Śmieci na ekranie

chriso

New member
Witajcie

Złożyłem swój zestaw HD. Składa się na niego TV Samsung 46a786 oraz HTPC oparty na płycie Gigabyte GA-MA78GM z zintegrowaną karta graf. Ati hd3200 wspomagająca dekodowanie materiału HD i wyjściem HDMI.

Niestety radość z oglądania filmów psują śmieci pojawiające się na ekranie, są to np. poziome białe/kolorowe kreski pojawiające się na ułamek sekundy, lekkie drgania części ekranu, lub efekt który można opisać jako wstawienie dodatkowej klatki do filmu (oczywiście nie pasującej akurat do sceny). Wszystkie te zniekształcenia pojawiają się nieregularnie co 5-15 sek, niezalęznie czy akurat jest włączony film czy tylko pulpit Win XP.

PC jest podpięty pod HDMI2, niezależnie czy nazwany jako PC czy inaczej, włączałem i wyłączałem dekodowanie sprzętowe, zmieniałem taktowanie chipsetu, bez zmian. Skierowałem dodatkowy wiatrak na chipset karty graf. Odświeżanie ustawione na 60Hz.
Używam kabla HDMI marki Bandridge.

Czy macie może pomysł gdzie jest przyczyna problemów?
 

chriso

New member
Zrobiłem szereg testów.
Do karty graficznej podpiąłem oprócz TV po HDMI również stary monitor CRT do d-sub. Na TV były paski, na crt nie. Do TV podłączyłem również notebooka po d-sub i na TV były zniekształcenia. Po tych testach stwierdziłem że to wina TV. Wezwałem serwis. Oczywiście prawo Murphego zadziałało i przy serwisantach problemów nie było, ale zabrali TV. Dzisiaj dzwonią i mówią że wg nich jest wszystko OK. Ale testowali tylko z materiału DVD.
Powiedzieli że mogę przyjechać ze swoim źródłem sygnału i podpiąć co zrobię w poniedziałek. Szlag mnie trafi jak nie będzie błędów.

Może Wy będziecie mieli jakiś pomysł. Poniżej zamieszczam link do obrazu z TV nakręconego kamerą. Plik jest zakodowany AVCHD.
rapidshare*com/files/172463231/00064.mpg.html



będę wdzięczny za wszelkie hipotezy
 
Do góry