Pytanie o tuner + TV + laptop

MVP

New member
Witam wszystkich. Forum przegladalem od ladnych paru dni ale zalogowalem sie dopiero dzisiaj. Po pierwsze dziekuje wszystkim, ktorzy przyczynili sie do istnienia tak bogatego w wiedze forum, bo dzieki Wam mam duzo jasniej w glowie;) Jednak nadal mnie meczy pare spraw (postaram sie maksymalnie strescic):
Niedlugo kupie TV, wybor padl na FullHD LCD 91 lub 108cm przekatnej, nie wiem jeszcze ktory dokladnie, bo dzis pojde do sklepu i poobserwuje i pospisuje interesujace mnie modele i poszukam opinii o nich. Teraz mam 13 letniego Panasonica i tuner Philipsa (tez stary, chyba za czasow WizjiTV) wiec cokolwiek kupie, bedzie i tak wypasnie (ta sama zasada co w przesiadaniu sie z Poloneza Caro do (nawet) Skody Fabii). Mam tez Cyfre+ i wlasnie chcialbym ogladac niektore programy w HD wiec pytam o tuner: najczesciej na forum polecacie Fergusona 8700, ktory kosztuje nieco ponad 900pln - czy sa jakies alternatywy dla niego? Tzn na co zwrocic uwage przy zakupie tunera? Czy jesli w MediaMarkt sprzedawca mi poleci jakis za 400pln to od razu mam zakladac, ze to chlam? I drugie pytanie: do tego TV dokupic tez chce laptopa z wyjsciem hdmi, zeby podlaczyc go wlasnie do TV, zeby ogladac cos co sciagne z sieci (czesto HD) - jaki wiec najlepiej wybrac TV (tzn format: 16:9 czy 4:3?). I przy okazji zapytam, czy jesli juz pdlacze laptopa do TV (lub tunera) da sie nagrac jakis program w HD? I ile MB zajmuje np godzinna transmisja HD?
To chyba tak z grubsza czego nie wiem...

Pozdrawiam.
 
Do góry