Sharp czy Samsung

PIOTR_GDANSK

New member
Witam
Szukam tv lcd. Rozważam zakup Sharpa 37-42`` z serii X20E lub Samsunga LE 40A551. Nie wiem, który mam wybrać. Odwiedziłem wszystkie markety i każy mówi co innego. Będę korzystał raczej z sygnału kablówki, od czasu do czasu podłączę laptopa. Może ktoś mi doradzi co kupić? A może jakiś zupełnie inny model? Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

PIOTR_GDANSK

New member
Pokój ma ok 18m2, oglądać będę z ok. 3,5m, sygnał z kablówki (ponoć mają wprowadzić za parę dni cyfrowy), do tv podłączam od czsu do czsu laptopa, pokój dość nasłoneczniony, oglądam w dzień i wieczorem, telewizor będzie wisiał na ścianie. Zmieniło się trochę moje podejście i uważam, że niepotrzebne jest mi fullhd, i tak nie będę z tego korzystał, a za 5 lat będzie można wymienić na nowy. Zastanawiam się nad Samsungiem 40`` z serii a451. Dzięki za zainteresowanie się moim tematem.
 

lukilodz123

New member
Co do wyboru to polecam Sharpa , jakis czas temy bylem na etapie szukania i tak:
1. samsunga polecaja w kazdym wiekszym sklepie sieciowym, bo maja najwiekszy bonus na nich. Dlatego samsung jest wszedzie , w kazdej gazetce i kazdy sprzedawca go "poleca" ale malo, ktory go ma w domu. Sharp zainwestowal kolo 1 miliarda dolcow w najnowoczesniejsza fabryke lcd i to co teraz prezentuje mowi samo za siebie. Na swiecie jest 5-6 fabryk paneli lcd i o ile pamietam to samsung nie ma swojej tylko kupuje gotowe.
2. warto brac fullhd bo prawda taka, ze wiecej wyciagnie z kablowki z sygnalu PAL niz HDready. jezeli odleglosc 3,5 metra to 40" jest max ale wybierz sie do sklepu z TV stan w odleglosci 3,5 metra od 40" , 42" i "zobacz różnice" :)
3. w zaleznosci od kasy moze warto spojrzec na plazme. jak to kiedys mi powiedzial pan w salonie W&W zielpol plazme stworzono z mysla o TV a lcd z mysla o komputerach i statycznych prezentacjach, a na potrzeby rynku i ograniczenia plazmy dostosowano do TV.
 

amadeo

New member
lukilodz123 napisał:
...
Na swiecie jest 5-6 fabryk paneli lcd i o ile pamietam to samsung nie ma swojej tylko kupuje gotowe.
...
Fabryk jest oczywiście więcej a Samsung ma nie tylko swoje (różnych generacji) ale także dwie w spółce z Sony (S-LCD), które, nawiasem mówiąc, stoją kilkadziesiąt metrów od jego własnej (kompleks Tangjeong).
 
Do góry