SAMSUNG PS50C430 czy PS50C450

powidok

New member
Witam,
zdecydowalem sie na plazme 50 cali hd ready, a konkretnie na 2 modele
Samsung PS50C430 i PS50C450
ktory model bedzie lepszy ? wydaje mi sie ze C450 jest modelem wyzszym, ale wyzszy nie zawsze znaczy lepszy, wiec prosilbym o opinie, ktory z tych dwoch tv lepiej jest postawic/powiesic w swoim pokoju :)
 

powidok

New member
Jeżeli nikt nie potrafi mi doradzić to przynajmniej może ktoś mi odpowie, czy C430 przez USB odtwarza filmy divx ? Wyczytałem na forum, że C450 odtwarza, a jak jest z C430 ?
 

powidok

New member
No dobra to sam sobie odpowiem...
Tak, c430 odtwarza filmy z usb, generalnie to rozni sie chyba tylko od c450 jednym hdmi mniej i brakiem d-sub, ale za to wejsciem rs232c ktore nie wiem do czego mialoby mi sie przydac. Wiem bo tv stoi od dzisiaj u mnie na polce :) W najblizszym czasie postaram sie cos wiecej o nim napisac, moze przyda sie komus, kto bedzie chcial go kupic...
 

Rum83

New member
Witam,

mam kilka pytan odnosnie zakupionego przez Ciebie modelu:

- Buczy czy moze nie jest to za bardzo slyszalne w tym modelu?
- Jak wyglada obraz w przypadku SD?
- Czemu zdecydowales sie na HDR a nie FHD?
- jak radzi sobie z divx itp
- wrazenia i wnioski ogolne :)

pozdrawiam
 

powidok

New member
Witam,

mam kilka pytan odnosnie zakupionego przez Ciebie modelu:

- Buczy czy moze nie jest to za bardzo slyszalne w tym modelu?
- Jak wyglada obraz w przypadku SD?
- Czemu zdecydowales sie na HDR a nie FHD?
- jak radzi sobie z divx itp
- wrazenia i wnioski ogolne :)

pozdrawiam

- buczy... ale tak buczy, ze musialem sobie przypomniec o tym, ze plazmy bucza i wsluchac sie w to buczenie zeby uslyszec, na pewno buczy wiecej przy jasniejszym ekranie, ale z 3 metrow jak ogladam to nic nie slysze
- niestety nie odpowiem na to pytanie bo sprzet jest w drodze do mnie wiec nie mam jeszcze podpietego zadnego dekodera
- zdecydowalem sie na HDR poniewaz pomimo ogladania dziesiatek TV w roznych konfiguracjach nie zauwazylem zadnej roznicy pomiedzy HDR a FHD, poza tym wyczytalem na forum, ze z 3 metrow ta roznica (o ile jest w koncu jakas) i tak nie bedzie widoczna, wiec po co przeplacac ?
- z divix radzi sobie bez zarzutu, jako ze nie mam jeszcze podlaczonego tunera to katuje go przez usb i laptopa podlaczonego przez hdmi i jestem bardzo zadowolony
- ogolne wnioski sa bardzo dobre, na poczatku obawialem sie wielkosci tego TV, ale do ogladania z 3 metrow okazal sie idealny, cena bardzo dobra jak na takiej wielkosci i jakosci telewizor, mialem kupowac panasa 42s20e, ale dobrze ze nie kupilem, za to mam 50 cali, usb i porownywalna jakosc (duzych roznic nie widzialem w obrazie) za ta sama cene tak wiec polecam jesli nie jestes za bardzo wymagajacy i nie oczekujesz cudow od TV za troche ponad 2 tys. zł.
 

smelbo

New member
Wiem bo tv stoi od dzisiaj u mnie na polce :) W najblizszym czasie postaram sie cos wiecej o nim napisac, moze przyda sie komus, kto bedzie chcial go kupic...

- niestety nie odpowiem na to pytanie bo sprzet jest w drodze do mnie wiec nie mam jeszcze podpietego zadnego dekodera

Coś się gubisz w zeznaniach ale mniejsza o to :p
W tym TV jest matowy ekran czy odbija wszystko? Już się pogubiłem w nich. Byłem w MM i oglądałem C430, C450, C530 i C550. Zauważyłem że X30 ma matowe ekrany natomiast w X50 ekrany są odbijające wszystko. Czy mam rację. Bo z tego co piszą ludzie na forum to seria B miała powłoki antyodblaskowe, natomiast C jej już nie ma
 

powidok

New member
Odkopuje temat bo muszę sprostować :)

pisząc: "- niestety nie odpowiem na to pytanie bo sprzet jest w drodze do mnie wiec nie mam jeszcze podpietego zadnego dekodera"

chodziło mi o to, że dekoder jest w drodze, a nie telewizor więc nie mając dekodera ciężko było mi się odnieść do obrazu SD ...
ekran odbija wszystko, ale mnie to wcale nie przeszkadza

co do obrazu SD jest dobrze, oglądałem go przez około 3 miesięcy i byłem zadowolony, ale od początku roku mam programy HD i obraz jest kosmiczny! Ogólnie po prawie pół roku użytkowania tego TV jestem bardzo zadowolony, jak do tej pory żadnych problemów technicznych, jakość kanałów SD dobra, a HD świetna. Jedyna rzecz z której nie jestem do końca zadowolony to tylko 2 HDMI, po podłączeniu dekodera i laptopa/konsoli nie ma już wolnych złącz, więc trzeba przepinać pomiędzy laptopem a konsolą. Ale jak za TV który kosztuje nieco ponad 2000 zł to nie ma dla mnie lepszej inwestycji :)
 

pavio

New member
A ja ma się sprawa powidoków? Czy matryca wypala się? To jedyny powód który jeszcze powstrzymuje mnie przed zakupem,
 

qucia

New member
Od stycznia katuję moją plazmę Samsunga PS50C430 i muszę powiedzieć , że jestem pod wrażeniem. Zawsze ceniłem sobie plazmę. LCDki których widziałem dziesiątki wymiękają. Teraz kupiłem Ble-Raya marki Pioneer i jestem siódmym niebie. Byłem u kilku moich kolegów, przetestowałem LCD LG, Panasonic , Sony i Philips. Żaden nie dał takiej czerni i kontrastu jak moja plazma. Kiedyś pożyczyłem dekoder HD cyfry + i testowałem dwa tygodnie. Kanały na SD były poprawne ale przez HDMI idą duzo lepiej. BBC HD jest rewelacyjne, podobnie jak NG HD i NG WILG HD gdzie obraz jest jak w naturze. Teraz z racji tego że mój blu-ray obsługuje 3D zabczę czy pójdzie z niego przez konwersję do mojej plazmy obraz do okularków. Polecam plazmę, nie zużywa tak dużo prądu jak piszą (170-250W) a nawet jesli to wynagradza to jakością obrazu. Pozdrawiam.
 

alaskab

New member
Samsung ps42c430a

Witam. 25 maja skończyła mi się 2letnia gwarancja, niestety powstał niedawno problem, na ekranie zauważyłam dziwne kropeczki, które wyglądają tak, jakby ktoś ryżem posypał ekran, nie cały ale pas w środkowej części, pas poziomy. Po analizie przez prywatnego "fachowca" pas się poszerzył. W momencie kiedy jest przejście z reklamy na reklamę czyli pojawia się biały ekran, plama ryżowa jest tak duża, że drażni oko i psyche. Widoczna plama jest tylko na białym tle, na kolorze tego nie widać.Czy ktoś wie co się dzieje? Może ktoś spotkał się z taką sytuacją?
 

fenixdd

New member
INSTRUKJA Wlaczenie USB w PS50B450B1WWXH POMOCY

Witam
W temacie pojawila sie mowa ze model PS50B450
obsluguje usb i otwarza pliki wideo
Prosze o dokladne instrukcje jak wejsc do menu serwisowe i
jak zmienic w opcjach zeby nic nie zepsuc

Z gory dziekuje :)
 
Do góry