problemy z kolorami w LE32A656 pod PC

azdanowski

New member
Witam,

(jako że to mój pierwszy post na formu nie mam pewności czy w dobrym miejscu go zakładam - w razie co przepraszam i proszę o przeniesienie)

TV mam podpięty pod PC zgodnie z wszelkimi zaleceniami do HDMI2. Na pierwszy rzut oka wszystko jest super: ostro, kolorowo, dopasowane.
Jednak po dokładnym zwróceniu uwagi na kolory mam następujące probley:

1. Cały obraz posiada niebieski zafarb. Jest taki zimny, popadający właśnie w niebieską tonację. Efekt ten jest niepożądany zwłaszcza do obróbki zdjęć, ale również do każdej innej pracy. Efekt taki "specjalnie" można uzyskać zmieniając w ustawieniach TV, ton kolorów na zimny 1 i 2. Wtedy obraz staje się coraz badziej niebieski. Ja mam normalny i nie mogę przełączyć na ciepły - co mogłoby poprawić tą sytuację?

2. Druga kwestia dotyczy czerni / odcieni szarości. Przykładowo jeśli oglądam zdjęcie czarno białe, garnituru który w rzeczywistości ma kolor ciemny brąz lub ciemny szary to na TV wygląda na czarny. To samo z resztą na zdjęciach kolorowych: czyli jeśli jest ciemno brązowa sukienka, to na TV wygląda na czarną (tu nawet laptop pokazał brąz). Widzę tu problem z wydobyciem głębi czerni, jakby nie było kontrastu.

I jeszcze jedna kwestia: zaobserwowałem przy szarym tle że prze obraz jakby "przelatują paski". Nie umiem tego trafniej opisać. Na razie zauważyłem to tylko przy szarym kolorze.

Jeśli ktoś ma pomysły na rozwiązanie powyższych kwestii byłbym wdzięczny za pomoc.
 
Do góry