proszę o pomoc w wyborze dvd

darek87dz

New member
Witam. poszukuję odtwarzacza dvd który odtwarzałby filmy w formacie Xvid. Z tym że wolałbym unikać takich firm jak manta, wiwa, Bellwood. a tylko te firmy mogą odtwarzać Xvid. Pozostałe firmy typu Philips, samsung mogą odtwarzać tylko Divx. A gdzieś słyszałem że divx podchodzi do Xvid a gdzie indziej że to nie to samo.... wiec jaka jest z tym prawda ? drugie kryterium to posiadanie portu USB. Ale tutaj też doszły mnie niepokojące słuchy, a mianowicie że poprzez usb można odtwarzać tylko zdjęcia, ale już np filmu zgranego na pendrive'a nie da sie odtworzyć:/ proszę o rozwianie moich wątpliwości, dany odtwarzacz ma stanowić prezent na święta wiec chciałbym dokonać dobrego wyboru. myślę że cena nie powinna przekraczać 250 zł.
 

qwert

New member
Ja polecam Ci dvd pioneer 410v. Odtwarza divix i xvid i polskie napisy. Na bieżąco nowy fimrmware z netu i śmiga super.
Ładny obraz , dużo ustawień (po wgraniu FW) Oczywiście do tego upscaling do 1080p po hdmi.
Cenowo o 100 zł przekracza twoje wymagania.
 

darek87dz

New member
.

na tak drogiego to mnie niestety nie stać, górna granica to 250 zł.
co powiedzie na te :

samsung dvd-p380, samsung dvd-p1080p7, philips dvp5160, ferguson d880hx

który ewentualnie z tych zwielibyście? albo jakis inny....
 

areckis69

Member
a dlaczego nie wiwa czy bellwood??? przecież to jedne z najlepszych odtwarzaczy dvd do divixów jakie moga być! jeszcze nie spotkałem człowieka, który by na te firmy narzekał
. Ostatnio dokupiłem do domu nowy model bellwooda 311 i pracuje wyśmienicie, nawet stare porysowane niemiłosiernie płyty bez problemu czyta. A te wszystkie firmowe to o kant kuli rozbić, miałem sony, samsung i lg - ŻENADA, inne tzw super rynkowe firmy nie są lepsze a kosztuja niemało, no ale niestety, za nazwe trzeba płacić a że nie oidzie to w parze z jakością to tak jest i tego nikt nie zmieni.
pozdrawiam
 
Do góry