Prosze o pomoc w wyborze

sqill

New member
Witam! Mój aktualny TV coś się psuje i nie wiem czy nie będę musiał kupić nowego. Zwracam się z prośbą o pomoc do Was ;) Z tego co wyczytałem najlepsza będzie plazma, ale chciałbym TV 32-37" i rozdzielczość 4/3 nie pasuje mi za bardzo do panoramy. Dodaję odpowiedzi na standardowe pytania:
Wymiary pokoju: 3x5m
Preferowana wielkość matrycy: 32-37"
Preferowana technologia: plazma?
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: SD z Cyfry, mniej analog i DVD
Jaka odległość od ekranu: ~3m
Jakie urządzenia do podłączenia: dekoder Pace DSR2221, jakies DVD
Jaka klasa cenowa: do 2500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: W sumie raczej wieczorem, ale nie do późnej nocy, rano i w dzień także dość dużo
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: Duże okno pod lekkim ukosem do TV
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: W większości filmy, informacje i sport, czasem dokumentalne
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: możliwie najlepszej jakości obrazu SD
Full HD czy HD ready: ?
Jaki masz telewizor: CRT Trilux
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Sgill jeżeli odlełość będzie wynosiła 3m to drapnij 42G20 napewno nie będzie za duży:bober: zmieścisz się w 2.600 z przesyłką
 

sqill

New member
W tym problem, że nie wiem czy się zmieści :/ Nie mam stolika tylko taką wnękę w meblach. Muszę ją zmierzyć i zobaczyć czy 42" wejdą. Jeśli tak to będziemy dyskutować o tej wielkości. A może polecicie jakieś dobre LCD w tej wielkości(37") i Full HD. Chciałbym kupić telewizor na lata, przyszłościowy. Obecny służy już 13 :D Co nie zmienia mojego priorytetu, czyli SD. Dobrze by było gdyby radził sobie z SD i miał opcję Full HD. Widziałem jakieś TV Toshiby, które skalują SD do HD i z powrotem. Podobno daje to wiele szczegółów porównywalnych właśnie z HD. Co o tym myślicie?

edit:
Zmierzyłem i TV nie może być wyższy niż 58cm,a szerszy niż 90pare cm. Czyli zostajemy przy 37". Naprawdę nie ma więcej plazm 37calowych?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sqill

New member
Natrafilem na kilka odmian tego Panasonica 37x10. Czym one się różnią? I po raz kolejny proszę też o propozycje modeli LCD
 

digitalus

Banned
37x10y. 3 wejscia hdmi,wejscie d-sub do podlaczenia kopmutera,tuner dvb-t mpeg4
37c10y , 2 wejscia hdmi,brak wejscia d-sub,tuner dvb-t mpeg4
37x10e brak tunera dvb-t mpeg4.
wybralbym ten pierwszy tzn 37x10y . bardzo dobre recenzje w internecie i na zagranicznym forum avforums. ten telewizor zalatwia kazdego lcd pod wzgledem jakosci obrazu sd. to nie tylko moje zdanie ale osob z avforums
http://www.hdtv.com.pl/forum/472133-post2451.html
 
Ostatnia edycja:

RAISER

New member
Jeśli naprawdę ma to być telewizor przyszłościowy, na długie lata to liczą się tylko TV z Full HD, taka jest niestety prawda. Panasonic nie spełnia niestety tego warunku. Ale nie martw się sqill, znalazłem TV który spełnia absolutnie wszystkie twoje wymagania, co więcej jest to najnowszy model który dopiero co wszedł do sprzedaży :) Chodzi mi o Toshibę 37XV733. Jest Full HD, jest 37-cali, jest 100 Hz, jest bardzo wysoki kontrast statyczny no i wreszcie jest też znakomite skalowanie SD co zresztą jest już standardem w TV Toshiby. Cena: 2400 złotych (podaję za Ceneo). Wydaje się że jest to TV wręcz skrojony na twoją miarę :D
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
z telewizora lcd fullhd uzyska na pewno gorsza jakosc obrazu sd.
w sklepach najczesciej do telewizorow lcd podlaczony jest sygnal hd , dlatego jakosc obrazu prezentuje sie dobrze.osoba ktora jest w sklepie jest przekonana ze w domu bedzie podobnie
wystarczy podlaczyc dvd do lcd moze byc toshiba albo sony i zwrocic uwage na szczegoly to przekonamy sie ze w plazmie hd ready jakosc obrazu bedzie zdecydowanie lepsza, widac to wyraznie.
jakosc obrazu najbardziej zblizona do crt czyli telewizora z kineskopem
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
nie wiem dlaczego ludzie sie tak nabieraja i kupuja lcd
wczesniej kupilem teoretycznie najgorsza plazme daewoo bo o rozdzielczosci 850X480. jakosc obrazu z tunera satelitarnego wzorowa, nie zaluje ze kupilem ten telewizor bo niektore kanaly sd z tunera satelitarnego wygladaja prawie jak HD. kolega ktory ma lcd full-hd grundig jest zalamany gdy zobaczyl ze jakosc obrazu sd jest zdecydowanie lepsza niz w jego znacznie drozszym telewizorze.
x10y to bardzo udany model telewizora ,4 miejsce na liscie plasma top ten.
5 gwiazdek dla plazmy 42x10y od miesiecznika plaskie ekrany
 
Ostatnia edycja:

RAISER

New member
Może i masz rację tylko powtarzam jeszcze raz że sqill chce mieć telewizor PRZYSZŁOŚCIOWY. Trudno uznać za taki który wyświetla tylko 720p. Pamiętajmy też że zapewne już za kilka latek na rynek będzie wchodził standard UltraHD czy jak to tam się nazywa :)
Więc z czym do ludzi Ja się pytam ?
PS. Ha ha ha jak twój kumpel kupił jakiegoś tam Grundiga to co tu się dziwić ? :lol:
Dobry LCD nie jest zły :D
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
nie ma dobrego lcd. dobry lcd jest tylko wtedy gdy ogladamy tylko kanaly hd lub zatrzymane obrazki.
jesli cenimy sobie jakosc obrazu to najlepiej kupic plazme hdready 37x10y. to gwarancja bardzo dobrego obrazu sd.
 

RAISER

New member
Niech sqill sam zdecyduje co mu najbardziej odpowiada, w końcu to jego broszka że się tak wyrażę.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
RAISER
Z Ultra HD to na razie daleka przyszłość....na razie HD w Polsce raczkuje. Ba chcielibyśmy, żeby było inaczej ( ja też), ale na razie przewaga kanałów SD jest miażdżąca.... niestety i nie zanosi się na to aby w przeciągu najbliższych lat sytuacja ta radykalnie się odwróciła.
Druga sprawa to fakt, że obecnie produkowane TV jakością wykonania nie grzeszą....także raczej długo nie pociągną w sensie żywotności....
Także 720p na dzisiejsze czasy to wcale nie jest taki zły wybór.... Kolega ostatnio mnie przekonywał, że nie mam racji. OK pytam się go ile ma kanałów HD a ile SD i co? 6 HD i kilkadziesiąt SD...no to moje pytanie kiedy te proporcje się zmienią? Oj nieprędko....
 

kowal801

New member
Bez reklam
nie ma dobrego lcd. dobry lcd jest tylko wtedy gdy ogladamy tylko kanaly hd lub zatrzymane obrazki.
jesli cenimy sobie jakosc obrazu to najlepiej kupic plazme hdready 37x10y. to gwarancja bardzo dobrego obrazu sd.
Jestem tego samego zdania,jakość obrazu na kanałach SD ten Panasonic nie ma sobie równych,co do HD tez jest dobrze,różnica w rozdzialce 1080p jest, ale na matrycach powyżej 50'
 

RAISER

New member
RAISER
Z Ultra HD to na razie daleka przyszłość....na razie HD w Polsce raczkuje. Ba chcielibyśmy, żeby było inaczej ( ja też), ale na razie przewaga kanałów SD jest miażdżąca.... niestety i nie zanosi się na to aby w przeciągu najbliższych lat sytuacja ta radykalnie się odwróciła.
Druga sprawa to fakt, że obecnie produkowane TV jakością wykonania nie grzeszą....także raczej długo nie pociągną w sensie żywotności....
Także 720p na dzisiejsze czasy to wcale nie jest taki zły wybór.... Kolega ostatnio mnie przekonywał, że nie mam racji. OK pytam się go ile ma kanałów HD a ile SD i co? 6 HD i kilkadziesiąt SD...no to moje pytanie kiedy te proporcje się zmienią? Oj nieprędko....

Wiesz, kanały kanałami ale co wtedy gdy sqill zapragnie sobie w przyszłości podłączyć do TV np. kompa, Blu-Ray'a czy jakąś nową konsolę stacjonarną obsługującą rozdzielczość 1080p z palcem w du*ie za przeproszeniem ? Odpowiem ci, otóż zrobi się smutny po prostu...
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam podłączony odtwarzacz Blu-Ray do Plazmy Panasonica HD Ready ( jak w podpisie) i obraz żyleta!!!! Porównywałem z TV Full HD i z odległości 3m przy 42 calach różnica żadna....
Także nie widzę żadnego problemu. Kompa też mam podłączonego i też wszystko pięknie jest odtwarzane po HDMI.
Nie twierdzę, że nie należy kupować TV Full HD, ale przy rozmiarach do 50" i odległości od TV 3m i więcej nie widać różnicy.....( piszę o stronie praktycznej a nie danych technicznych z tabelki).
 

pierwszy

Banned
@RAISER nie przesadzaj... ostatnio podpiąłem komp pod tv jak w stopce (hdready) i włączyłem DiRT2 to nie mogłem się oderwać :O Obraz żyleta i uśmiech na twarzy :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niczym się nie różnią - a z dobrych lcd 37" w klasie cenowej masz Toshibę 37XV 733 i Sony 37 EX 500
 

RAISER

New member
Tylko że zapomnieliście o takiej fajnej przypadłości plazmy jaką są powidoki :grin: No niestety ale plazma do kompa i konsoli niezbyt się nadaje...
@kiki Ten model Sony jest sporo droższy od Toshiby. Ja bym wziął Tosię :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry