ps50c680 czy TX-P50G20 co byście wybrali...

privmw

New member
muszę wybrać coś z tych du telewizorków ps50c680 oraz TX-P50G20... nie chodzi mi o bajery typu 3D tylko o jakość obrazu i płynność... głównie filmy będą na nim leciały :)...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Taa Ty i te twoje LG :rolleyes: Straszliwie się podnieciłeś tą tabelką widzę... wyluzuj trochę :cool:
Brak poczucia humoru?;)Jeżeli by miał wybierać to tylko między tymi dwoma.A co do tabelki,to po co ją było umieszczać skoro można zmieniać opinię w zależności od humoru?Dziś się tego dopatrzyłem a za parę dni mi to nie pasuje?Popieram propozycję usunięcia tej tabelki,wystarczyłby ranking modeli z największą ilością pozytywnych opinii 10 najchętniej kupowanych plazm.O wadach i zaletach można poczytać oddzielnie.
 
Ostatnia edycja:

privmw

New member
wypisałem te dwa modele bo tylko one są dostępne w hurtowni zaprzyjaźnionej :) LG tam nie kupie... są oczywiście i inne TV ale te dwa mi pasują najbardziej... cenowo ich są porównywalne...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Najlepiej kierować się własnymi preferencjami i upodobaniem, gdyby kierować się tabelkami wszyscy powinni jeździć Bugatti Veyronem.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Właśnie, każdy ma inne potrzeby. Jeśli ktoś jest całkiem zielony w temacie to tabelka może troche pomoc mimo że nie wszystkie dane w niej są zgodne z rzeczywistością. Jak ktoś przeczytał sporo wątków na forum to nie potrzebuje żadnej tabelki bo może sobie zdanie sam wyrobić.
 

privmw

New member
no właśnie... widziałem tylko te TV w sklepie dla idiotów... leciały na nich jakieś dema reklamowe... zauważyłem że na Panasonicu krzywizny były lekko schodkujące a na Samsungu schodki były praktycznie niewidoczne... z kolei na normalnym materiale Panas pokazuje ładne krzywizny...
Wiele pisali że Samsungi smużą np c6500... i nie wiem czy to całe Cinema Smooth da rade przy szybkich scenach ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Właśnie, każdy ma inne potrzeby. Jeśli ktoś jest całkiem zielony w temacie to tabelka może troche pomoc mimo że nie wszystkie dane w niej są zgodne z rzeczywistością. Jak ktoś przeczytał sporo wątków na forum to nie potrzebuje żadnej tabelki bo może sobie zdanie sam wyrobić.
Tylko ze nie każdy czyta(skoro pyta ''który?'') i nie we wszystkich modelach występują podobne problemy albo po prostu nie każdy zamierza o nich pisać,a niektórzy wręcz zachwalają nad wyraz i tabelka w pewnym stopniu niepotrzebnie zachęca lub zniechęca od zakupu danego modelu.Dobrze też zauważono że ''testerzy'' używają innego sprzętu do pomiarów i jak widać na przykładzie pk950 ''humory'' się zmieniają.
 

mario1969

New member
Samsung :
- nie zauważyłem smużenia,
- lekkie bzz, lecz od 1 m już absolutnie cicho,
- łyka filmy z pamięci masowych np telefonu,
- okulary na baterie w zestawie,
- dość ładny efekt konwersji do 3D aczkolwiek meczący wzrok,
- bardzo dobrej jakości sygnał SD z tunera sat,
- czerń raczej nie jest faworytem , filmy mkv (komp->wejście PC) rozjaśnione do momentu dobrej widoczności wszystkich szczegółów scen nocnych daje lekko szary odcień( wejście PC które ma mniej możliwości konfiguracji obrazu) być może inaczej to wygląda na wejściach HDMI jest kilka dodatkowych funkcji ustawiania obrazu między innymi czerni,
- sygnału HD z BR nie miałem możliwości jeszcze ogladać
- z taniego DVD obraz dobry+ (ripy DVD waga 4,6GB)
- mkv (ripy BR z kompa (waga od 2,5GB) obraz jak dla mnie bardzo dobry,
- jeśli chodzi o kąty obrazu to celująco,
- dźwięk jak dla mnie tylko na poziomie akceptowalnym (ale to już u mnie zboczenie)

W MM oglądałem Panasy Sygnał HD i Samsungi i wydaje mi się że z Panasów obraz był jakby lepszy, Z tym że było to stoisko specjalnie dla tych TV przygotowane (oświetlenie - dobry BR i prezentacja HD) Samsung 680 stał w rządku innych TV raczej obrazem się nie wyróżniał.

Kupiłem PS50C680 ponieważ kosztował 30x149zł (niecałe 4,500)
mając 4,500 w ręku być może szukałbym innego TV tym bardziej ta Plazma wykorzystywana jest wyłącznie do pracy z MediaCenter (komp) w który są karty TV i SAT.
Poziom zadowolenia jakość obrazu/cena - dobry
Poziom zadowolenia możliwości/cena - bardzo dobry
obawy duże: wypalenia się nieusuwalnych powidoków
tym bardziej że na 5 letnim TV tylno-projekcyjnym takie się ujawniły
 

privmw

New member
dziękuje kolegom za informacje... a co powiecie o LG 50pk760? Ja się ma do tej dwójki Waszym zdaniem? Pojawił się znowu w redkoonie w normalnych pieniądzach...
 
Do góry