Samsung PS42A410C1 - Problem (kolory/ustawienia)

hamerpl

New member
Witam.

Posiadam Samsunga PS42A410C1, 42 Cale Plazmowy.
Telewizor posiadam już prawie 2 lata (zakupiony 2008-09),

Ostatnio przy przeprowadzce trzeba było zmienić kanały (inna kablówka inne częstotliwości), więc zrobiłem w menu serwisowym Factory Reset, wszystko okej telewizor działa ale ...

Nie ma pamięci jak by do ustawień,
podłączam Xboxa pod HDMI i co chwile się zmienia tryb kolorów, ustawie jedno tak że "mi się" wydaję jest dobrze (kolory/ostrość/jasność), podłączę drugiego Xboxa po componencie i jest tak samo, ładują się jakieś standardowe kolory, mimo tego jak to ustawię wyłączę telewizor / włączę odpalę Xboxa po HDMI i jest tak samo, od nowa ustawiać. . .

Tak samo mam problem w telewizji kablowej, wszystko jest ok sygnał jest dobry lecz nie mogę w ogolę włączyć DNIe (poprawa obrazu), nie mogę sterować kolorami tzn czasami mogę a czasami nie ...

Co tam mogło się stać podczas tego resetu?.

Tak nie mogę też ustawić tych kolorów w tym TV wszystko jest takie lipne, blade te kolory no nie wiem jak opisać. . .

Dlatego zwracam się o pomoc do Was, czy jest możliwość jakoś "ustawienia" tego? Czy są może jakieś domyślne ustawienia takie najlepsze dla tego typu TV?.

Próbowałem wszystkie i już mi ręce odpadają, czy możliwe że coś podczas tego factory resetu się zmieniło w ustawieniach?
najbardziej zależy mi na tych kolorach najbardziej!!!
(oczywiście moja głupota że zamiast factory reset mogłem tylko zmienić częstotliwości nadawania kanałów w kablówce)
 
Do góry