PS3 a kino domowe 5.1

Biopaliwo

New member
Witam

Podłączyłem kino domowe z PS3 poprzez złącze optyczne jednak po uruchomieniu opcji DTS działają wszystkie głośniki oprócz przednich bocznych tych co grają w stereo, czego to może być wina?

Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam
 

Biopaliwo

New member
Amplituner Panasonic SA-HE90. Przedni prawy i lewy nie działają. Działa tylko centralny oraz surround te tylne. Nie wiem czy coś ma to wspólnego ale dwa przednie na wyświetlaczu amplitunera są ciemniejsze od pozostałych.
 

Biopaliwo

New member
Mam DTS 5.1, DD 5.1, sprawdzałem obydwa i na obydwóch przednie nie działają, na wyświetlaczu amplitunera pokazuje DTS albo DD zależne od ustawienia na PS3. Aby było DD lub DTS muszę wyłaczyć speakers B i ostawić tylko A, jak chce stereo to zotawiam A i B.
 

Rafal7

Banned
Cos masz namieszane, kolumny frontowe podłączasz pod Speakers A, resztę kolumn od kina analogicznie.
Żeby słuchać muzyki lub mieć dźwięk 5.1 nie trzeba nic przełączać, wszystko dzieje się samo w zależności od dostarczonego sygnału do amplitunera.
Chyba że ampli kupiłeś jako używkę i jest w nim coś namieszane.
 

Biopaliwo

New member
Dobra, sprawdzę czy z tyłu wszystko jest podłączone prawidłowo i pokombinuje bo to jedyne wyjście, wątpie aby w ustawieniach było coś namieszane.

@EDIT: Sprawdziłem, miałeś całkowitą rację, głośniki frontowe podłączone były pod wejście B które służyło do drugiej pary głośników i dźwięk nie miał jak być wysyłany do przednich głośników bo były po prostu podłączone do złego wejścia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry