Przycinanie obrazu

picollo88

New member
Hej mam pytanko do was zakupilem ostatnio tv Samsng LE46A551:rolleyes: za rozsadna cene i podlaczylem sobie do niego laptopa (asus aspire 8930G 4 gb ramu ddr3 320 hdd geforce 9600M GT Turbocache 512 mb procek core 2duo 2x2,27 Ghz ddr 3) za pomoca kabla hdmi i przy niektorych filmach hd obraz mi sie delikatnie przycina i widac jakby nie nadazal sie odswiezac tylko na tv mam ten problem na lapku jest ok myslalem ze to wina kodekow po wielu probach nie udalo sie defektu zniwelowac niestety:confused: i niewiem co jest przyczyna jakby ktos sie orientowal dajcie znac z gory ths :)
 

gokuhan

New member
Witam,
Mam Samsunga LE40A615 i zauważyłem u siebie ten sam problem. Film w MKV idzie na kompie płynnie a na TV co jakiś czas tą płynność traci (czyżby wina TV?) Na jednym z niemieckich kanałó w HD zauważyłem podobny objaw. Ktoś wie o co może chodzić?
Dodatkowo zauważyłem, że jak podłączę do TV jakieś urządzenie przez HDMI, to w momencie kiedy to urządzenie puszcza przezz HDMI dźwięk do TV, ten zaczyna irytująco piszczeć. Przy samym obrazie np. pulpitu Windowsa nic nie piszczy, ale jak puszcze dźwięk zaczyna. Czyżbym trafił aż tak felerny egzemplarz?
 

gokuhan

New member
Ktos z Was ma jakis pomysł, co może być tego przyczyną? Dzis zainstalowałem najnowsze kodeki Matrosca ale nic sie nie zmieniło:( A kupiłem ten TV właśnie po to by ogladać na nim filmy w MKV.
 

karolinho2111pl

New member
A nie jest to przypadkiem wina kabla HDMI?Ja mam zwykły za 30 zł.

PS.Sprawdzał ktoś może na componencie ?
PS2.Czy migotanie też jest normalne?
 
Ostatnia edycja:

picollo88

New member
ja mam tez kabelek hdmi za 40 zl w najblizszym czasie zainwestuje na jakis dobry z 200 zl i napisze na foro czy to byl problem :rolleyes: a dodam ze na lapku jak odpalilem film hd w najmniejszej rozdzelczosci 800x600 to na tv tez zaobserwowalem delikatne przycinanie co prawda mniejsze niz na full hd 1920x1080 ale jednak :???:
 

karolinho2111pl

New member
Mam!!!Przyczyną jest "POPRAWA FILMÓW" i "CYF.RED.SZUMU". Poprostu to wyłączcie i będzie git. Filmy najlepiej oglądac w trybie standardowym. :eek:k::eek:k::eek:k::eek:k::cool:
 
Ostatnia edycja:

gokuhan

New member
A ja dzwoniłem dziś do serwisu. Mowili, że te piski i przycinanie obrazu to wina wadliwej płyty głównej. Zamówili nową i czekam na wymianę. Jak wymienią dam znać czy pomogło.
 

picollo88

New member
Wielki Szacun!!

Wielkie, publiczne dzieki dla pana karolinho2111pl :D za zainteresowanie tematem i za rozwiazanie łamigłówki, zastosowalem sie do polecen kolegi i u mnie wszystko smiga jak ta lala, a nie kompetetni ludzie z serwisu mogli by sie przyznac do swej niewiedzy a nie zmieniac rozne czesc w tv po wymianie ktorych zapewne i tak problem bedzie sie powtarzal. Takze jeszcze raz wielki respekcior i temat uwazam za zamkniety:eek:k:
 

gokuhan

New member
U mnie mimo wyłączenia tych opcji wciaż tnie obraz. Cieszę się, że u Was problem dał się tak łatwo rozwiązać, dlatego czekam na wymianę. pozatym u mnie niemiłosiernie piszczy.
 

gokuhan

New member
Jak pisałem to nie problem kompa. Mam wypasiony model, który dźwiga mkv bez priblemu. Na lapku idzie jak burza, problem zaczyna sie na TV i to tam przycina. Zreszta nie tylko z kompa, na kanale SIMUL HD też widac jak przycina obraz. Może to faktycznie wina tej płyty głownej jak sugerował gość z serwisu. Jak wymienią napewno dam Wam znać czy pomogło.
 
Do góry