przy przełączaniu TV na dekoder (ASTER) ginie obraz z PC

kecalkoatl_

New member
Witam,​

Jestem na tym forum poraz pierwszy, więc proszę o wyrozumiałość.​

Posiadam TV Sharp 42dh77e. Podłączyłem do niego pc poprzez HDMI (płyta Asus M3N78 z wbudowaną kartą GF 8200). Sterowniki są wgrane (HDMI oraz NVIDII).
Na początku przy podłączonym innym monitorze (samsung) poprzed dvi, TV ani myślał współpracować poprzez HDMI.
Kabel HDMI sprawdziłem (poprzez podmiane kabla TV<-->dekoder Aster) - jest OK.
Zmieniłem monitor na D-SUB (VGA), i ponownie podłączyłem TV. Tyz kicha... ekran czarny. Ale po restarcie PC, na TV zabłysneło logo WinXP.
Wniosek jest taki że dodatkowe wyjście HDMI na płycie to nic innego jak zdublowane DVI...
Jeszcze trochę ustawień w konsoli NV (na Dual View), i obejrzałem testowo jakiś dvix. Świetnie, jest podstawa do dalszej działalności prowadzącej do wyświetlania mkv-ów.​

Ale niestety, jak to w życiu bywa, nie jest tak różowo...​

Problem polega na tym że jak przełączę wejście na inny sygnał (np. dekoder Aster) i ponownie wrócę na sygnał HDMI z PC, TV całkowicie mnie olewa i widzę czarny ekran. Restart PC pomaga, ale nie o to chodzi.
Po przełączeniu źródła i powrocie, w konsoli sterowania NVidii też brakuje kilka opcji, normalnie pokazujących się po wykryciu urządzenia (tzn. TV), po czym wnioskuję że sterowniki NV nie znajdują TV. Coś jakby gubiły sygnał po połączeniu. WHY!!!??:confused:

Czy ktoś miał taki przypadek?
Czy ja coś robię nie tak? Czy powinienem coś ustawić aby podtrzymywało połączenie? Jeżeli zapomniałem podać jakich informacji to prośba o info.​

Będę wdzięczny za pomoc​
 
Do góry