Rozdzielczości TV vs MKV

maati1980

New member
Witam,
Mam mały problem z konfiguracją laptopa podłączonego za pomocą kabla D-SUB ---> D-SUB (1.5m) do telewizora SAMSUNG 40'' FullHD. Kompa udało się podłączyć bez najmniejszych problemów, ale okazuje się, że nie chcą się wyświetlać na TV niektóre pliki mkv. Otóż kiedy ustawię na TV 1920x1080 to mogę odtwarzać tylko te pliki które mają dokładnie taką rozdzielczość, natomiast jeśli próbuję uruchomić mkv o rozdzielczości 1280x528 to telewizor wyświetla "brak sygnału". Nawet jeśli próbuję zmienić rozdzielczość TV na 1280x528 pisze mi że ta rozdzielczość nie jest obsługiwana. Kiedy dam 1280x1024 (bo taką obsługuje TV) po włączeniu filmu na Full screen dostaję "brak sygnału". Czy to oznacza że mogę oglądać tylko mkv z idealną rozdzielczością FullHD???
Z góry dzięki za pomoc.
 

Marek36

New member
D-SUB ---> D-SUB To sygnał analogowy :)
U mnie na TV nawet po takim kablu nie odpale tak wysokiej rozdzielczości.
Obraz jest zdecydowanie słabszy.

Inna sprawa w przypadku DVI -- HDMI. Takim sposobem możesz odpalić FUll HD
 

setunia

New member
Bez reklam
Analog nie ma tu nic do rzeczy. Nie spotkałem się z tym problemem, ale zacznij od sprawdzenia w tej kolejności Ustawienia Video w sterowniku grafiki, kodekach, programie odtwarzającym
 

maati1980

New member
No i poradziłem sobie. Daję w ustawieniach grafiki na telewizor rozdzielczość 1920x1080 i normalnie po odpaleniu mkv na full screen miałbym "niedostępny" ale jak wezmę program odtwarzający i przesunę go w prawo na telewizor i tam go "zfullscreenuję" to obraz śmiga w FullHD. Musiałem tylko jeszcze kodeka na CoreAVC zmienić, żeby mi nie rozsuwało audio z obrazem.
KABEL D-SUB NIE MA NIC DO RZECZY! :) Piszę bo jak poszedłem do MediaMarkt to obsugujący mongoł próbował mi wytłumaczyć że na d-sub nie obejrzę HD :) A HDMI ani DVI w lapie nie mam.
 
Do góry