Prosba o pomoc w wyborze KD - laik

grick

New member
hej,
mam wielka prosbe o pomoc w wyborze kina domowego. Generalnie nie znam za bardzo na tego typu sprzęcie, a chciałbym skompletować zestaw o ile się uda jeszcze przed swietami, wiec najpóźniej w weekend bym musial zamówić. Aktualnie zamówiłem TV Samsung 48h6500 i do niego będzie podlaczany sprzet. Znajdować się on będzie w pomieszczeniu ok. 22 m2, które generlanie podzielone jest na pół, a wieć połowa do część jadalniana, a połowa wypoczynkowa, przy której znajdować się będzie kino domowe. wymiary pokoju to mniej wiecej 6,5 x 3,5, czesc wypoczynkowa jakby znajdować się będzie na 3,25 x 3,5. Chciałbym przeznaczyć do 3 tysięcy na taki zestaw, ale jeśli będzie warto mysle, ze uda się do 3,5 tys. Oczywiście, jeżeli nie będzie sensu przy takich warunkach dawac więcej, to może być mniej :) Głównie zestaw ma być wykorzystywany do filmów i muzyki (głównie płyty CD, ale nie tylko). Mniej więcej podział 50/50.
Póki co zdążyłem się zorientować, że warto pomyśleć nad odtwarzaczem blu ray pioneera bdp-170, ze względu na jakość obrazu, ale oczywiście to tez nie jest pewnik i mogę wybrać cos innego.
Przegladajac zestawy, które znalazłem z tym odtwarzaczem, nadtrafilem na takie jak:


Pioneer BDP-170K, VSX-424K, Pioneer SES21TB
Pioneer VSX-924 BDP-170 + Taga TAV-606 SE
PIONEER VSX-529 + BDP170 + JAMO S626 lub S606 HCS3
Pioneer VSX-924 + BDP-170 + Jamo S428


I tutaj moje pytanie. Czy ktorys z nich jest warty uwagi, a może macie jakies inne propozycje? Ewentualnie czy nie lepiej skompletować wszystko osobno? Będę wdzięczny za pomoc, bo niestety nie znam się na tym za dobrze, a chciałbym posiadac sprzet, który będzie dawal bardzo dobra jakość i będę mogl z czystym sumieniem stwierdzić, ze warto było wydac tyle kasy :)
Nadmienie tylko, ze chciałbym, żeby sprzęty były czarne, bądź jeśli to możliwe, to glosniki biale (jeśli się nie da to tez czarne). No i jeśli udaloby się w tej cenie jeszcze jakiegoś suba wartego uwagi zmiescic, to tez byłoby super.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Z tych wymienionych, zdecydowanie ostatni zestaw- z Pioneerem 924, natomiast lepiej byłoby zamiast "firmowego" BR dołożyć do kolumn- np. do Wharfadale Obisdian czy Audio Pro Avanto- te ostatnie są chyba także w białym kolorze.
 

grick

New member
Pewnie byłoby lepiej, tylko wtedy np. pioneer 924 i audio pro avanto, to już około 4,3k + do tego i tak musze jakiś blu ray dokupić i prawie 5 tysięcy się zrobi, a to już dość mocno prekracza zakłady budżet niestety.
A te glosniki Jamo S428 daja rade? Bo mysle jeszcze ewentualnie np. nad vsx-924 + jamo s626 hsc i może to byłby w miare dobry zestaw, bo tutaj wyszloby około 3,2k + blu ray (ten bdp170 czy jakiś inny). Co Wy na to?
 

collider

New member
Bez reklam
924 z Jamo 626 jezeli nie jestes koneserem spokojnie starczy. Zobacz, ja mam w sygnaturce jednak slabszy zestaw a i tak daje rade.
 

grick

New member
Słucham dość dużo muzyki i lubie jak jest dobrej jakości, ale nie znam się na tyle na sprzęcie, żeby wiedzieć dokładnie na co patrzeć, żeby to wszystko fajnie współgrało, dlatego mogę tylko czytac i kierować sugestiami innych, no i zwyczajnie zapytać o porady. Jeśli się nic lepszego nie znajdzie w tej cenie, to chyba zostane przy tym zestawie, bo jest tez w kolorze białym. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakies propozycje, to będę wdzięczny.


Poszukałem jeszcze trochę i wlasciwie w tej samej cenie mogę dostać tego Pioneera VSX-924 z Wharfadale Obisdian 600, o których mówił henry1979, co z Jamo S626. Lepszym rozwiązaniem w takim wypadku bylyby te Obisdian niż Jamo tak? Będą lepiej grały, rozumiem? Nie ma co prawda koloru białego, ale jeśli maja dużo lepiej grać, to kolor nie jest tak wazny oczywiście.
Sa tez zestawy z innymi amplitunerami, wiec nie wiem czy zostawać przy tym pionku, czy z czyms innym to laczyc?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Obisdiany konstrukcyjnie to bardzo podobne glosniki do Jamo, ale jednak wybralbym te pierwsze. Oczywiscie, ze Pioneer nie jest jedynym rozwiazaniem bo na rynku jest wiele amplitunerow. Tyle, ze w zakladanym budzecie z nowych modeli to ciezko znalezc rownie dobry. Dla przykladu porownywalny Denon X2100 kosztuje grubo ponad 2000 zl. Chyba ze zastanowisz sie nad poprzednimi modelami np. X2000. Jest tez Marantz 5008, ale cena tez powyzej 2tys. Mozesz spytac o ceny forumowego" sklepikarza" a noz cos wymysli.
 

grick

New member
znalazłem z tym denonem jeszcze takie zestawy
DENON AVR-X2100 + WHARFEDALE OBSIDIAN 600 - można dostać za 3649 i dodaja jeszcze słuchawki do tego
DENON AVR-X2100 + JAMO S628 HCS3 - za 3849 + tez słuchawki
DENON AVR-X2100 + JAMO S626 (ew. S606) - za 3549 + słuchawki
PIONEER VSX-924 + TAGA AZURE F-60 SET 5.0 - 3499

czy faktycznie warto dokladac do tego denona względem pionka? Bo mimo wszystko roznica w cenie jest (za nia moglbym kupic blu ray), ale jeśli ma być dużo lepiej, to może warto pomyslec i dolozyc. Z tych glosnikow co wyżej tez wymieniłem, to które bylyby najbardziej warte uwagi?
 

grick

New member
czyli pewnie ONKYO HT-RC660 EIC to tez gdzies ten sam segment?

A co do glosnikow to w moim budzecie jak tak sprawdzam to wlasnie mogę skupic się na
Jamo S626,
S628,
WHARFEDALE OBSIDIAN 600,
TAGA AZURE F-60 5.0
TAGA TAV-606
TAGA TAV-806

Cos tutaj się wyroznia na tle innych, czy tez raczej wielkiej roznicy nie będzie i co bym nie kupil powinienem być zadowolony?

Może od razu zadam pytanie. Chciałbym tez raz na jakiś czas posluchac radia z tych sprzetow. Czy bez anteny będzie to możliwe w jakiś sposób? Gdzies czytałem, ze jest to możliwe droga elektroniczna.

Aha i czy jest możliwość do tego sprzętu podlaczenia gramofonu?:)
 

aro600

New member
Ja niedawna kupiłem u Blackninja zestaw:

HK AVR - 161 + Audio Pro AVANTO HTS 5.0 - ja mam czarne ale sa i białe
Kwestia gustu dla mnie gra naprawde dobrze a wykonanie i wygląd powala! Wiec moge polecić ! Troche przekracza budżet, ale napisz do BN może wyczaruje jakas super cenę:)
 

grick

New member
A powiedzcie mi prosze do ktorego z tych amplitunerow, mianowcie:
Pioneer VSX-924
Denon AVR-X2100
Onkyo HT-RC660
Marantz SR5008

będę mógł podłączyć tez gramofon i ewentualnie w przyszosci jakis wzmacniacz, aby stereo lepiej gralo. Chodzi wiec o to, ktory bylby najbardziej przyszlosciowy, bo wszystkie oscyluja w podobnych cenach. Ewentualnie, co ktorys z nich posiada takiego, co wyroznia na tle innych, ze warto wlasnie w niego zainwestowac? Chyba, ze jakis inny tu mozna jeszcze dodac w podobnej cenie, ktory bedzie korzystniejszy.
 

piechu

Member
Bez reklam
Wzmacniasz podeniesz pod amplituner, który ma wyjście "pre-out" (ale nie mylić z pre-outem dla Zone2). Gramofon podepniesz pod amplituner, który ma wejście "phono" a jeśli takowego nie ma to musisz wtedy dodatkowo zakupić przedwzmacniacz gramofonowy.

Z wymienionych przez Ciebie pre-out dla frontów posiadają:
Pioneer oraz Marantz

Jesli chcesz podpiąć gramofon, to do nich musiałbyś dokupić przedwzmacniacz.
Onkyo ma możliwość bezpośredniego podpięcia gramofonu ale nie ma pre-outa na wzmacniacz stereo.
 
Ostatnia edycja:

grick

New member
No widzisz, a dzwonilem do jednego sklepu wlasnie i powiedzieli mi, ze do kazdego z tych amplitunerow podlacze i wzmacniacz i gramofon bez problemu.
To moze jestes w stanie cos polecic co posiadaloby zarowno jedna, jak i druga opcje? I najlepiej jakby to bylo w podobnej kategorii cenowej :)
 

piechu

Member
Bez reklam
W tej cenie ~2000 cieżko. Nie wystarczy Ci sam pre-out? Skoro chcesz podłączyć pod ampli wzmacniacz stereo to wtedy gramofon podłączyłbyś pod wzmacniacz właśnie.
Na szybko ampli, który ma pre-out i phono - Marantz SR6008, ale to już drożej.
Lub jesli chcesz podłączyć gramofon przed zakupem wzmaka to dokpisz przedwzmacniacz - to akurat nie są jakieś duże kwoty - nie wiem tylko jak z jakością dzwięku w przypadku tych tanich opcji ~200 zł.
 
Ostatnia edycja:

grick

New member
Na ten moment wystarczy w zupelnosci, bo wzmacniacz pewnie to zakup najwczesniej za pol roku. Gramofon za to moze byc szybciej, no ale to tez nie jest pewne. Generalnie jesli nie bedzie wejscia phono, to nie podlacze w ogole w zaden sposob jakiegokolwiek gramofonu tak?
To chyba z tego co wymienilem najslabiej z wejsciami w denonie, bo ani pre out ani phono.
Przy tym wszystkim najtaniej wypadnie Pioneer, ale czy bedzie gral rownie dobrze jak inne? Za duzy wybor tego sprzetu i ciezko trafic, zeby mialo wszystko, a budzet co chwile chcialoby sie powiekszyc.
No, a tu jesdzcze trzeba wybrac glosniki :)

Znalazłem jeszcze Yamahe RX-V775, ktora podobno brzmi rewelacyjnie (jak na te klase cenowa) w stereo i wydaje sie, ze ma zarowno phono jak i pre-out. Ktos moze cos wiecej powiedziec o tym sprzecie? Warty uwagi w konkurencji do w/w wymienionych?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Na ten moment wystarczy w zupelnosci, bo wzmacniacz pewnie to zakup najwczesniej za pol roku. Gramofon za to moze byc szybciej, no ale to tez nie jest pewne. Generalnie jesli nie bedzie wejscia phono, to nie podlacze w ogole w zaden sposob jakiegokolwiek gramofonu tak?
To chyba z tego co wymienilem najslabiej z wejsciami w denonie, bo ani pre out ani phono.
Przy tym wszystkim najtaniej wypadnie Pioneer, ale czy bedzie gral rownie dobrze jak inne? Za duzy wybor tego sprzetu i ciezko trafic, zeby mialo wszystko, a budzet co chwile chcialoby sie powiekszyc.
No, a tu jesdzcze trzeba wybrac glosniki :)

Znalazłem jeszcze Yamahe RX-V775, ktora podobno brzmi rewelacyjnie (jak na te klase cenowa) w stereo i wydaje sie, ze ma zarowno phono jak i pre-out. Ktos moze cos wiecej powiedziec o tym sprzecie? Warty uwagi w konkurencji do w/w wymienionych?

Denon i Pioneer maja w swojej ofercie gramofony z wlasnym wbudowanym wzmakiem.
 

grick

New member
No tak, ale wtedy z tego co rozumiem będę musial przepinać glosniki z ampa do gramofonu, żeby pogralo, tak? Dlatego wolalbym już z mozliwoscia podpięcia, żeby nie trzeba było za każdym razem przepinać, a po jakims czasie dokupić jeszcze wzmacniacz, aby wzmocnić doznania stereo. Może zatem lepiej dolozyc do jakiegoś lepszego ampa, np. yamaha 1030? Albo cos innego?
 

piechu

Member
Bez reklam
nic nie musisz przepinać. Gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem podpinasz do dowolnego wejścia AUX w każdym amplitunerze.
 

grick

New member
I na jakosci w taki sposob nie trace? Bo jesli nie, to to moze byc lepszym rozwiazaniem, bp skupie sie tylko na ampie z pre-outem, a nie koniecznie jeszcze z phono.
 

piechu

Member
Bez reklam
no tak, ale wybór gramofonów z wbudowanym przedwzmacniaczem jest mocno ograniczony. Marki specjalizujące się w produkcji gramofonów raczej (chyba, że jestem niedoinformowany) nie stosują takiego rozwiązania, ich gramofony są "gołe".
Wybór należy do Ciebie.
 
Do góry