Porównanie PANASONIC TX-P50G20E oraz LG 50PK950

RaRu

New member
Witam serdecznie,

zastanawiam się nad zakupem 50calowego telewizora plazmowego w granicach 5000zł. Po wielu porównaniach, wyborach, artykułach itd... dotyczących telewizorów finalnie zastanawiam się nad dwoma modelami:
1. PANASONIC TX-P50G20E
2. LG 50PK950

Oba telewizory oscylują w granicach podobnej ceny około 5000zł (Panasonic kilkaset złotych jest tańszy)
Może pokusilibyście się o pomoc w wyborze. Dane techniczne są podobne natomiast są być może rzeczy jak hałas, wypalanie pikseli, grzanie się telewizora, lub inne, o których nie wiem, a są związane z którymś z ww. modeli. Proszę o wskazówki i porady, za co z góry dziękuję. A może za kwotę 5000zł znacie dużo lepszy bezkonkurencyjny model, również będę wdzięczny za opinie.

Dziękuję.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Poprzednik "ma rację". ;)

W Panasonicu "czas rozładowania po impulsie sygnału sterującego przesłanym przez panel"
wynosi tylko = 0,001ms,
...zaś w LG = 0,001ms

Ps - ten czas to już większość ubiegłorocznych PDP 600Hz (różnych firm) miała.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Jeśli nie jesteś fanem gier lub wyświetlania stałych fragmentów obrazu [menu Mp3]to kupiłbyś LG własnie jedynym minusem tej plazmy są pozostałości po stałych fragmentach w zwykłym oglądaniu filmy, sport, problem praktycznie nie istnieje.Jakość obrazu czerń ,kolory jest taka sama co w Panasonicu z przewagą LG w wyposzarzeniu i desingiem[fenoooomenalny]wiem krązyłem wokoło niego z godzinkę:bober:
 

RaRu

New member
dziękuję bardzo za posty...

hmm... jeżeli chodzi o PS3 to nie mam czasu niestety na takie rzeczy, może kupię sobie za jakiś czas, na razie się nie zanosi, obraz statyczny też nie wchodzi w grę - będę na to uważał.

Czy w takiej sytuacji możemy przyjąć, że modele telewizorów którymi się interesuję są mocno porównywalne i wybór może się sprowadzić do tego, który z obu modeli bardziej odpowiada mi wizualnie?

Wiem, że Panasonic to taki telewizor trochę dla koneserów, dobre opinie ładna klasyczna linia wizualna i mocno promowany neoPDP, natomiast LG to nowoczesny design (cały przód na jednej "tafli") i sporo nowoczesnych rozwiązań.

Zastanawiam się, który z nich jest bardziej funkcjonalny i praktyczny osobiście dla mnie.
- odległość od TV - około 3m
- na przeciwko telewizora duże okno i drzwi balkonowe (z roletami, które nie do końca "tłumią janość")
- sygnał z kablówki bez hd (Elpos Białystok, może ktoś to ma i napisze jak się mu to sprawuje na tego typu tv) (z zakupem telewizora być może przejdę na cyfrę+, chyba najwięcej oferuje kanałów HD i w najlepszej jakości)

- do telewizora będę szukał jakiegoś zestawu kina domowego tej samej firmy aby ładnie to grało się kompletowało nawzajem.

Może teraz pod kątem powyższych wytycznych trochę łatwiej będzie coś doradzić...?

dzięki, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
kupując tv za takie pieniądze może weź sobie coś na testy do domu albo chociaż porównaj w sklepie w zaciemnionym pomieszczeniu i pilotem w ręku ;)
osobiście w ciemno, jeśli oba kosztują tyle samo, wybrałbym zdecydowanie sprawdzony model Panasonica
 
Do góry