SCART czy (Y/Pb/Pr)

dikovip81

New member
Witam,

Na poczatku chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich zainteresowanych. Jestem nowym uzytkownikiem tego portalu, a pchneło mnie do tego nurtujące mnie pytanie. Ale od początku - posiadam TV 32"LG7000 Exlusive i dekoder firmy FERGUSON FX-6600 CR do odbioru Cyfry+. Starałem się sam znalźć odp. ale już troche się gubie i nie rozumie wszystkiego. Mianowicie, szukam pomocy na pytanie: Jak najlepiej połączyć te użądzenia aby uzyskać jak najleprzy wynik ??? Czytałem już kilkadziesiąt artykułów i jakieś fora, ale to tylko zamieszało mi w głowie. Nie wiem już co wybrać ! Jakie są różnice w poszczególnych rodzajach złączy ? Co jest lepsze ?

Dziękuję

DIKOVIP

Ps. Może już kiedyś pojawił się taki temat i go przeoczyłem, ale mam nadzieję że ktoś mi podpowie co i jak !!!
 

fazer58

Member
Bez reklam
Jeżeli dekoder na wyjściu scart posiada sygnał RGB,to należy go uaktywnić,ponieważ bardzo często, jako domyślny jest ustawiany sygnał video lub super-video,a one są znacznie gorsze od RGB. Jeżeli TV przyjmuje sygnał RGB (bardzo często tylko na wejściu scart 1,a na scart 2 już nie) i połączymy to dobrym przewodem,to uzyskany obraz będzie bardzo dobrej jakości.Podobnie jest z połączeniem component.Oba połączenia są tej samej klasy.
 

dikovip81

New member
Dzięki................

Dzięki, ale wciąż nie wiem który kabel kupić - dekoder ma te funkcje o których mówisz bo tymczasowo mam kabel tzw. EURO-EURO i działa ale chciałbym wiedzieć czy da się to zmaksymalizować ?
 

dikovip81

New member
Super.........

W końcu gdzieś ktoś sklasyfikował te złącza i opisał na tyle prosto że wiem co kupić ! Postawie więc na ten Component (Y/Pb/Pr), a dzwięk rozumiem że ma pójść po czinczy. Dzięki jeszcze raz :eek:k:
 

a4tech

New member
@dikovip81

Dobrze rozumiesz :D

Nie zapomnij tez, ze dzwiek rowniez ma znaczenie, wiec wybierajac kable audio 2xRCA zakup adekfatne do nabywanych Component-ow :D


Pozdrawiam i zycze Ci milych doznan audio-wizualnych.

ps. pamietaj o sofcie do FX-a obslugujacego wyjscia Y/Pb/Pr ;)
 
Do góry