR
  2. odbiornik TV Panasonic TH 37PV70P
  3. amplituner audio-video YAMAHA RX-V450
  4. odtwarzacz DVD YAMAHA S-550
wymienione sprzęty mają następujące wejścia / wyjścia:



docelowo chcę to wszystko połączyć w następujący sposób:
  1. VIDEO: DVD => amplituner: component,
  2. VIDEO: amplituner => TV:component,
  3. AUDIO: DVD => amplituner: 2xRCA + optical,
  4. AUDIO: dekoder TVK => amplituner: 2xRCA,
wątpliwości mam przy 2 połączeniach:
  1. VIDEO: dekoder TVK => TV lub amplituner (rozważam 2 opcje):
    a/ puścić do po EURO (z RGB) bezpośrednio do TV?
    b/ kombinować z przejściówką z EURO (TVK) na component (TV)?
  2. AUDIO: dekoder TVK => amplituner: przejściówka z S/PDIF na optical/coaxial?
Pytania do forumowiczów:
  1. czy przedstawione propozycje połączeń są optymalne przy tym zestawie sprzętu?
  2. czy istnieją przejściówki EURO=>component (w necie znalazłem sprzeczne informacje)?
  3. co z tym S/PDIF? można w jakikolwiek sposób puścić dźwięk na linii S/PDIF => optical/coaxial?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
_lEszEk_ napisał:
wątpliwości mam przy 2 połączeniach:
  1. VIDEO: dekoder TVK => TV lub amplituner (rozważam 2 opcje):
    a/ puścić do po EURO (z RGB) bezpośrednio do TV?
    b/ kombinować z przejściówką z EURO (TVK) na component (TV)?
  2. AUDIO: dekoder TVK => amplituner: przejściówka z S/PDIF na optical/coaxial?
1. Połącz poprzez EURO.
2. Nie rozumiem za bardzo S/PDIF (skrót od wyjścia cyfrowego) jest w jakiej postaci w dekoderze TVK?
 

_lEszEk_

New member
odkurzę temat... próbowałem podłączyć laptopa do TV Panasonic TH 37PV70P przez HDMI. niestety bezskutecznie:(

było to tak:
  1. spiąłem tv i lapcioka przez HDMI,
  2. odpaliłem TV, i wybrałem źródło sygnału,
  3. odpaliłem laptopa i puściłem obraz na TV,
obrazu na TV nie udało mi się wyświetlić, chociaż po wybraniu odpowiedniego złącza HDMI jako źródła sygnału TV pokazywał nagłówek z informacją o rozdzielczości otrzymywanego sygnału.

później przeszukując instrukcję TV znalazłem informację:
Podłączenie komputera osobistego za pomocą pełnożyłowego kabla HDMI nie jest przewidziane.
czy macie pomysł co zrobić, by jednak odpalić z kompa obraz na TV?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Według opisu na stronie PanaSłoika, Twój model posiada złącze Mini D-sub 15-pinowe do podłączenia kompa. Sprawdź co masz w lapsie oprócz HDMI, jeśli D-sub to połącz je bezpośrednio, jeśli DVI to poprzez przejściówkę DVI==>D-sub.
 

_lEszEk_

New member
wiatrak napisał:
Według opisu na stronie PanaSłoika,
a to kto?:)

wiatrak napisał:
Twój model posiada złącze Mini D-sub 15-pinowe do podłączenia kompa.
to prawda, ale chciałem podłączyć po HDMI, bo chyba lepsze parametry oferuje...:???:

wiatrak napisał:
Sprawdź co masz w lapsie oprócz HDMI, jeśli D-sub to połącz je bezpośrednio, jeśli DVI to poprzez przejściówkę DVI==>D-sub.
mam tylko D-sub
 

rj5

New member
Ja mam
dekoder -amplituner 2xRCA
dvd- amplituner coaxial
Przewody firm mrs dobraj klasy kierunkowe (robiłem próby z coax i jest wyczuwalna różnica)
Przewód coax będzie przesyłał dźwięk bez żadnej obróbki ani przez dvd ani przez amplituner , a żeby puścić po optycznym przetwornik w dvd musi przerobić sygnał z cyfrowego na optyczny a ampltuner musi go przerobić z powrotem.Strata sygnału na coax jest minimalna ale w przypadku przeróbki jeżeli któryś z dwóch przetworników będzie słaby straty będą większe.
COAXIAL HIGH-END 0,8M MRS RoHS CERTIFIED
 
Do góry