Problem z uzyskaniem 1080P z PC

ozzor

New member
Witam,
podłączyłem do Telewizora Easy Touch 42'' FULL HD komputer (7300GT, AMD5000, 2GB) poprzez kabelek HDMI z zastosowaniem przejsciówki na DVI.
Wszytko było by pięknie, ale pojawia sie problem kiedy chę ustawić rozdzielczość 1920x1080. Obraz nie miesci sie na ekranie i jest słabej jakość. Optymalnie działą wszytko w 720P ewentualnie 768. Próbowałem skalować, zmieniac ustawienia, ale nie udało sie uzyskac czystego ładnego obrazu.
Czy ktoś miał moz teaki problem?

Inna kwestia, płtya ma zintegrowana grafikę ATI 3200HD, z wyjściem HDMI. Mam jednak problem ze sterownikami, instaluje Catalysta, ustawiam 1080P ( działa ale obraz nie jest najlepszej jakości ) po czym po restarcie komputera nie ma juz obrazu. Uruchamiam w trybie VGA i wyskakuje komunikat że Catalyst Control Panel nie obsługuje GPU :/

Czekam na pomoc i dzięki :)
 

ivf

New member
nie załączasz czasem obu kart jednocześnie? windows nie przeżyje takiego tandemu.. nawet jeśli każdorazowo załączasz tylko jedną kartę naraz, windows i tak gubi się ze sterami.. jeśli jednych sterowników nie odinstaluje się w pełni, nie powiino się używać innych (do drugiej karty) nawet jeśli tą pierwszą kartę się wyciągnie/wyłączy.

jednak to będzie miało wpływ co najwyżej na to gubienie ustawień po wyłączeniu komputera (na zły obraz w fullHD raczej nie)

1920x1080 to jego natywna rozdzielczość i dziwne że nie chce działać najlepiej.. a próbowałeś zwykłym kablem D-Sub? ten tv chyba posiada takie złącze.. widziałbyś wtedy czy ten tv "już tak ma" czy faktycznie da się coś z tym zrobić ;)
 

ozzor

New member
Oczywiscie sterowniki od ATI są odinstalowane. GF załozyłem dopiero po problemach z ATI. Więc to napewno mozna wyeliminować.
Natomiast co do kabla D-SUB próbowałem nim na ATI na GF nie. Jak będe miał wolna chwile to sprawdzę, ale nie wydaje mi się żeby to rozwiązało problem...
 

ivf

New member
jeżeli na analogowym złączu D-sub występuje to samo, to wg mnie producent nakłamał w specyfikacji telewizora.. może ktoś ma jakiś inny pomysł..

w sterownikach nvidii przy wykorzystaniu kabla z hdmi jest jeszcze opcja skalowania.. mozna załączyć tryb "skalowanie domyślne tv" lub "bez skalowania". jednak ta opcja działa chaotycznie.. w ogóle nvidia zrobiła jakies 2 lata temu krok wstecz w temacie podłączania tv na swoich kartach..

nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji do tego tv.. nie ma w niej nic napisane na temat podłączania komputera i wyboru najlepszej rozdzielczości?

EDIT: w sumie jest jeszcze nikła szansa, że sam telewizor po wykryciu sygnału PC przestawia się w jakiś tryb PC, który być może wymusza jakąś inną rozdzielczość.. wprawdzie nie miałoby to sensu, ale to w końcu easy touch.. samsunga ma tylko matrycę.. ;)

EDIT2: jeszcze jedno mi się przypomniało. taka prosta sprawa.. ustawianie wielkości ekranu w telewizorze? nie ma opcji "bez everscanu" czy coś podobnego? spróbuj podłączyć normalnie kompa i w ustaiweniach tv zmieniać rozmiar obrazu, może któryś przypasuje..
 
Ostatnia edycja:

ozzor

New member
Więc tak:
próbowałem na analogu D-SUB - pomijając że obraz jest gorszy - objawy są te same.
Zabawa skalowaniem nic nie daje.
Jest opcja skalowania ręcznego w panleu n-vidia ale to pic na wodę - po wyskalowaniu zmniejsza sie rozdzielczość.

Ju 3 osoby maja problem z uzyskaniem 1080p na tym TV.
 

ivf

New member
oczywiście zakładam, że nie stosujesz trybu "klon", ani podobnego, a próbujesz uzyskać inną rozdzielczość na tv w trybie "dual view" (w sterownikach nvidii). ewentualnie stosując tv jako jedyny monitor? jeśli tak to chyba nie umiem pomóc :(

ewentualnie zobacz czy jest różnica po wymuszeniu trybu 1080, a rozdzielczości 1920x1080 (to są dwie różne zakładki). bez bawienia się tym suwakiem, który pojawia się na tv..
 
Do góry