Samsung QE75Q77DAT vs SONY KD-75X85LAEP vs LG 75QNED87T6B

thurd666

New member
Mój TCL 85C805 padł po 3 miesiącach lekkiego (głównie streaming i trochę PS5) używania padł tak skutecznie, że ich serwis odesłał pismo, że nie naprawią tego za cholerę. Euro zwróciło kasę więc teraz szukam następcy. Tym razem jednak coś mniejszego i od "normalnych" marek. 9 lat temu kupiłem TV Samsunga i do tej pory działa bezproblemowo, ale ponoć teraz ponoć jakość spadła. Po tej przygodzie z TCL, chcę mieć bezproblemowy TV na długo.

Linki:

Doradźcie, którą opcję wybrać. Wszystko w podobnej cenie, bardzo podobne specyfikacje, z najnowszych serii i podobnego segmentu, a przynajmniej tak mi się wydaje.
 

thurd666

New member
Z tej dwójki tylko Samsung. Chociażby ze względu na to, że LG QNED nie cieszy się dobrą opinią... Samsung ma matrycę VA a LG IPS...
A ten Sony? Oni chyba jeszcze mają solidną renomę dalej. Zastanawiam się tylko czy to nie jest tak, że panel jest dalej z Samsung/LG/chińczyka, a Sony tylko składa.

Samsung ma też tą przewagę, że ma lepszą normę energetyczną co "w mojej głowie" może się tłumaczyć na lepszą żywotność tego podświetlenia i całego panelu. Po prostu rozwiązali pewne problemy, które miały poprzednie generacje i teraz nie muszą walić aż tak mocnym światłem żeby uzyskać efekt.
 
A sorki nie zauważyłem Sonego.

Ja osobiście bym chyba wybrał Sony ze względu na Android TV i ma rekomendację HDTV.

Z obu będziesz zadowolony aczkolwiek miej na uwadze, że miałeś wcześniej 85C805 a to był mini led więc idziesz w dół...
 
LG 75Qned 91T - to najnowszy mini led i jest na matrycy VA
To jestdokładnie ten model?


Jeżeli to mini led i matryca VA to bym wybrał właśnie LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak LG 75Qned 91 - to mini led.
Bardzo dobry model i jest w extra cenie.

=========================================

Thurd666 -
Technologia mini led ma już 6 lat i producent odrobił już lekcje.
Tak, TCL dostarcza matryce mini led dla wielu firm.

W klasie cenowej masz już bardzo dobre modele mini led
  • 65c845 za 5150 zł
  • 65PML9008 za 4399 zł
  • 65C855 za 5899 zł
  • 65W95AEG za 5999 zł
 

thurd666

New member
Dzięki wszystkim za pomoc. Jutro wjeżdża ten Sony, dam znać jak się sprawuje.
kiki - powiem Ci, że po tym doświadczeniu to nie jestem przekonany do miniLED, a przynajmniej na razie. Mam monitor w tej samej technologii i po tym jak padł mi TV to teraz się zastanawiam czy i kiedy przyjdzie pora na monitor...
LEDy sprawdzone i łatwiejsze w naprawie, a różnica jakości... no cóż. Bez bezpośredniego porównania to aż tak nie boli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niech Ci gra jak najlepiej i jak najdłużej.
Jednak różnice LCD a mini led zauważysz szczególnie na dużym ekranie.
Daj znać jak sprawdzisz.
 
Do góry