Soundbar za 1500-3000 PLN?

kaziu106

Member
Jak w temacie. Co byście polecili do salonu z soundbarów w przedziale 1500-3000 do salonu ok. 14-16 m.kw. Jestem zmuszony na razie sprzedać duże stereo jednak na ten okres rozbratu chciałbym aby dźwięk z telewizora był lepszy niz z samego tv. W grę na razie wchodzi tylko soundbar gdyż nie mam miejsca na kd., a dużych głośników stereo na razie nie wykorzystam ( narodziny Córki ;-). Proporcje filmy/muzyka to 40/60. Soundbar bedzie wisiał pod tv. Wstępnie myślałem o JBL SB 400 gdyż podobno dostarcza fajne niskie częstotliwości co w moim nie za bardzo akustycznie salonie może mieć znaczenie. Co myślicie o moim wyborze? I ew. czekam na inne propozycje ;-)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Przeciez taki soundbar narobi wiecej halasu niz glosniki. Chyba, ze sie boisz o membrany, ale to jeszcze dluga droga zanim latorosl sie tym zainteresuje a belke soundbara tez mozna uszkodzic. Obejrzyj JBL SB 350, Samsung H550 lub H750 ( ten pierwszy o dziwo ma dokładniejszy bas), Philips Fidelio 9100.
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Hehe wiem, że narobi hałasu. Ale mi nie chodzi o to, żeby robił hałas, tylko żeby czasem obejrzeć film i mieć lepszy dźwięk niż z telewizora. A stereo sam Wiesz jak to jest …czasem fajnie jak sobie leci muzyka w tle ale czasem człowiek chciałby sobie usiąść włączyć ulubiona płytkę i tak sobie posiedzieć...a ja na to teraz nie mam za bardzo czasu, a poza tym głupio by mi było gdybym się zamykał w pokoju po pracy i słuchał muzyki sam, a żonka ogarniałaby resztę. Mam nadzieję, że jak mała troszkę podrośnie to wrócę do dużego stereo i wtedy będzie nawet wskazane aby sprzęt stał w osobnym pokoju co by małe fajne rączki nie sprawdzały jak wdusza się membranę ;-) Myślę, ze w przyszłym tygodniu uda mi się coś odsłuchać i wtedy będę miał już jakiś pogląd ;-)
 

murzyn997

New member
HK SB26,słyszałem na własne uszy u brata,w pokoju około 20metrowym,naprawdę wrażenie bardzo pozytywne,uśmiech na twarzy się pojawił:)Na filmie piękny czysty dźwięk z bardzo ładnym,mocnym basikiem.
 

murzyn997

New member
Jak Ciebie zainteresuje to napisz do Blackninja,powinien mieć na miejscu bo robił ostatnio zmówienie dla mnie ale trochę plany mi się pozmieniały.Cene też ma atrakcyjną.
 

derk72

New member
Ja nie mogę się zdecydować czy wybrać Fidelio5 czy jakiś typowy soundbar np. JBL . Żonie nie podobają się głośniki z Fidelio z tym że ich nie widziała na żywo. Zdecydowanie woli listwę z budowanymi głośnikami. Ja się przychylam za Fidelio5, to ma grać a później wyglądać !
 

collider

New member
Bez reklam
Ja nie mogę się zdecydować czy wybrać Fidelio5 czy jakiś typowy soundbar np. JBL . Żonie nie podobają się głośniki z Fidelio z tym że ich nie widziała na żywo. Zdecydowanie woli listwę z budowanymi głośnikami. Ja się przychylam za Fidelio5, to ma grać a później wyglądać !

No przecierz masz Fidelio 9100. Ladna listwa i dobrze gra. I tez ma bezprzewodowe glosnki surround a co najwazniejsze ty i zona bedziecie zadowoleni.
 

tvboy

New member
w weekand byłem w jednym z molochów które sprzedają sprzęt rtv i widziałem na żywca głośniki FIDELIO E5. Jak na nie trafiłem. Otóż kręciłem się za prezentami i przechodząc koło alejki własnie z tym sprzętem uderzył we mnie rozchodzący piękny dzwięk, czyste brzmienie. Wówczas zainteresowałem się. Głosniczki górne są satelitarne które można rozłożyć np podczas oglądania filmów, roztawiłem je po każdym koncie i uchyliłem się na wysokość wszystkich głośników to odczucia moje, jakbym był w środku danej piosenki, mogłem przestawiać nutki,doszło do tego że pomimo że nie myślałem o takim sprzęcie to teraz go chce i własnie go kupuje. Uderzyła mnie prostota, jakość wykonania no i dzwięk
 

murzyn997

New member
Do FIDELIO E5 to wydaję mi się że trzeba mieć pokój odpowiednio przystosowany żeby te głośniki porozstawiać.Np w moim przypadku to nie ma opcji,a nie wyobrażam sobie teraz jeszcze specjalne miejscówki kombinować żeby to ładnie wyglądało.
 

tvboy

New member
murzyn997: dlaczego odpowiedni pokój? Jak słuchasz muzyki to są dwa głośniki, roztawiasz przy TV lewa-prawa, a gdy zaczynasz oglądać film to kładziesz np na rogi sofy lub parapecie i z głowy, bez ładowania grają do 10 godzin wiec kilka filmów zdążysz obejrzeć. Własnie tutaj jest na tyle wygodne że zestaw do oglądania filmów robisz kiedy chcesz.
 

murzyn997

New member
niby tak,ale jednak u siebie nie mam wizji na to:)jak dla mnie bardziej soundbar na scianie pod tv i sub w rogu pod stołem.Pokój mam typowo blokowy,kształt prostokąta,wiec jak siedzę to sciana zaraz za mną a na przeciwnej wisi tv,na lewo wejście do pokoju,na prawo okna.Sama odległośc do tv to niecałe 3m.A tam jeszcze upakowany zestaw stereo.
Miałem już chwilowo HK SB26 i bardzo dobrze zdał egzamin na Moje potrzeby,wszystko ładnie wkomponowane i grało wyśmienicie.Dlatego warto się zastanowić,szczególnie w małych pomieszczeniach.Ale to tylko Moje zdanie,każdy sam musi pomyśleć i podjąć decyzję,szczególnie kiedy żona zaczyna się czuć już lekko rozdrażniona wszystkimi nowinkami lądującymi w salonie;)
Jednak dźwięk z głośników tv to porażka:)
 

radek162006

New member
Ja szczerze mogę polecić sounbar jbl sb400, oczywiscie od blackninji8). Odczucia naprawdę rewelacyjne w filmach. Byłem pewien obaw ze względu na rozmiar samego sprzętu ale do dziś nie odważyłem się puścić sprzętu na pełen głos. Szukałem sprzętu do sypialni. Soundbar gra przy samym łóżku a za głową ściana więc nie miałem dylematu odnośnie fidelio i dźwięku przestrzennego. W moim przypadku sprzęt trafiony w 10. Oczekiwałem kinowej mocy i dostalem to z nawiązką. Dopiero teraz doceniam rolę subwoofera w filmach a ten przy 37m spisuje się bez zarzutów. Płuca wibrują.:grin:
 
Do góry