Problem z LCD Samsung LE26R81B

K

kinga23

Guest
Witam,

Mam taki oto problem:

W kompie karta Radeon HD 4870
kabel DVI - HDMI
TV LCD Samsung model LE26R81B

Nie da się ustawić ostrego obrazu. Natywna rozdzielczość LCD to 1366x768. Przy 1360x768 jest kiszka. Przy wymuszeniu rozdziałki 1366x768 np powerstrip wogóle się nie da wyświetlić obrazu, sterowniki się chrzanią, bo podmienione sa chyba przez powerstrip`a trzeba je odistalować żeby wogóle ruszyć itd.

Na DVI - D-sub jest ok.

Próbowałam ustawić rozdzielczość przy pomocy DTD Calculatro, ale nie potrafie. Wyciągnąłam kody przy pomocy ELDIM - EDIDViewer ale tam nie ma kodów do tej rozdzielczości 1366x768 tylko 1280x768. Tak jakby przez złącze HDMI nie szło ustawić 1366x768 ale...

Żeby było ciekawiej, w moim starym kompie miałam Radeona jakiegoś starego (9150??) ze złączami D-sub i DVI i jak przy pomocy tego kabla - DVI- HDMI - podłączyłam go pod HDMI w LCD to obraz był jak żyleta w porównaniu do D-sub`a i chodziło wszystko bez żadnych cyrków, zmian rozdzielczości itp a na nowszym Radku HD 4870 nie idzie - jak to możliwe.

Coś możecie doradzić?

Może ktoś wie gdzie znajde potrzebne kody do DTD Calculator do rozdzieloczości 1366x768?

Przecież niemożliwe jest aby na nowszej karcie graficznej nie szło a na gorszej szło.
 
Do góry