Pomóżcie w wyborze.

ralf212

New member
Witam,
Jestem na etapie zakupu tv. Byłem już właściwie zdecydowany na plazmę Panasonic TX-P42G20E. Znajomi mają starsze modele, które kosztowały w granicach 3300 i są zadowoleni. Postanowiłem zrobić tak samo, a ww. model ma raczej dobre opinie.
Nie mam wielkich wymagań, tv będzie służyć najczęściej do oglądania kablówki oraz filmów z dvd/blue ray. Nie zamierzam podłączać konsoli do gier.
Pojawił się jednak problem, ponieważ Panas nie podoba się mojej narzeczonej...Strasznie marudzi, że brzydal itp:(( Jak zobaczyła Sony KDL-40NX700 nie chce słyszeć o niczym innym. Nawet wyższa cena jej nie odstrasza...
Panowie i Panie, tutaj chciałbym się zapytać, jakie macie doświadczenia z ww. sprzętem? Sama technologia LED jest dla mnie jedna wielką niewiadomą, podobnie jak ten Soniak.
Dla świętego spokoju dopłacę do Soniaka, pytanie tylko jak z jakością w porównania do znanych mi plazm Panasonica? A może coś innego? Podobały jej się również LEDy Sharpa i Samsunga...Mnie chodzi tylko o niezawodność i dobry obraz w kinie...
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam
znajomi prawdopodobnie maja plazme pv80 lub x10 hd ready.
jesli telewizor bedzie podlaczony do telewizji kablowej i chcesz uzyskac mozliwe najlepsza jakosc obrazu wybierz 42x20E .kanaly sd na pewno beda prezentowac sie zdecydowanie lepiej niz w telewizorze full-hd.jesli mamy porownanie to zauwazymy wyrazna roznice na korzyc hd ready
linki wklejalem wiele razy ,kliknij i przeczytaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post341.html
zapronowalem koledze coolmac zmiane na 42x10.
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
Plazma - dlaczego nisza rozdzielczo jest lepsza ???
Telewizyjny dylemat - NEXT 2/2009 - Artykuły - NEXT
Portal AGD RTV : Telewizory Plazmowe | sprzet-rtv | Menu RTV
to sa fakty , nie wymyslone bajki.
cytat
Jeśli oglądasz telewizję i filmy DVD, ale zaczynasz się zastanawiać nad wykupieniem w bliższej lub dalszej przyszłości oferty kanałów HD np. u operatora sieci kablowej, to zastanów się nad odbiornikiem LCD czy plazmą. Nie inwestuj w rozdzielczość wyższą niż HD Ready. Większość sygnałów HD dostępnych w sieciach kablowych nadawana jest właśnie z rozdzielczością 720p.
Należy pamiętać, że cyfrowy telewizor o wysokiej rozdzielczości demaskuje wszystkie wady obrazu SD, które ukrywa przed użytkownikiem klasyczne urządzenie kineskopowe. Taki obraz oglądany z bliska wygląda fatalnie. Im większa rozdzielczość matrycy odbiornika, tym lepszej musi być on klasy, aby poradzić sobie z poprawnym odtworzeniem sygnału o niskiej rozdzielczości.
Interpolacja w kiepskiej jakości urządzeniach przekłada się na niespójne detale, migotanie niektórych partii obrazu czy pojawianie się zakłóceń, a także zatracenie ostrości podczas szybkich scen. Na słabszej jakości telewizorach (najczęściej LCD) będzie widać przekłamane kolory, np. różowy zamiast czerwonego lub neonową zieleń. Obraz dynamiczny, np. transmisja meczu piłkarskiego czy sceny walk, będą rwane i nieostre. W większości przypadków obraz z DVD będzie charakteryzował się jednak w miarę poprawną jakością.

polecam plazme hd ready, LG,samsung,panasonic
podobne opinie od elektronikow i programistow z forum elektroda
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
mi się zawsze wydawało że ogląda się nie telewizor tylko to co leci na ekranie ;)
przy niewygórowanych wymaganiach będziesz zadowolony z obydwu, choć nie zdziw się jak znajomi na swoich starych, brzydkich Panasach będą mieli znacznie lepszy obraz na kablówce od Twojego nowego pięknego tv ;)
 

ORTEK

New member
mi się zawsze wydawało że ogląda się nie telewizor tylko to co leci na ekranie ;)
przy niewygórowanych wymaganiach będziesz zadowolony z obydwu, choć nie zdziw się jak znajomi na swoich starych, brzydkich Panasach będą mieli znacznie lepszy obraz na kablówce od Twojego nowego pięknego tv ;)

DOKŁADNIE, NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ don111 !!
Kupowanie TV dla wyglądu obudowy jest tak samo "mondre" jak kupowanie TV z możliwie jak najniższym poborem prądu...

ŻENADA.
 
Ostatnia edycja:

ORTEK

New member
W ogóle co to znaczy żeby to baby wybierały telewizor ? One niech se wybierają i kupują pralki, lodówki, zasłonki i inne duperele a sprzęcior RTV powinni wybierać faceci !
Bo niestety ale w zdecydowanej większości przypadków to właśnie oni z reguły znają się lepiej na tych sprawach.

NIE BĄDŻCIE PANTOFLARZAMI PANOWIE, PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA MUSI MIEĆ SWOJE WŁASNE ZDANIE I BASTA !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich wymienionych potrzeb - zdecydowanie Plamza Panasonica. Ale jeśli masz opór materii , poproś o prezentację w domu.
Sama się przekona co jest lepsze . Chyba że przekona Ciebie do Sony!
 
Do góry