Projekt kina domowego

Marcin72

New member
Ponieważ jestem nowy na forum to w pierwszej kolejności, dzień dobry. Mam na imię Marcin.
Jestem na etapie przeprowadzki, projektowania salonu i byłbym wdzięczny za wsze rady odnośnie audio video.
Posiadam amplituner Yamaha rxv6a + indiana line tesi przód 561 + tesi centralny761 + tesi surround 241 + Yamaha SW300 PB
Salon dosyć mocno przeszkolony ale raczej w cieniu drzew. Oglądam tylko TV (dużo sportu) i platformy streaming. Zależy mi na na jak najlepszym efekcie dźwięku przestrzennego. Odległość od ekranu około 4 m. Cały salon to około 60m2 przy tym cześć do TV to około 20m2. Wszystko wstępnie rozplanowane jak na załączniku.
Mając na uwadze powyższe moje pytania to:
1. Czy takie rozmieszczenie biorąc pod uwagę całe pomieszczenie, będzie ok pod kątem efektów przestrzennych, kina.
2. Czy warto montować głośniki sufitowe? Amplituner na to pozwala ale zastanawiam się czy odległość miedzy głośnikami przód i tył nie jest zbyt mała. Jeżeli tak to czy B&W CCM665 będą się nadawały. Może coś innego do tego zestawu?
3. Jaki TV do tego wszystkiego. Teoretycznie mam miejsce na 98 cali ale myślę że lepiej kupić coś mniejszego (85 cali) ale z lepszymi parametrami w granicy 10-13 tys.
Z góry dziękuję za Wasze sugestie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Marcin
 

Attachments

  • IMG_5436.jpeg
    IMG_5436.jpeg
    146,4 KB · Wyś: 20
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie audio napisz, proszę na Pw dostaniesz kontakt.
Telewizor jeśli mieści Ci się 98" to zdecydowanie to dobry pomysł.
I jest mieścisz się już z mini ledem 98c805.
Kiedy planujesz zakup ?
 
Do góry