Salon 4x5m z oknem na zachód

Kilt

New member
Będziesz miał min. 3,5 metra do TV, więc spokojnie bierz 50". Większy rozmiar z tej odległóści to sprawa indywidualna. Sam się musisz o tym przekonać, bo część osób na tym forum doradzi Tobie, aby brać więcej cali niż 50, a inni powiedzą, że odbiornika większego niż 50" do Twoich warunków nie ma sensu kupować. Moim zdaniem 50" to dobry wybór :smile:
 

SamurayX

New member
Zdecydowałem się ostatecznie na Panasonic TX-P50S20E. Samsungi i LG odpadły po tym jak obejrzałem transmisje meczu LM w ElectroWorld. Jak dla mnie odwzorowanie linii boiska było fatalne przy przejściach.

Wziąłem 50 cali, chociaż do końca nie jestem przekonany czy to nie jest za duży telewizor do oglądania cyfrowej TV w formacie SD z naciskiem na sport ... :-(

Telewizor będzie w domu dopiero we wtorek, nawet go nie obejrzę.

42" był tańszy o przeszło 1tys PLN.

Niech ktoś mnie pocieszy i napisze, że dobrze zrobiłem ...

Bo ja jestem załamany ... :-( Zreszta jak zawsze ;-)
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
To że wziałes 50tkę to dobra decyzja, wyboru Panasa nie skomentuje szczególnie jesli zdecydowała prezentacja w sklepie na nie wiadomo jakim sygnale (na pewno analogowym dzielonym na kilkadziesiąt odbiorników).
 

SamurayX

New member
... jesli zdecydowała prezentacja w sklepie na nie wiadomo jakim sygnale (na pewno analogowym dzielonym na kilkadziesiąt odbiorników).

Sygnał był bardzo dobry i wydaje mi się, że przynajmniej 720p.
Obraz żyleta, ale na Samsungach linie pola karnego były bardzo dziwnie interpolowane, tak jakby nie było możliwego przesunięcia o jedną linię, a właśnie o kilka. Wyglądało to tragicznie.
Poza tym obraz żyleta, ale ten szczegół mnie zabił.
Sklep Electro-World w Łodzi.
Transmisja meczu Chelsea z Portsmouth.

Dalej mam wątpliwości, czy FullHD przyda mi się do czegokolwiek, w tej chwili jedyny plus jaki widzę to lepsze odwzorowanie napisów.
 

Kilt

New member
Moim (i nie tylko jak widzę ;)) zdaniem, to dobry wybór. A FullHD to zakup przyszłościowy ... wcześniej, czy później podłączysz BD lub inne urządzenie, które korzysta z dobrodziejstw tego formatu :smile:
 

SamurayX

New member
Aby zakończyć wątek napiszę pierwsze wrażenia z projekcji mojego Panasa TX-50S20.
Na razie jest na dotarciu więc wszystko obniżone etc.

Nawet z 4 m moge dostrzec różnicę w porównaniu do HD Ready ...
Pytanie czy na plus jeżeli chodzi o sygnał SD ... Na pewno ciut inaczej ...
Moja mam stwierdziła, że raczej jest gorzej w porównaniu do plazmy HD Ready mojego brata o tj samej przekątnej.
Sygnał po HDMI rewelacja, jeżeli chodzi o jakość (kabel z 55PLN z Electro World 3m).

Podsumowując, jest nieźle, ale bez rewelacji.

Wszystkim będącym w mojej sytuacji polecam 42" HDReady, jesteście ponad 1500 PLN do przodu bez specjalnego uszczerbku na jakości. Dla mnie akurat pieniądze nie są jakimś specjalnym problemem, ale mimo wszystko uważam że wydałem za dużo.
 
Do góry