Samsung le32r82b + dvi/hdmi

prylok

New member
Na wstępie chciałem się ze wszystkimi przywitać, jestem nowy na forum ;-)

Mam problem z połączeniem TV Samsung le32r82b z komputerem kablem dvi/hdmi. Komputer wykrywa telewizor, jednak jedyne co widać na tv to komunikat "brak sygnału". Nie widać nic nawet podczas restartu/ładowania Windowsa, więc to nie jest chyba kwestia samych sterowników, które swoją drogą updateowałem do najnowszej wersji... Karta grafiki to Geforce 5200fx. Na wejściu vga wszystko bez problemu zaskoczyło, jednak nie widzi mi się przepinanie co raz kabla z monitora do TV.

Co może być problemem? Sam kabel? Czy HDCP może mieć jakiś wpływ na brak obrazu (nie wiem nawet czy HDCP ma jakieś odniesienie do kart graficznych...).

Może po prostu nie zawracać sobie głowy i połączyć poprzez wejście vga w TV kablem dvi/vga?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Jako że jesteś nowy to mam dla Ciebie dwie rady na przyszłość używaj funkcji szukaj i czytaj instrukcje telewizora. Taki kabel podłączasz do wejscia HDMI 2 w tv.
 

prylok

New member
Przeszukałem forum - od tego zacząłem, jednak nie znalazłem odpowiedzi. Instrukcje też przewertowałem. Kabel sprawdzałem na każdym wejściu HDMI i na żadnym nie działa.
 

mataman

New member
Bez reklam
No to w takim razie albo ściagnij nowe sterowniki do grafiki a jeżeli to nie pomoże to z kablem jest coś nie tak.
 

prylok

New member
Sterowniki są najnowsze. Rozumiem, że ustawia się to na zasadzie jak ustawiałem niegdyś kompa ze starym tv po kablu s-video/scart? Nigdy nie miałem z tym problemów.

Czy problemem może być karta graficzna? (przy podłączaniu przez VGA działa poprawnie).

Nie chciałbym kupić kolejnego kabla, żeby miało się okazać że nadal nie działa.

Może po prostu połączyć kablem dvi/vga? Czy jest duża różnic w jakości?

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli nie masz od kogo pożyczyć kabla to daj sobie spokój i podłącz przez VGA. Różnica nie jest aż tak wielka.
 

Scorpiq

New member
Dołączam się....

Siemka! Chciałem dołączyć się do problemu kolegi. Mam podobny problem z moim LE40N87BD tylko z tym, że po podłączeniu kabla dvi-hdmi nie mam możliwości przełączenia na HDMI2 (tzn. z menu "wybierz źródło" jest niedostępne), a w komputerze normalnie sterowniki się instalują i wykrywają go. Rozdzielczość ustawiona jak i odświeżanie i inne pierdołki. Na kablu D-Sub D-Sub wszystko działa tylko 1024x768, a to mnie nie satysfakcjonuje :D
Czy robie coś źle? Czy poprostu kabel do wyrzucenia? Pozdrawiam Marcin
 
Do góry