SAMSUNG UE46F6400 czy UE46F6770?

Jameroo

New member
Witam, jutro planuję zakup jednego z dwóch modelów SAMSUNGa, albo UE46F6400, albo UE46F6770.
Ktoś doradzi czy warto dopłacić 200 złotych za Micro Dimming , CMR 600 Hz i tuner DVB-S do tego wyższego?
Czy Micro Dimming będzie miało wpływ na granie na konsoli?
 

tdx

New member
Bez reklam
Różnica to matryca a właściwie sposób jej podświetlenia...
Jeśli różnica wynosi 200zł to zdecydowanie warto....
 

tdx

New member
Bez reklam
F6500 ta sama matryca co F6770 tylko bez microdimmingu
Więc generalnie polecam własnie F6500 :)

W domu mam F6650 i F6500 i nie widzę znaczącej róznicy na + dla F6650

Tylko jak piszesz że 200zł różnicy to żadna różnica a dochodzi jeszcze fajny metalowy pilot :)
 

Jameroo

New member
ten micro dimming mnie nurtuje czy to ma jakiś wpływ na granie na konsoli i czy ewentualnie można to wyłączyć? skoro polecasz f6500 to rozumiem że lepsze efekty bez micro dimmingu?

dopłacić dwie stówki do pilota? warto? ;)

póki co mam zarezerwowany f6770 na jutro do odbioru
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak jak pisałem mam 46F6500 i 40F6550 i nie widzę różnicy na plus w F6550

Ja pisze że opłaca się dopłacić 200zł z F6400 do F6770!
 

tdx

New member
Bez reklam
Spoko rozumiem :) Te 200zł to za tego pilota CMR 600Hz i Microdimming bym nie dał :)
A piszę tak bo mam porównanie :)
 

Jameroo

New member
f6770 przywieziony i trauma bo jest lekki "obłok" i w sumie też nie zawsze, włączyłem jakieś zdjęcie przez aplikację fb ale jakiś problem wystąpił i nie wyświetliło zdjęcia tylko czarne tło z informacją że błąd itp. i zauważyłem jaśniejszą plamę ale ak np. przełączam kanały na dekoderze i "pomiędzy" przeskakiwaniem jest czarne tło to tego nie widać. Przy normalnym oglądaniu rzecz nie zauważalna ale już po jednym dniu wiem że będę nonstop zerkał w to feralne miejsce i się zastanawiał widać czy nie widać?
druga rzecz to nie wiem ocb ale zauważyłem to tylko i wyłącznie jak oglądam jakiś mecz i jak jest ujęcie z kamery na murawę z większej odległości to jakby takie pionowe pasy widać dosłownie minimalnie ciemniejsze. Nie równomierne podświetlenie?
Dodam że inne kanały, jakieś bajki, filmy, cokolwiek innego nie zauważam tego albo nie jest to tak wyeksponowane jak na jednolitym zielonym tle boiska.
Już się zastanawiam nad zwrotem, teoretycznie mam 10 dni na zwrot bez podania przyczyny, tylko pytanie czy "upoluję" porządny egzemplarz czy jest to raczej powszechna bolączka? i czy nie przesadzam? jak to powiedziała moja kobieta? :)
 

SDman

Banned
f6770 zauważyłem jaśniejszą plamę ale ak np. przełączam kanały na dekoderze i "pomiędzy" przeskakiwaniem jest czarne tło to tego nie widać.
druga rzecz to nie wiem ocb ale zauważyłem to tylko i wyłącznie jak oglądam jakiś mecz i jak jest ujęcie z kamery na murawę z większej odległości to jakby takie pionowe pasy widać dosłownie minimalnie ciemniejsze. Nie równomierne podświetlenie?
Witam,
to jest clouding i banding.

Tu masz przykład cloudingu LG lm8600 clouding flash light issue - YouTube
Tu badingu poziomego chyba Sony 46HX855, Vertical Banding? - YouTube

Jest loteria z tym, może być lepiej może być gorzej w zależności jak masz.

Oczywiście przekop wątki o F6500 i pochodnych i wpisz podawane ustawienia obrazu.
Zmniejszy się na 100% ten efekt.

Pozdr.
 

Jameroo

New member
Witam,
to jest clouding i banding.

Tu masz przykład cloudingu LG lm8600 clouding flash light issue - YouTube
Tu badingu poziomego chyba Sony 46HX855, Vertical Banding? - YouTube

Jest loteria z tym, może być lepiej może być gorzej w zależności jak masz.

Oczywiście przekop wątki o F6500 i pochodnych i wpisz podawane ustawienia obrazu.
Zmniejszy się na 100% ten efekt.

Pozdr.

clouding u mnie nie wygląda nawet w 1/5 jak ten z filmiku, jest dużo mniej widoczny, podejrzewam że gdybym nie znał tematu to bym się nawet nie zorientował.
co do pasów ciut ciemniejszych to już sam nie wiem, też jak bym nie wiedział ocb to bym uwagi pewnie nie zwrócił.
zapytałem mojej kobiety co sądzi, odpowiedziała że co telewizor to zawsze mam jakiś problem :) i może faktycznie dać sobie spokój? ideału nie ma i nie będzie i niech gra jak gra? ciekawi mnie opinia kogoś kto posiada ten model czy też tego typu rzeczy zauważył, już mniejsza o clouding, te pasy mnie interesują bardziej
 

tdx

New member
Bez reklam
Ustaw najpierw tv clouding powinien byc calkiem niewidoczy banding jest trudniejszy do zamaskowania

Wysłane z mojego GT-I9100
 

Pawell1

New member
Witam koledzy mam dwa pytania co do tego TV czy kolega Jameroo ma też problem z aplikacją YouTube u mnie strasznie wolno się uruchamia i później poruszanie się po niej to katorga :-( a drugie wczoraj podczas oglądania meczu czasami postacie miały jak by cienie i kolory na koszulkach np dziwnie się ,,mieniły" wiem że to dziwnie brzmi ale ciężko to opisać, soft mam ostatni dostępny ze strony samsunga a i jeszcze jedno po aktualizcji youtube nie chce się w ogóle odpalić cały czas ładuje się...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ustaw najpierw tv clouding powinien byc calkiem niewidoczy banding jest trudniejszy do zamaskowania

Wysłane z mojego GT-I9100

Ale " Tu badingu poziomego chyba Sony 46HX855, Vertical Banding? - YouTube ", to prawdziwa
tragedia ! W życiu czegoś takiego nie widziałem :blagam:, I to w wysokim modelu.
A sporo tych TV ogląda się w sklepach.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam koledzy mam dwa pytania co do tego TV czy kolega Jameroo ma też problem z aplikacją YouTube u mnie strasznie wolno się uruchamia i później poruszanie się po niej to katorga :-( a drugie wczoraj podczas oglądania meczu czasami postacie miały jak by cienie i kolory na koszulkach np dziwnie się ,,mieniły" wiem że to dziwnie brzmi ale ciężko to opisać, soft mam ostatni dostępny ze strony samsunga a i jeszcze jedno po aktualizcji youtube nie chce się w ogóle odpalić cały czas ładuje się...

Tresetuj smart hub.
Co do 2 jakie zrodlo sygnalu i jakie ustawienia motion plus cyfrowej redukcji szumow i mpeg?

Wysłane z mojego GT-I9100
 

Pawell1

New member
Tresetuj smart hub.
Co do 2 jakie zrodlo sygnalu i jakie ustawienia motion plus cyfrowej redukcji szumow i mpeg?

Wysłane z mojego GT-I9100
Dzięki spróbuje z tym SH jak wrócę do domu a co do źródła sygnału jest to dekoder tv kablowej działającej na światłowodzie motion plus wyraźny, redukcja i mpeg chyba auto ale sprawdzę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Najlepiej to wyłączyć.
Jakie ustawienia dekodera rozdzielczośc/częstotliwość/przeplot
Widzisz to mienienie się na każdym kanale czy tylko na jednym?
 
Do góry