Samsung PS50B450 czy Panasonic TX-P50X20E ?

iostream

New member
Witam,

zastanawiam się nad plazmą 50'', głównie na użytek Cyfry+ (najczęściej sport). Odległość od telewizora będzie wynosić 2,5-3,0 metry.
Nie oglądam filmów na płytach Blue Ray, dlatego nie zależy mi na FULL HD, którego nie miałbym i tak gdzie wykorzystać.
Mile widziana byłaby jakaś wygodna komunikacja z laptopem (mam w nim HDMI), ale nie jest to warunek decydujący.
Posiadam głośniki Creative 5+1 do komputera, jeżeli byłaby taka możliwość, chciałbym je używać przy plaźmie.

W chwili obecnej nie będę korzystał z oferty Cyfry+ HD, ale później pewnie tak, dlatego HD Ready koniecznie. Nigdy nie używałem ani plazm, ani LCD'ków, więc nie mam żadnego doświadczenia.

Moje fundusze to 3000 złotych, zależy mi na pewnym, niepsującym się sprzęcie (a komu nie zależy?:)).
Zastanawiam się między:

Samsung PS50B450
Panasonic TX-P50X20E

Samsunga widziałem na żywo w sklepie, zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Panasonica nie, ale jednak to firma.
Cena obu plazm to około 2500zł.

Pozdrawiam.
 

iostream

New member
plazma panasonic
kliknij
[linki]

Dziękuję za linki. Jednak już wcześniej czytałem tematy poświęcone temu Panasonicowi. Niestety nie wiele dowiedziałem się o tym Samsungu (poza tym, że widziałem go na żywo w MediaExpert, bardzo się spodobał i widziałem specyfikację tego telewizora). Zależy mi na porównaniu obu tych telewizorow, a najlepiej, gdyby ekspert wydal ocene, która plazma będzie dla mnie lepsza;) Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
z plazmy TX-P50X20E uzyskasz na pewno lepsza jakosc kanalow sd bo rozdzielczosc tego telewizora to 1024 x 768. przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzilczosci telewizora to niestety pogorszenie jakosci obrazu, jesli mamy porownanie to zauwazymy roznice. samsung to rozdzielczosc 1365 x 768.
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
ktos moze powiedziec ale przeciez lepiej kupic telewizor o wyzszej rozdzielczosci najlepiej full-hd. oczywiscie mozna:). patrz post wyzej. sygnal hd z Blue ray w takim telewizorze prezentuje sie bardzo ladnie ale kanaly sd juz gorzej.
kanaly hd z tunera stalitarnego na pewno nie beda wygladac zle,niektore kanaly hd nawet lepiej w telewizorze hdready bo to nie jest full-hd i znowu sygnal musi zostac przeskalowany.
http://www.agdrtvinfoserwis.pl/artykuly-rtv/menu-rtv/sprzet-rtv/telewizory-plazmowe.html
Prawie jak HD - Bankier.pl
 
Ostatnia edycja:

iostream

New member
Wiem, że to dosyć indywidualna sprawa, ale czy 2,5-3m, to nie będzie zbyt mała odległość dla tego Panasonica(50'') ? Dla HD może nie, ale dla odbioru SD - Cyfry+ ? Zaczynam się zastanawiać, czy troche nie przesadziłem z calami, a niestety nie mam możliwości by przetestować u siebie w pokoju ;)
 
Do góry