SAMSUNG \ PIP \ Które podłączenie zadziała ?

infaxx

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Otóż mam następujący problem. Szukam dla ojca telewizora plazmowego 37 - 42", najważniejsze jest to aby działał PIP w taki sposób aby w głównym oknie był obraz z dekodera cyfry + zaś w okienku podglądu obraz z kablówki (dokładnie chodzi o kamerę której obraz nadawany jest na jednym z kanałów).

Telewizor: PS42C450

W instrukcji na stronie producenta jest opisana funkcja PIP. Wynika z niej, że okienko podglądu może pochodzić jedynie ze źródła "TV" (czyli według mnie sygnał z kabla antenowego który podłącze bezpośrednio do telewizora). Zaś sygnał na głównym oknie może pochodzić z takich oto źródeł: "HDMI, DVI, COMPONENT". I tu rodzi się problem ponieważ posiadam analogowy dekoder cyfry + a tam mamy wyjście SCART (czyli eurozłącze).

Teraz moje pytanie: Czy mogę wykorzystać taki oto kabel (SCART - COMPONENT) i czy jeśli podlączę w taki sposób dekoder cyfry do telewizorka, to PIP będzie działał jak opisałem we wstępie ?

A może konieczne czyt. (lepsze) rozwiązanie to kupno np. nagrywarki HDD z wejściem SCART i wyjściem HDMI bądz COMPONENT i takie podłączenie dekodera poprzez nagrywarkę ?

Proszę Was specjalistów o skorygowanie mojego toku rozumowania :). Czy oba rozwiązania są poprawne ? Czy jakość obrazu w którymś z przypadków będzie lepsza ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. A żeby nikt nie pisał czemu nie użyłem opcji szukaj to chcę się wytłumaczyć, że jest bardzo dużo wątków w internecie na temat PIP ale szczerze to żaden nie opisuje mojego przypadku.
 
Do góry