Problemy z Kamerą:(

miki 17

New member
jestem posiadaczem kamery JVC GZ-HD 3 chciałbym zgrać nagrane filmy na pc i następnie je zmontować jednak żaden program do montażu nie potrafi ich przechwycić są one bowiem w dziwnym formacie TOD. zdj.z pinnacle w jaki sposób moge to uczynić?? słyszałem co nieco o złączach firewire do kamer DV ale skąd mam wiedzieć czy mam takie złącze na pc i na kamerze i czy wogóle moja kamera jest tą DV.instrukcje są oczywiście we wszystkich językach oprócz polskiego i angielskiego.
 

Attachments

  • jvc.JPG
    jvc.JPG
    185,6 KB · Wyś: 77

vender

New member
Nie cytuje się poprzedniego postu

Mam podobny problem. Zgralem z tej kamery do PC ok 16 GB nagranego filmu, nastepnie utworzylem 4 plyty DVD-R. I tu jest
problem, albowiem nie mozna otworzc w zadnym urzadzeniu owych
plyt. Natomiast w PC plyta sie otwiera ale mozna tylko otwierac
pojedyncze pliki MOV, a jest ich na plycie ok. 40 i kazdorazowo trzeba klikac-to paranoja. Kto bedzie tak uprzejmy i podpowie mi
jak postapioc aby plyta sie otwierala lub moze jest mozliwosc
przekonwertowania plikow MOV - TOD - na avi. Pozdrawiam i dziekuje za odp. vender

z kamery zgrałem film do PC, następnie wypaliłem
3 płyty DVD-R, których nie mogę otworzyć w żadnym
urządzeniu. Natomiast w stacji ROM PC płyta się otwiera
i pokazuje pliki TOD z rozszerzeniem MOV. Aby oglądać
film muszę klikać osobno na każdy plik TOD
z rozszerzeniem MOV a jest ich na płycie ok. 40.
Podobne ogladanie jest z HDD w PC. Proszę o pomoc jak
i co zrobić aby płytę DVD można oglądać tak jak inne płyty
multimedialne. Próbowałem różnych programów (Virtual Dub,
MediaCoder, Colorful Movie Editor..), ale nie mogę sobie
poradzić. Serdecznie pozdrawiam VENDER

Kolego, NIE WOLNO mnożyć wątków na ten sam temat. Zaśmieca to forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

manysh

New member
Nie cytuj poprzednika!

no bo tak sie nie robi !!! Pliki ToD nie sa odtwarzane przez DVD no na kompie to jeszcze pojdzie ale na odtwarzaczach to nie ma szans

napisz jaka to kamera jak oczekujesz pomocy

Pierwsze co, to z kamerą powinno byc jakies oprogramowanie ,ja mam JVC GZ HD 3 i tez wyjściowym plikiem jest ToD z kamerą dostałem program firmy Cyberlink ogólnie to gówniany program ale przerabia te pliki TOD na MPEG i taki juz format mozna zgrac na DVD jezeli posiadasz taki program to spróbuj ( Cyberlink PowerDirector)

zebys sie sie nie motał to podpowiem ci ze , aby uzywac tego programu musisz odinstalowac wszystkie kodeki z kompa i dopiero potem zainstalowac Cyberlink PowerDirector jak tego nie zrobisz to program bedzie sie wieszał i kupa ( na czas konwertowania w twoim kompie nie moze byc zadnych kodeków ( teoretycznie ;) )

w Cyberlink PowerDirector jest opcja importuj pliki z mediami ( czy jakos tak ) lub cały folder ( zebys nie musiał tego pojedynczo robic ) i to ci ładnie przerobi na MPEG pozniej mozesz wypalac na DVD


ps pewnie pojawi ci sie problem z tzw przeplotem ..... problem rozwiazuje NVIDIA PureVideo Decoder ( znajdziesz w googlach )


jak cos nie kumasz to pisz tylko zmien tą pogrubiona czcionke bo po oczach wali !! pls
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bialas123

New member
no dobra wszystko fajnie, ale co robic i jak żeby materiał w plikach tod nagrac na nagrywarce blu-ray i wypalic na płycie blu-ray żeby móc oglądac w odtwarzaczu blu-ray. mam kamerkę hd jvc.
z góry dziękuję za info
 
Do góry