samsung C650 czy sony EX500

wilu1975

New member
Witam serdecznie mam problem dotyczący wyboru telewizora w wersji 46 calowej. W sumie po wielu wysiłkach wybór padł na samsunga 46 C650 lub sony 46 EX500. Oba te modele występują w sklepie EURo AGD RTV w cenie 3990 zł opcja w dogodnych ratach. Bardzo proszę który model jest lepszy do oglądania Telewizji N i DVD. Z góry dziękuje za wszelkie cenne podpowiedzi.......
 

Ares78

New member
A można trochę więcej informacji na temat warunków w jakich będzie telewizor, nasłonecznienie pomieszczenia, pory oglądania tak samo istotne jest to co wymagamy od odbiornika, jego multimedialność czy też bardziej stricte obraz (tutaj zdecydowanie ex500).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

wilu1975

New member
podaje więcej danych
pokój mocno oświetlony, dwa duże okna
odległość od TV 3,8 metra
słońce świeci w pokoju
obecny TV to 7 letni Philips 29 cali
oglądam raczej od godz. 16 do nocy
preferowana marka Samsung 46C650, Sony 46EX500
podłączony będzie dekoder enki, oraz DVD BR
raczej będzie wisiał
przedział cenowy ok 4000 tyś
aktualnie oba te modele 46 calowe są w EURO AGD RTV za 3990 zł
WIĘC ZASTANAWIAM SIĘ KTÓRY WYBRAĆ
aaaaa jakie jest ich zużycie energii....
DZIĘKUJE ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI
 

Ares78

New member
To zdecydowanie przy tak dużym nasłonecznieniu model z matrycą matową/półmatową inaczej odbicia będą bardzo dokuczliwe, jakimś rozwiązaniem będą rolety, ale też nie są idealne. Także jeśli oba modele są w tej samej cenie polecam również spojrzeć pod tym kątem.
 

wilu1975

New member
Czy ktoś robił testy tych modeli, jeśli tak to poproszę o linki w polskiej wersji językowej....... I jeszcze zapytam jaki mają apetyt na prąd......:smile:
 

Mike25

New member
To bardzo podobne modele, niemal identyczne. Mają dokładnie te same matryce, tylko EX500 ma bardziej matową. C650 ma nieco połyskliwą, ale nie jest to żadna szyba ani wielki błysk, więc moim zdaniem do zniesienia, a poza tym poprawia nieco kontrast i czerń.

Jak wspomniałem matryce te same, z jednej wspólnego fabryki sony i samsunga. Główne różnice tych TV to skalowanie SD i audio, oba lepsze w sonym. Samsung zaś zdecydowanie wygrywa pod względem multimediów (bardziej rozbudowany content Iternetu + obsługa mkv)

Na koniec stylistyka, bardziej mi odpowiada EX500, C650 wypada trochę jak zabawka, ale to oczywiście kwestia gustów.
 

wilu1975

New member
Dziś byłem w sklepie AWANS i jeden z ekspertów sprzedawców powiedział mi że ten model Soniaka 46 EX500 jest bardzo awaryjny i osobiście by kupił Samsunga 46 C650...... Ja byłem przekonany że pod tym względem akurat właśnie jest lepszy Soniak..... Powiem szczerze że troche mi ten sprzedawca namieszał w głowie...... A jakie Wy macie na ten temat zdanie.....
 

wilu1975

New member
Na tych dodatkach czyli DIVIX i inne mi nie zależy. Najważniejszy jest dla mnie obraz przy sygnale z enki.... A jakie mają zużycie prądu te modele ktoś robił testy.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pełna ściema od sprzedawcy. Większych głupot nie słyszałem .
Dla Twoich potrzeb i ilości godzin spędzonych - lepszym rozwiązaniem jest LCD LED. I nie wiele musisz dołożyć a będzie led z pełnym podświetleniem.
 
Do góry