Salon 4x5m z oknem na zachód

SamurayX

New member
Witam!
Urządzam właśnie mieszkanie i zastanawiam się nad zakupem telewizora do salonu.
Salon ma 19m2, wymiary mniej więcej 4,6mx5m, jest w zasadzie połączony z kuchnią otwartą i jadalnią.
No ale załóżmy te 4,6mx5m. Od zachodu mam balkon (ta ściana 4,6m).

Pytania:

1. Na której ścianie powiesić telewizor, południowej czy północnej? Domyślam się, że ze wzgledu na słońce lepsza bedzie ściana południowa, ale prosze o opinię.

2. Jaki rozmiar TV? Na początku myślałem o 42 calach ...

3. Na jakiej wysokości zawiesić TV? Chciałem jak najwyżej aby wymusić oglądanie z jak największej odległości (dzieci).

4. Wreszcie, jaki model? Myślałem o PANASONIC TX-P42U20E
ale może niepotrzebnie oszczędzam?

Sygnał raczej będzie dobry TOYA łódzka ..

Proszę o pomoc ...
 

ORTEK

New member
1. Na tej na którą nie pada światło słoneczne, proste.
2. A ile możesz wydać ? :)
3. Generalnie znakomity pomysł z tym wymuszaniem oglądania TV z daleka, naprawdę no ale oczywiście bez przesadyzmu, zbyt wysoko też nie może być. Moim zdaniem najlepiej będzie jeśli dolna ramka telewizora będzie na wysokości twoich oczu, oczywiście wtedy kiedy siedzisz.
4. To zależy od tego ile masz do wydania he he ;)
 

SamurayX

New member
Budżet można powiedzieć, że mam prawie nieograniczony ;), ale lubię kupować rzeczy z których jestem zadowolony jeżeli chodzi o wskaźnik jakość/cena. Powiedzmy, że 4000PLN to jest taka granica ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyszło mi że masz 23m2 mieszkanie.
Ale żeby coś podpowiedzieć za mało danych :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych?
ma mieć wifi ?
potrzebujesz USB wiev?
 

ORTEK

New member
Budżet można powiedzieć, że mam prawie nieograniczony ;), ale lubię kupować rzeczy z których jestem zadowolony jeżeli chodzi o wskaźnik jakość/cena. Powiedzmy, że 4000PLN to jest taka granica ...

I Ty chciałeś brać Panasonica U20E ?! HA HA HA, LOL ! :lol:

Nie no, muszę przyznać że totalnie mnie rozwaliłeś :D He he, dobre, dobre...
 
Ostatnia edycja:

SamurayX

New member
wyszło mi że masz 23m2 mieszkanie. Sorry, raczej 4,6m na 4m
Ale żeby coś podpowiedzieć za mało danych :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? 3,5-4m
jak słońce świeci w pokoju ? od zachodu, popołudniami, nasłonecznienie spore
jaki masz obecnie telewizor? 32" CRT Samsung
jakie programy najczęściej oglądasz? Sport i Mini-Mini :evil:
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem
preferowana wielkość telewizora? --
preferowana marka ? --
czego nie lubisz w telewizorach? --
jakie urządzenia będą podłączone ? KOMP albo NET ale nie za wszelką cenę
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ? TOYA Łódź
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ? WISIEĆ
jaka klasa cenowa ? do 4000
siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? na wprost
ma mieć wifi ? BYŁOBY KLAWO
potrzebujesz USB wiev? CHYBA NIE
 

SamurayX

New member
I ty chciałeś wziąć Panasonica U20E ?!

HA HA HA, LOL ! :lol:

Dlatego tutaj pytam, bo potem znowu się będą śmiać że bawię się w "żyda" :bober:

Na poważnie to nie lubię za bardzo wydawać kasy, dlatego szukam oferty w stylu "porsche w cenie forda" , wiem jestem naiwny ... :sad:

No to przynajmniej Porsche Boxster jak juz nie Carrera ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich warunków odległość spokojnie na 46 ".
I Do takich warunków :
Panasonic 46 G 20
JVC 42 S90
Toshiba 46 Sl 733
 

SamurayX

New member
Aha i jeszcze nadmienię, że jedynie 2 kanały chyba na razie będą w HD z czego żaden mnie tak naprawdę nie będzie interesował ...

Reszta w jakości cyfrowej, więc może nie ma co się rzucać na Full HD ?

Z kolei dzieciaki mam ponagrywane w HD więc ...
 

ORTEK

New member
Dlatego tutaj pytam, bo potem znowu się będą śmiać że bawię się w "żyda" :bober:

Na poważnie to nie lubię za bardzo wydawać kasy, dlatego szukam oferty w stylu "porsche w cenie forda" , wiem jestem naiwny ... :sad:

No to przynajmniej Porsche Boxster jak juz nie Carrera ...


Z twojego komentarza zrozumiałem że chciałbyś wydać na TV raczej mniej niż te 4000 złotych. Dlatego uważam że lepszym wyborem dla ciebie zamiast 46-calowego Panasonica G20 byłby Panasonic TX-P50S20. Cena: 3500 złotych i to licząc razem z wysyłką za pobraniem. Moim skromnym zdaniem ten model TV jest wręcz skrojony pod twoją miarę, autentyk :smile:
Jakość obrazu jest zaledwie o ciut gorsza niż w modelu G20 ale za to jest sporo tańszy i do tego większy. Oto on:
Telewizor PANASONIC TX-P50S20E - opinie, komentarze o produkcie

Zadowolenie z tego telewizorka masz stuprocentowo gwarantowane, to tak samo pewne jak śmierć i podatki :D
 
Ostatnia edycja:

ORTEK

New member
Aha i jeszcze nadmienię, że jedynie 2 kanały chyba na razie będą w HD z czego żaden mnie tak naprawdę nie będzie interesował ...

Reszta w jakości cyfrowej, więc może nie ma co się rzucać na Full HD ?

Z kolei dzieciaki mam ponagrywane w HD więc ...

Bierz FULL HD, gwarantuję ci że prędzej czy póżniej taka rozdzielczość ci się przyda, jest to tylko kwestią czasu :D
 

ORTEK

New member
He he he, tiaa skąd Ja to znam :rolleyes: Moja mama np. ma jeszcze gorzej, ubzdurała sobie bowiem że idealny rozmiar TV to 32 cale bo już kilka cali większy żle się komponuje z otoczeniem i wystrojem jej pokoju... LOL :lol: A dla mnie 32 cale to monitorek a nie telewizor he he he.
Ech, tak to właśnie jest z tymi babami...
 
Ostatnia edycja:

SamurayX

New member
Hej!

Ukazało się może coś nowego na rynku wartego polecenia?
Wyjechałem niestety z kraju na kilka miesięcy, ale 22 października Samuray wraca i kupuje sobie TV ...
:krol:
 

SamurayX

New member
Czyli rozglądać się jak już mi doradzono w tym wątku za:
Panasonic 46 G 20
JVC 42 S90
Toshiba 46 Sl 733

?

Może jednak ukazało się ostatnio jakieś Porsche w cenie malucha ?
 

SamurayX

New member
Czeka na mnie już PANASONIC TX-P42U20E w Electroworld za 2199 PLN ale nagle ja musiałem wyjechać z powrotem do Londynu, a żona stwierdzoła, że jednak lepszy będzie większy ekran. Jestem już odrobinę zmęczony tymi zakupami, zwłaszcza że odrobinę zmniejszyła mi się płynnność finansowa a tutaj wszyscy mnie namawiają na 50". Myślałem nawet o czymś HD Ready, ale poszedłem do sklepu no i z 2 metrów to różnicę jednak widać. Oczywiście na sygnale HD, na SD nie wiem jak to będzie ...

Ma ktoś jakieś sugestie?

Wiem, że jestem męczący, ale muszę się wyrobić z tymi całymi zakupami do końca października a tutaj końca nie widać ...
 

SamurayX

New member
Dodatkowo mam straszną zagwozdkę, bo brat kupił ostatnio Panasonica P50X10Y, HD Ready ale według niego ok bo nie ogląda prawie nic w HD. Dodatkowo ja z kanapy do ściany będę miał odległość około 4m, więc według niego z takiej odległości różnicy między Full HD a HD Ready na pewno nie zobaczę ...

Według niego zakup Full HD ma sens tylko przy rozmiarze przynajmniej 50" a nawet sugeruje zakup większego ekranu ... :hmm:
 
Do góry