Sony 65X90K vs Samsung Q65QN85C - tv do 4000zł 65'

axl2

Member
Część,

Szukam tv głównie do wieczornego oglądania streamingu i czasem zagrania na konsoli. Miałem tcl'a 65C635 ale z powodu wady poszedł do zwrotu. Mierze w coś z minimum 100Hz i budżecie do 4000zł, 65cali. Już prawie byłem zdecydowany na Samsunga Q65QN85C jednak z tego co wyczytałem przy matrycy IPS i takiej jakości jest duży problem z bloomingie (trochę mam obawy bo głównie oglądam filmy z napisami). Konkurentem jaki znalazłem może być Sony Bravia X90K bądź X93K z matrycą VA. Może ktoś ma doświadczenie z którymś z tych telewizorów i będzie w stanie doradzić?

Hisense jak i TCL raczej wolałbym ominąć

Dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz już mini led Philips 65PML9008 za 4399 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Masz też jednak dobry mini led 65C805 z Google TV i matrycą 144 Hz - za 4399 zł
Kiedy planujesz zakup ?
 

axl2

Member
Z Philipsa i TCL się wyleczyłem niestety. Miałem tcl qled i philipsa zwykłego LCD. W obu porobiły się plamy na matrycy, poszły do zwrotu i szukam czegoś innego (może będzie lepiej)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini ledy to inna ranga, ale OK. Nic na siłę.
Masz więc :
  • LG mini led 65 Qned 87T6B za 4899 zł
  • Sharp 65FQ8 za 3899 zł
 

axl2

Member
LG ponad mój budżet. Sharpa rozważałem w pierwszej kolejności ale przeczytałem dużo negatywnych opinii i jakoś odpadł z listy. A te dwa co podałem to nie warte ceny? Samsung wypada dość dobrze na papierze, niestety testy w sklepach nie mają sensu więc nawet nie będę jeździł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli oprócz Sony - nic nie zostało.
Ale Sony nie zmieści się w klasie cenowej.
Ale skoro firmy Philip czy TCL zwróciły Ci kasę, to chyba akurat dobrze o nich świadczy, bo nie wszystkie firmy tak działają.
 

axl2

Member
No nie właśnie Philips się wypioł :/ już nie pamiętam powodu coś że eksploatacja. TCL natomiast przyjął na klatę i zwrócił kasę jako wada matrycy nie naprawialna. Kusi mnie Samsung QN85C bo te neo qledy to chyba są miniledy? Obawiam się tylko bloomingu bo to matryca IPS ale z drugiej strony ma dużo dobrych opinii. Sony natomiast X90K ma matrycę VA , Sam nie wiem ;) mimo wszystko dzięki za pomoc
 
Do góry